Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kup Covid i żyj dłużej? Nie, to tak nie działa | David Spiegelhalter i Anthony Masters

awedług BBC15 października premier wysłał wiadomość za pośrednictwem WhatsApp: „Muszę powiedzieć, że byłem zszokowany niektórymi danymi dotyczącymi zgonów z powodu Covid. Średnia długość życia wynosi 82-81 dla mężczyzn i 85 dla kobiet. To więcej niż średnia długość życia. wejdź na Covida i żyj dłużej. Przypuszczalnie to był żart, ale dlaczego logika była błędna?

Po pierwsze, technicznie rzecz biorąc, litera myli dwa rodzaje średnich. Kiedy dzieci uczą się w szkole, mediana oznacza, że ​​jeśli uszeregujesz kobiety według wieku, w którym zmarły z powodu Covid-19, kobieta będzie w środku 85. Na przykład przez długi czas prawdopodobnie będzie żyło 100 000 noworodków, zakładając, że obecne wskaźniki śmiertelności się utrzymają, dodaj to i podziel przez 100 000. Wykorzystanie danych z Wielkiej Brytanii za lata 2017-2019Oczekiwana długość życia w chwili urodzenia wynosi 79 lat dla mężczyzn i 83 lat dla kobiet, ale średni wiek w chwili śmierci jest nieco wyższy: 81 lat dla mężczyzn i 85 lat dla kobiet, tyle samo, co cytowano Covid-19.

Dlaczego ty? Zarejestrowane zgony Czy Covid ma podobną średnią długość życia do zgonów z innych przyczyn? Zasadniczo czynniki ryzyka zgonu z Covid Niezwykle podobny do tych, którzy umierają z powodu czegoś innego – Wirus bullying podwaja luki i zachowuje się jak Mnożnik na tle zagrożeń śmiertelnych.

Co najważniejsze, oczekiwana długość życia poprawia się wraz z wiekiem. Gdy mężczyzna osiągnie 79 lat, oni długość życia Wzrost: Do około 88 lub kolejnych dziewięciu lat. Na szczęście twoja śmierć nadal postępuje przed tobą, a osiągnięcie oczekiwanej długości życia po urodzeniu nie oznacza, że ​​zamierzasz pozbyć się tej śmiertelnej cewki. Przeciętny mężczyzna w wieku 98 lat może spodziewać się, że dożyje 100 lat.

READ  Aktualizacja Resident Evil 3 PS5 może być bliska wydania

Fundacja Zdrowia Szacunkowa średnia utrata 10 lat życia na jeden zgon Covid-19, z Podobny charakter W przypadku Stanów Zjednoczonych to prawda Nawet jeśli wcześniej istniejące schorzenia są dozwolone. Tak więc zgony Covid-19 nie były u progu śmierci.

Kupić Covid-19 i żyć dłużej? Niestety nie.

David Spiegelhalter jest szefem Winton Center for Communication between Risk and Evidence w Cambridge. Anthony Masters jest ambasadorem statystycznym Królewskiego Towarzystwa Statystycznego