Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Książki: Trump wymyślił wymówkę, by przyjrzeć się, że nie publikuje szybko zeznań podatkowych Książki

Książki: Trump wymyślił wymówkę, by przyjrzeć się, że nie publikuje szybko zeznań podatkowych Książki

Według nowej książki Donald Trump Wymyślił swoją słynną wymówkę, by nie zwolnić szybko zeznań podatkowych – dosłownie, podczas swojej kampanii podczas prawyborów republikanów w 2016 roku.

Każdy prezydent lub kandydat USA od czasu uwolnienia Richarda Nixona Jego zeznania podatkowe. Trump odmówił.

W którym Z niecierpliwością czekająca książkaConfidence Man: The Making of Donald Trump and the Breaking of America, reporterka New York Times Maggie Haberman opisuje scenę w samolocie Trumpa przed Super Wtorkiem, 1 marca 2016 r.

Mówi, że Trump omawiał tę kwestię z doradcami, w tym z Coreyem Lewandowskim, ówczesnym jego kierownikiem kampanii, oraz sekretarzem prasowym Hope Hicks. Haberman mówi, że doradcy wskazali, że skoro Trump ma zostać potwierdzony jako faworyt w nominacji republikanów, należy się tym zająć.

„Trump zastanawiał się przez chwilę, jak się z tego wydostać” – pisze Haberman. Odchylił się do tyłu, zanim zauważył nagłą myśl.

– Cóż, wiesz, że moje podatki są pod kontrolą. Trump powiedział, że zawsze jestem obserwowany. Ponieważ nigdy nie będę poddawany przeglądowi.

Książka Habermanna ukaże się w przyszłym tygodniu. Opiekun otrzymał kopię.

ona to pisze Chris ChristieByły gubernator New Jersey, który został następcą Trumpa po tym, jak wycofał się z prawyborów, „wyglądał na zdezorientowanego”, powiedział Trumpowi, że nie ma prawnego zakazu wydawania zeznań podatkowych podlegających przeglądowi.

– Ale mój prawnik – powiedział Trump. Jestem pewien, że mój prawnik i radca prawny zabroniłby mi tego. Następnie poprosił swojego ochroniarza, Keitha Schillera, o koordynację z jego asystentką Roną Graff, gdy tylko wylądują”.

Nie jest jasne, czy Trump otrzymał jakąkolwiek poradę prawną, zanim zaczął używać wymówki.

„Niemal natychmiast Trump zaczął powoływać się na twierdzenie, że nie może zwolnić podatku z audytu” – napisał Haberman.

READ  Długoletni prezenter telewizyjny Don Lemon został zwolniony przez CNN po komentarzach „seksistowskich i wiekowych”.

Zeznania podatkowe Trumpa były przedmiotem sporu przez cały czas jego urzędowania.

Haberman mówi, że „Republikanie, którzy znają Trumpa w Nowym Jorku” zawsze mówili, że nie ujawni swoich danych podatkowych, „spekulując, że bardziej przejmował się tym, że ludzie zobaczą rzeczywistą kwotę, jaką zarobił, niż zbadaniem źródeł jego dochodów ”.

Jednak odmowa Trumpa wywołała niekończące się spekulacje, szczególnie podczas badania rosyjskiej ingerencji w wybory i powiązań Trumpa z Moskwą.

Zeznania podatkowe Trumpa zostały wreszcie Ujawnił to New York Timesco oznacza, że ​​zapłacił niewielki podatek federalny.

Zeznania podatkowe, które Trump od dawna starał się zachować, opowiadają zupełnie inną historię niż te, które sprzedał amerykańskiej opinii publicznej.

„Jego raporty do [Internal Revenue Service] Wyobraź sobie przedsiębiorcę zarabiającego setki milionów dolarów rocznie, ale ponoszącego chroniczne straty, które agresywnie wykorzystuje, aby uniknąć płacenia podatków”.

Teraz książka Habermana pojawia się niecałe dwa tygodnie po tym, jak prokurator generalna Nowego Jorku, Letitia James, Ogłoś pozew cywilny w odniesieniu do praktyk finansowych Trumpa, zarzucania „niesamowitego” oszustwa i żądania surowych sankcji wobec Trumpa, jego firmy i jego trójki najstarszych dzieci.

Haberman opisuje kilka epizodów kariery biznesowej Trumpa w Nowym Jorku.

Pisze: „Byli pracownicy powiedzieli, że stosował nietypowe praktyki biznesowe, takie jak przyjmowanie gotówki na opłaty za czynsz i usługi konserwacyjne, zauważając, że jeden z najemców garażu w budynku GM wysłał część pieniężną umowy najmu w dziesiątkach sztabek złota”.

Haberman mówi, że Trump powiedział doradcom, że nie wiedział, co z nimi zrobić [the gold] Kiedy tekturowe pudełko Hewlett-Packarda dotarło do Trump Tower.

Ostatecznie Matt Calamari – ochroniarz, który został wiceprezesem wykonawczym Trump Organization – „rozkazał” zabrać ich do swojego apartamentu.

Prawnik Calamari odmówił skomentowania incydentu ze złotymi cegłami. Trump opisał to jako fikcyjne pytanie! „

READ  Kryzys na Ukrainie: czołgi i transportery opancerzone pod Donieckiem - świadek Reutera | wiadomości ze świata