Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kryzys kosmiczny: BSES instaluje podstację elektroenergetyczną na słupie |  Wiadomości z Delhi

Kryzys kosmiczny: BSES instaluje podstację elektroenergetyczną na słupie | Wiadomości z Delhi

New Delhi: W mieście, w którym przestrzeń ma wyższą cenę, BSES opracował innowacyjne rozwiązanie w celu stworzenia infrastruktury, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na energię. Wcześniej BSES zbudował dwukondygnacyjne podstacje na zatłoczonych obszarach. Obecnie zainstalował swoją pierwszą zintegrowaną podstację montowaną na słupie w Vasant Kunj w południowym Delhi.
Urzędnik BSES powiedział, że ta podstacja zajmuje jedną piątą miejsca konwencjonalnego transformatora rozdzielczego i pomoże zwiększyć niezawodność zasilania i zmniejszyć lokalne awarie w mocno zatłoczonych obszarach, gdzie ograniczenia przestrzenne utrudniają skalowanie sieci. „Jesteśmy jedną z niewielu uciążliwości w kraju, które wdrażają rozwiązania oszczędzające miejsce w zatłoczonych obszarach” – dodał.
Zapotrzebowanie Delhi na energię wzrosło ponad 2,5-krotnie w ciągu ostatnich dwóch dekad, odzwierciedlając jego wzrost. Szczytowe zapotrzebowanie na moc w 2002 r. wyniosło 2789 MW, które w 2019 r. przekroczyło 7400 MW. Pomimo spadku zapotrzebowania w związku z wybuchem Covid-19 w 2020 r. zapotrzebowanie na moc w tym roku wyniosło 7323 MW.
Sprostanie rosnącemu zapotrzebowaniu wymaga również zainstalowania nowej i solidnej infrastruktury dystrybucyjnej, co zdaniem urzędnika było wyzwaniem przede wszystkim ze względu na niewystarczającą powierzchnię. Zwiększyło to obciążenie istniejącej infrastruktury.
Teasery pisały do ​​różnych interesariuszy o przestrzeń i odniosły pewien sukces, ale nawet wtedy w całym Delhi istniało od 1000 do 1200 enklaw, w których dostępność miejsca pozostawała wyzwaniem.
W ramach działań mających na celu oszczędność miejsca firma BSES uruchomiła kompaktową, montowaną na słupie podstację 400 kVA w Vasant Kunj, którą można rozbudować do 630 kVA. Podstacja, opracowana we własnym zakresie przez BSES, zajmuje nieco ponad 4 metry kwadratowe w porównaniu z 20 metrami kwadratowymi potrzebnymi do konwencjonalnego transformatora rozdzielczego.
Druga podstacja montowana na kolumnie jest planowana w Nehru Place, która będzie częścią około 25 podobnych transformatorów, które zostaną zainstalowane w kilku ruchliwych obszarach w ciągu najbliższych kilku miesięcy.
„Oprócz tego BSES instaluje również dwupiętrowe podstacje w mocno zatłoczonych obszarach. Podstacje 630 kVA pomagają w poprawie zasilania w zatłoczonych obszarach.” Do tej pory Dexcom zainstalował 14 podstacji zajmujących powierzchnię około 6,2 m2.
Wcześniej BSES zainstalował pierwszą kompaktową, upakowaną sieć w mieście w Krishna Nagar, ruchliwej dzielnicy East Delhi. Zajmuje około 40% mniej miejsca i można go zainstalować w ciągu jednej trzeciej czasu potrzebnego do skonfigurowania tradycyjnej sieci. Urzędnik twierdził, że znacznie poprawiło to zaopatrzenie regionu w energię.