Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Księżyc powoli oddala się od Ziemi i zaczyna na nas oddziaływać

Księżyc powoli oddala się od Ziemi i zaczyna na nas oddziaływać

Księżyc jest nieruchomy na nocnym niebie, ale w rzeczywistości nie wszystko jest tym, czym się wydaje.

Okazuje się, że naukowcy odkryli, że Księżyc oddala się od Ziemi, zmieniając wszystko, co myśleliśmy, że wiemy na temat relacji naszej planety z jej jedynym naturalnym satelitą.

Ma to również bardzo realny wpływ na długość dni na naszej planecie, aczkolwiek w bardzo powolnym tempie.

Oddalając się od Ziemi na przestrzeni milionów lat, Księżyc jednocześnie zwiększa długość przeciętnego dnia.

A Zostań Zespół z Uniwersytetu Wisconsin-Madison skupił się na skałach z formacji liczącej 90 milionów lat. W ten sposób byli w stanie przeanalizować interakcje Ziemi z Księżycem 1,4 miliarda lat temu.

Okazuje się, że Księżyc oddala się od Ziemi w naszym kierunku z prędkością 3,82 cm rocznie. Oznacza to, że ostatecznie w ciągu 200 milionów lat ziemskie dni będą trwały 25 godzin.

„Kiedy Księżyc się oddala, Ziemia wygląda jak łyżwiarz zwalniający, gdy wyciąga ramiona” – powiedział Stephen Myers, profesor nauk o Ziemi na Uniwersytecie Wisconsin-Madison.

Dodał: „Jedną z naszych ambicji było wykorzystanie astronomii do określania czasu w odległej przeszłości w celu opracowania bardzo starych geologicznych skal czasu.

„Chcemy móc badać skały mające miliardy lat w podobny sposób, w jaki badamy współczesne procesy geologiczne”.

To nie jedyna historia, która w ostatnim czasie zmieniła nasze rozumienie Księżyca.

Naukowcy właśnie odkryli tajemnice ukryte miliardy lat pod powierzchnią Księżyca, a wszystko dzięki chińskiemu programowi kosmicznemu, który odkrył ukryte struktury, które mogą pomóc nam w rozpoczęciu układania przeszłości Księżyca.

Subskrypcja Aby uzyskać nasz bezpłatny cotygodniowy biuletyn Indy100

Podziel się swoją opinią w naszych demokratycznych wiadomościach. Kliknij ikonę głosowania „za” u góry strony, aby pomóc podnieść ten artykuł w rankingach indy100