Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kupuj, by Wielka Brytania umarła – oto, gdzie możesz zamiast tego zainwestować

Kupuj, by Wielka Brytania umarła – oto, gdzie możesz zamiast tego zainwestować

„Od października do kwietnia mieliśmy prawie pełne rezerwacje” — mówi White. Oczekuje, że w tym roku zarobi około 5% zwrotu z willi. Jest wynajmowany przez lokalnego agenta, One Caribbean Estates, więc praca nóg jest minimalna.

– To była naprawdę bardzo dobra inwestycja – dodaje. „Jest teraz wart około 40% więcej niż to, co za niego zapłaciliśmy”.

Posiadanie willi daje parze swobodę spędzania większej ilości czasu na Barbadosie. White już planuje dwutygodniową rodzinną uroczystość z okazji swoich 50. urodzin w październiku. „Gdybyśmy musieli wynająć willę, kosztowałoby to około 10 000 $” – mówi.

57-letni Carl Wilde i jego 56-letnia żona Cindy również niedawno rozpoczęli inwestycję w nieruchomości na morzu.

Mając pieniądze na inwestycje po tym, jak Wildeigh sprzedał swoją firmę taksówkarską w 2020 roku, jego żona zasugerowała, by kupili sobie dom wakacyjny w ich ulubionym miejscu na wakacje – Dubaju. Wilde wpadł na pomysł iw listopadzie 2021 roku zarezerwowali trzypokojowe mieszkanie na 40. piętrze wieżowca w Dubai Marina.

Mieszkanie kosztowało ponad cztery miliony dirhamów (900 000 funtów) i zostało ukończone w grudniu 2022 roku. Proces zakupu był prosty, mówi Wildeigh, a Dubaj nie ma ograniczeń co do kupowania nowych mieszkań przez zagranicznych nabywców lub ich odsprzedaży.

Początkowo para mieszkająca w Shrewsbury i posiadająca szereg brytyjskich nieruchomości uznała ten zakup za dość interesujący. Ale podczas badania rynku nieruchomości w Dubaju Wildeday przekonał się, że na horyzoncie pojawiła się nowa okazja biznesowa. W zeszłym roku połączył siły z agentem nieruchomości, któremu sprzedał mieszkanie, aby założyć nową agencję skierowaną do inwestorów w nieruchomości z Wielkiej Brytanii.

READ  Polski e-commerce: trzy główne strategie nawigacyjne