Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Książka mówi, że Trump powiedział swojemu szefowi sztabu, że Hitler „zrobił wiele dobrego” Donald Trump

Książka mówi, że Trump powiedział swojemu szefowi sztabu, że Hitler „zrobił wiele dobrego” Donald Trump

Z wizytą w Europie z okazji stulecia zakończenia I wojny światowej, Donald Trump Nalegał swojemu ówczesnemu szefowi sztabu, Johnowi Kelly’emu: „No cóż, Hitler zrobił wiele dobrych rzeczy”.

Obserwacja byłego prezydenta USA podczas podróży w 2018 r., która podobno „oszołomiła” Kelly’ego, emerytowanego generała amerykańskiej piechoty morskiej, została opisana w nowej książce Michaela Bendera z Wall Street Journal.

Szczerze, wygraliśmy te wybory bardzo późno przed publikacją w przyszłym tygodniu. Opiekun otrzymał kopię.

Bender poinformował, że Trump wygłosił tę uwagę podczas improwizowanej lekcji historii, w której Kelly „przypomina prezydentowi krajów, które były po obu stronach konfliktu” i „łączy kropki od I do II wojny światowej i wszystkie okrucieństwa Hitlera ”.

Bandar jest jednym z wielu pisarzy, którzy przeprowadzili wywiad z Trumpem od czasu jego usunięcia z urzędu.

Podobno Trump zaprzeczył, by wygłosić taką uwagę na temat Hitlera.

Ale Bender mówi, że anonimowe źródła donoszą, że Kelly „powiedział prezydentowi, że się mylił, ale Trump go nie wyperswadował”, podkreślając ożywienie niemieckiej gospodarki pod rządami Hitlera w latach 30. XX wieku.

Bender pisze: „Kelly ponownie naciskał, argumentując, że dla narodu niemieckiego lepiej byłoby być biednym niż doświadczać nazistowskiego ludobójstwa”.

Bender dodaje, że Kelly powiedział Trumpowi, że nawet jeśli jego twierdzenia o niemieckiej gospodarce pod rządami nazistów po 1933 roku były prawdziwe, „nigdy nie można powiedzieć nic na poparcie Adolf Hitler. Po prostu nie możesz. „

Trump wpadł w duże kłopoty podczas swojej setnej podróży do Europy, wykraczając nawet poza jego zwykłe zmagania z innymi światowymi przywódcami.

rozkład anuluj wizytę Do amerykańskiego cmentarza było kontrowersyjne. Trump był później wzmiankowany Aby opisać amerykańskich żołnierzy, którzy zginęli na wojnie, jako „przegranych” i „frajerów”.

Kelly, który był jego synem Zabity w Afganistanie w 2010 r.Opuścił Biały Dom na początku 2019 roku. Od tego czasu podobno pojawiła się krytyka Trumpa Mówi Przyjaciele prezydenta, którym służył, byli „najbardziej wadliwą osobą, jaką kiedykolwiek spotkałem”.

READ  Kryzys na Ukrainie: czołgi i transportery opancerzone pod Donieckiem - świadek Reutera | wiadomości ze świata

Bender napisał, że Kelly starał się przezwyciężyć „zdumiewające lekceważenie historii Trumpa”.

Napisał: „Wysocy urzędnicy określili jego rozumienie niewolnictwa, Jima Crowa lub ogólnego doświadczenia czarnych po wojnie secesyjnej jako niejasne lub nieistniejące”. Ale obojętność Trumpa na historię czarnych była podobna do jego lekceważenia historii jakiejkolwiek rasy, religii czy wyznania.

Zaniepokojenie wzrostem skrajnej prawicy w Stanach Zjednoczonych wzrosło za kadencji Trumpa i trwa nadal, ponieważ utrzymuje on kontrolę nad partią republikańską zdeterminowaną, by utrudniać śledztwo w sprawie śmiertelnego ataku na Kapitol z 6 stycznia przez zwolenników, którzy chcą go usunąć . Pokonać.

Trump wypowiadał się pozytywnie na temat białych grup skrajnie prawicowych i ekstremistycznych.

Podczas debaty prezydenckiej w 2020 roku Trump został zapytany, czy potępiłby białą supremację i grupy milicyjne. on jest opierać się Odpowiedział i powiedział skrajnie prawicowym Proud Boys, aby „odsunęli się na bok i wstali”.

W 2017 roku, po wiecu neonazistów w Wirginii, który przyciągnął uwagi od Trumpa, niemiecki magazyn Stern używany Na okładce znajduje się ilustracja przedstawiająca Trumpa, który salutuje z nazistowskim pozdrowieniem, owinięty amerykańską flagą. Jego tytuł: „Sin Kampf” – Jego walka.