Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kto był na pogrzebie królowej Elżbiety?  światowi liderzy i celebryci

Kto był na pogrzebie królowej Elżbiety? światowi liderzy i celebryci

Po tygodniu pełnym zaszczytów i wydarzeń po śmierci Jej Królewskiej Mości, wielu królewskich fanów zastanawia się: kto był na pogrzebie królowej Elżbiety?

8 września 2022 roku królowa Elżbieta zmarła w wieku 96 lat. Pałac Buckingham wydał 8 września oświadczenie potwierdzające wiadomość o śmierci Jej Królewskiej Mości. „Królowa odeszła spokojnie w Balmoral dziś po południu” – napisano w oficjalnym oświadczeniu pałacu. „Król i królowa małżonek pozostaną dziś wieczorem w Balmoral, a jutro wróci do Londynu”. Wśród tych, którzy byli u boku królowej podczas jej śmierci, byli książę Karol i jego żona Camilla, księżna Kornwalii oraz książę William, który jest drugi w kolejce do tronu. Królowa odbyła długą podróż z zamku Balmoral w Szkocji do Pałacu Buckingham w Londynie w Anglii. Trumna królowej była procesją z Pałacu do Westminster Hall, gdzie jej trumnę złożono na cztery dni przed jej pogrzebem 19 września 2022 r. w Opactwie Westminsterskim.

Z ponad 2000 miejscami siedzącymi w opactwie, w pogrzebie królowej przybyło wielu dyplomatów i celebrytów z całego świata. Przeczytaj poniżej o sławnych osobach, które uczestniczyły w świętym pogrzebie.

Kim są gwiazdy, które uczestniczyły w pogrzebie królowej Elżbiety?

Zdjęcie: Getty Images

Gwiazdy, takie jak Sandra Oh i Bear Grylls, uczestniczyły w pogrzebie królowej Elżbiety 19 września 2022 r. Obie przybyły z różnymi delegacjami dotyczącymi ich krajów.

Zabij Ewę A Chirurdzy Sandra Oh wzięła udział w pogrzebie królowej z delegacją kanadyjską. Aktorka jest członkiem Zakonu Kanady i poszła na pogrzeb z premierem Kanady Justinem Trudeau. rząd kanadyjski ogłosić Dnia 16 września 2022 r. delegacja „będzie uczestniczyć w procesji odznaczonych odznaczeniami państwowymi w ramach nabożeństwa”. Członkowie Zakonu Kanady, Mark Toxbury i Gregory Charles, oraz laureat Krzyża Odwagi Leslie Arthur Palmer byli również uwzględnieni.

Bear Grylls również uczestniczył w pogrzebie jako reprezentant harcerstwa. Grylls został najmłodszym w historii skautem Wielkiej Brytanii i terytoriów zamorskich w wieku 35 lat w 2009 roku. W 2019 roku Grylls został mianowany OBE w 2019 roku przez królową, która była patronem Stowarzyszenia Skautów. Skauci i Gryllowie powiedzieli w oświadczeniu, że „zjednoczyli się w żałobie po stracie naszego patrona” i pozostawili „jasną spuściznę nadziei i obietnicy dla przyszłych pokoleń”.

READ  Victoria Beckham wnosi do swoich paznokci luksusową prostotę

Kolejną aktorką, która wzięła udział w pogrzebie była Sophie Winkelman, znana z roli w sitcomie Peep Show, jako członek rodziny królewskiej. Jest żoną lorda Fryderyka Windsora, kuzyna królowej, księcia Michaela z Kentu.

Kim są światowi przywódcy, którzy uczestniczyli w pogrzebie królowej Elżbiety?

Pogrzeb królowej

Zdjęcie: Getty Images

Jako wybitny przywódca od ponad 70 lat, wielu światowych przywódców przybyło do Opactwa Westminsterskiego na pogrzeb królowej Elżbiety. według BBCUważa się, że w klasztorze przebywało około 100 wodzów i premierów

Obecna premier Wielkiej Brytanii Liz Truss była obecna wraz z innymi pozostałymi premierami Wielkiej Brytanii, takimi jak Boris Johnson, Theresa May i David Cameron. Prezydent USA Joe Biden i jego żona Jill Biden usiedli w 14. rzędzie i podobno spóźnili się. Siedzieli za prezydentem RP Andrzejem Dudą. W spotkaniu uczestniczył prezydent Francji Emmanuel Macron i jego żona Brigitte. Wraz ze swoimi delegacjami byli również obecni premier Kanady Justin Trudeau i premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern. W spotkaniu wzięli również udział: prezydent Republiki Południowej Afryki Cyril Ramaphosa, premier Bangladeszu, szejk Hasina, prezydent Sri Lanki, Ranil Wickremesinghe i premier Fidżi Frank Bainimarama. Chiny wysłały swojego wiceprezydenta Wang Qishana na zaproszenie rządu Wielkiej Brytanii.

Na państwowy pogrzeb zaproszono wszystkich panujących monarchów świata, takich jak królowe i królowie Holandii, Szwecji, Hiszpanii, Norwegii i Belgii. Imperator i Cesarzowa Japonii również wzięli udział i była to ich pierwsza międzynarodowa wizyta od czasu, gdy wstąpili na tron ​​trzy lata temu. Król Malezji sułtan Abdullah Sultan Ahmed Shah i królowa Aleksandrii Tunku Azizah Amina Maimun zasiedli za królem i królową Jordanii. Duńska królowa Małgorzata II wstrzymała wszystkie obchody pięćdziesiątego jubileuszu po śmierci swojej trzeciej kuzynki, królowej Elżbiety II.

Królowa Elżbieta: Życie współczesnego króla

Zdjęcie: dzięki uprzejmości Random House.

Aby uzyskać więcej informacji na temat brytyjskiej rodziny królewskiej, sprawdź naszą biografię Sally Biddle Smith z 2012 roku, Królowa Elżbieta: Życie współczesnego króla
.
Bestseller New York Times, który zawiera „prawdziwą historię” kryjącą się za wieloma wątkami prezentowanymi na Netflix koronaśledząc życie królowej Elżbiety II od jej dzieciństwa jako „domniemanego spadkobiercy” jej ojca, króla Jerzego VI; Do chwili, gdy poznał jej męża, księcia Filipa, gdy miała 13 lat; za wstąpienie na tron ​​w wieku 25 lat w 1952 roku. Elżbieta Królowa, która zawiera również wywiady ze źródłami Pałacu Buckingham i wcześniej nieujawnionymi dokumentami, dostarcza dogłębnego wglądu w spuściznę królowej jako jednej z najsłynniejszych monarchów ostatnich lat. historia.

READ  „New Kid” zdobywa Złotą Żabę – The Hollywood Reporter