Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Książę Walii odwiedza ukraińskich uchodźców w Polsce w bazie wojskowej

Książę Walii odwiedza ukraińskich uchodźców w Polsce w bazie wojskowej

Książę Walii przemówi do ukraińskich uchodźców i odda hołd „inspirującemu człowieczeństwu” Polaków, którzy im pomogli.

Drugiego dnia swojej niespodziewanej wizyty w Polsce William odwiedzi warszawską Halę Kosziki, by zapytać ludzi, którzy uciekli z Ukrainy po ubiegłorocznej inwazji rosyjskiej.

Książę spotkał się z polskim prezydentem Andrzejem Dudą w Pałacu Prezydenckim i złożył wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza, robiąc to w 1996 roku, nawiązując do wizyty zmarłej królowej i księcia Edynburga.


Wspaniale być z powrotem w Polsce. Nasze kraje mają silne więzi. W miarę jak współpracujemy na rzecz wspierania narodu ukraińskiego i jego wolności, która jest naszą i waszą wolnością, więzi te ulegają dalszemu zacieśnieniu.

książę Walii

William powiedział, że dwudniowa wycieczka pozwoli mu osobiście podziękować żołnierzom i „podkreślić” swoje wsparcie i wdzięczność dla Polaków za pomoc ukraińskim uchodźcom.

Książę, który w środę wylądował w Warszawie, powiedział: „Wspaniale jest być z powrotem w Polsce.

„Nasze kraje mają silne więzi. Więzi te są dodatkowo wzmacniane przez naszą współpracę w zakresie wspierania narodu ukraińskiego i jego wolności, naszej i waszej wolności.

„Jestem tutaj, ponieważ chcę osobiście podziękować polskim i brytyjskim żołnierzom, którzy pracują w tak bliskim i ważnym partnerstwie.

„Chcę też oddać hołd inspirującemu człowieczeństwu narodu polskiego. Otworzyliście swoje serca i domy.

„Dlatego dziś po południu udałem się do Rzeszowa, aby spotkać się z tamtejszymi żołnierzami, wysłuchać ich historii i uznać ich obowiązek.

„Uderzyła mnie ich pasja i wspólna determinacja, by chronić nasze wspólne wolności”.

Stało się to po tym, jak podziękował brytyjskim żołnierzom oddalonym o około godzinę jazdy od granicy z Ukrainą za „monitorowanie” sytuacji na Ukrainie i „ochronę naszej wolności”.

READ  Polska walczy z Big Tech, aby zapobiec cenzurze mediów społecznościowych

Po przybyciu w środę po południu do wojskowej bazy wojskowej w Rzeszowie, księciu, ubranemu swobodnie w czarną puchową kurtkę i spodnie, pokazano wyrzutnię rakiet.

Zwracając się do żołnierzy, powiedział: „Chciałem przyjść tutaj osobiście, aby podziękować wam za wszystko, co robicie, zapewniacie wszystkim bezpieczeństwo i pilnujecie, co się dzieje.

„Więc wielkie dzięki za to, co robisz na co dzień”.

Dodał: „Wykonujecie tutaj bardzo ważną pracę, ochrona naszych wolności jest bardzo ważna i wszyscy w domu w pełni was popierają”.

Baza, utworzona przez koalicję wojsk brytyjskich, polskich i amerykańskich, pomaga wspierać Ukrainę.

To była jego pierwsza podróż do Polski od czasu, gdy odwiedził ją wraz z żoną, księżną Walii, w 2017 roku.