Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Krzyzak pokonuje St. Xavier nr 9 pokonując Georgetown nr 8 w pięciu emocjonujących setach

Krzyzak pokonuje St. Xavier nr 9 pokonując Georgetown nr 8 w pięciu emocjonujących setach

VSN (admin) wysłano czw. 13 kwietnia 2023 r. o 10:30


West Des Moines, Iowa — Nowicjusz kontra pałkarz Oskara Krzyczaka 340 procent ataku (25-8-50), wraz z siedmioma kopnięciami i trzema blokami, aby pomóc w prowadzeniu St. 5/12-1 CCAC) zaowocowało ekscytującym pięciosetowym zwycięstwem „odwróconego zamiatania” (33-35, 20-25 , 25-23, 25-21, 15-9) nad nr 8 Georgetown College (Kentucky). .) W środę wieczorem w MidAmerican Energy Company RecPlex w puli A, grając w turnieju siatkówki mężczyzn NAIA w West Des Moines w stanie Iowa. Zwycięstwo było pierwszym w historii programu w turnieju (1-8) w swoich czterech meczach. Zwycięstwo jest również rewanżem za trzy porażki, które Cougars ponieśli przeciwko Tygrysom, aby rozpocząć sezon 27 stycznia w Georgetown w stanie Kentucky.

 • Pierwszorzędny napastnik Jana Lupucza (Kraków, Polska / I Liceum Ogólnoksztalca Sportowe) Zaliczył 13 zabójstw z sześcioma dołkami i trzema asami. Ma teraz 52 asy w sezonie i jest trzecim graczem, który zdobył 50 lub więcej asów w jednym sezonie dla SXU.
 • Junior out-hitter Vegas Koblińskie (Riverside, Illinois/Riverside Brookfield) Wyszedł z 13 zabójstwami, czterema kopnięciami, trzema blokami i dwoma asami.
 • starszy rozgrywający Noah Randall (Plainfield, IL/Quincy/Plainfield Central) Zanotował najlepsze w sezonie 46 asyst i dodał cztery dołki, trzy bloki i asa.
 • Mała środkowa przegroda Johna Glennona (Frankfurt, IL/Lincoln-Wy East) Zdobyto pięć bloków (jeden solo), cztery zabójstwa i kopanie.
 • Mała środkowa przegroda Jake’a McClaina (Homer Glen, IL/Marist) Miał najwięcej w drużynie sześciu bloków (dwa solo) z dwoma zabójstwami i jednym asem.
 • Uczeń libero Andres Velez (Toa Baja, Puerto Rico/St. Francis) Zdobył 13 dołków, zremisował sześć asyst w karierze i dodał asa do zagrywki.
 • Pierwsza grupa nadała ton wieczorowi, w którym GC wygrało 35-33. Zespoły dokonały 19 kluczowych zmian grupowych, 11 stałych punktów i 10 wślizgów. Krzyżak miał 10 z 25 zabójstw w kadrze, podczas gdy Randall miał 15 asyst. W sumie ostatniej nocy było 45 zmian prowadzenia, 19 remisów i 19 setów.
 • Georgetown zdominowało drugiego seta z procentem przestępstw 0,583 (15-1-24) w porównaniu z procentem przestępstw 008 St. Xavier (7-5-25).
 • W klatce trzeciej zabójstwo Krzyżaka zmniejszyło prowadzenie do 6-5, a McClain pozostał przy serwisie, dając Cougars przewagę 8-6. Po błędzie serwu Randall i Glennon zdobyli blok, a Lopuch zaliczył zabójstwa jeden po drugim, zmuszając SXU do 12-8. Jednak Tygrysy zebrały się i prowadziły 13:12, zanim Krzyzak wznowił grę. Kolejny bieg St. Xaviera dał im prowadzenie 19-16, co zaowocowało przerwą w GC. SXU prowadził 24-20, ale Georgetown kołysało się po trzech zabójstwach. Po przerwie Glennon kończył set blokiem solo.
 • Czwarty set to zacięty pojedynek, remis 19:19. St. Xavier otrzymał żółtą kartkę, drugą w meczu, co zaowocowało czerwoną kartką i punktem dla Tygrysów. Cougars odpowiedzieli zabójstwem Lubbocka, asem McAllena i parą błędów ofensywnych JC, co dało wynik 23-20. Po chybionym serwowaniu Saint Xavier zostali zabici przez Glennona i Krzyżaka, a Glennon wspiął się na blok, aby wysłać mecz do piątego seta.
 • Georgetown otworzył ostatnią klatkę zabójstwem, ale faul ofensywny, dwa zabójstwa Cuplinskasa i zabójstwo Krzyżaka spowodowały przerwę w GC. Po przerwie Lubosch strzelił swojego trzeciego asa tego wieczoru i podwyższył prowadzenie do 5:1, a Koblinskas odwrócił losy gry kilka meczów później na 8:3 przez nokaut. Tygrysy zamknęły się na 11-7, a Krzyzak podwyższył prowadzenie do pięciu dzięki zabójstwom. Cuplinskas strzelił swojego szóstego gola w secie, kończąc mecz i dając Cougars zwycięstwo.
READ  Struthers jest przekonany, że rozpocznie drugi rok pod okiem Otto | Wiadomości, sport, praca

No. 9 St. Xavier’s (23-5 / 12-1 CCAC) czeka na wynik meczu pomiędzy No. 1 Benedictine University of Mesa (Arizona) a No. 8 Georgetown College (Kentucky) w czwartek, 13 kwietnia w dniu . Trzech, którzy grają w bilard w bilard a. Zwycięstwo GC wymusiłoby w piątek tie-break w jednym secie między trzema zespołami. Zwycięstwo BenU pozwoliłoby im awansować do półfinału w piątek po południu i zakończyć sezon SXU.

Georgetown College Saint Xavier University Siatkówka mężczyzn Chicagoland Collegiate Men’s Athletic Conference Mid-South Conference Wyniki meczów