Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kupiec tygodnia: kawiarnia, która w północnej Walii przynosi smak Polski

Dzięki bogatemu doświadczeniu w prowadzeniu wielu dobrze prosperujących firm w Polsce, kiedy ponad dekadę temu Jan i Ela Szczuka przeprowadzili się do północnej Walii, przywieźli ze sobą również jedne z najbardziej lubianych dań w kraju.

W Inglenook Café w Llandudno goście nie tylko mogą przywieźć swoje psy, ale także mogą skosztować najlepszych polskich potraw – w tym Bigos (gulasz), Kotlet Schabowy (stek wieprzowy) i smażony sznycel.

To nie tylko polskie jedzenie, w ofercie jest także szereg gotowanych śniadań, domowych obiadów, dań głównych i deserów.

Spaghetti z domowym sosem bolońskim. Zdjęcie: Phil Bailey Hughes

Szwagier Jana i Elli, Phil Bailey Hughes, powiedział: „Zdarzyło im się[w północnej Walii]ponieważ ich córki spotkały się pierwsze, aby znów mogły być razem.

„Kiedy byli w Polsce, mieli sklepy zoologiczne, pralnie, tego typu rzeczy.

„Przeprowadzili się do Wielkiej Brytanii i najpierw otworzyli sklep sprzedający takie rzeczy jak wazony i kwiaty, zanim zdecydowali, że chcą dostać się do branży restauracyjnej tutaj. Wydali sporo pieniędzy na renowację tego miejsca.

„Jesteśmy przyjaźni z psami i zawsze uwielbiamy spotykać naszych czworonożnych przyjaciół”.

Jednak ich największym momentem w prowadzeniu firmy pozostaje sposób, w jaki kawiarnia umożliwiła mieszkańcom Llandudna zanurzenie się w polską kuchnię.

W rzeczywistości, pomimo mnóstwa opcji, które są być może bardziej popularne, niektóre dania z ojczyzny Jana i Elli należą do najlepiej sprzedających się dań w kawiarni.

Czytaj więcej:

Właściciel kawiarni kieruje rękę na książki dla dzieci

Włoska restauracja serwuje teraz popołudniową herbatę

Zapach Północnej Walii z Conwy Candle Company

Phil dodał: „Zawsze chcieli mieć w sobie jakieś polskie części i były naprawdę popularne – otrzymaliśmy e-mail z pytaniem, czy mogliby kupić nadziewane pierogi na Boże Narodzenie jako darmowy prezent.

„W zasadzie to małe menu degustacyjne dla Polski. Robią dużo śniadań, ale jest też trochę Polski w miksie.

READ  Rok od Brexitu: Jak mile widziani są teraz Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii?

„Podczas gdy nasze całodzienne śniadania cieszą się popularnością wśród naszych klientów, naszym największym osiągnięciem jest zapoznanie ludzi z polską kuchnią.

Domowy bigos, czyli zupa myśliwska, to polskie danie narodowe, przyrządzane z kilku rodzajów mięs, kapusty, kiszonej kapusty i grzybów, jest jednym z najlepiej sprzedających się potraw.

„Jesteśmy dumni z gotowania w domu.”

Inglenook Café, 2A Vaughan Street, Llandudno, LL30 1AB.

Po więcej informacji odwiedź: www.facebook.com/inglenookcafe.

Jeśli chcesz wyróżnić swoją firmę, poproś o ankietę pytań i odpowiedzi, wysyłając wiadomość e-mail na adres [email protected]