Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kryzys imigracyjny – Najnowsze: imigranci pozywają DeSantis za „oszukańczy” plan, ponieważ nowy samolot ma lecieć do Delaware

Kryzys imigracyjny – Najnowsze: imigranci pozywają DeSantis za „oszukańczy” plan, ponieważ nowy samolot ma lecieć do Delaware

POWIĄZANE WIDEO: Więcej imigrantów przybywa do Waszyngtonu, gdy Biały Dom uderza w republikańskich gubernatorów

Samolot pełen osób ubiegających się o azyl lecący z Teksasu do Delaware podobno jeszcze się nie zmaterializował, mimo że tamtejsi urzędnicy obawiają się, że będą ostatnimi, którzy będą zaskoczeni wysoce kontrowersyjnym planem na Florydzie, polegającym na przewożeniu imigrantów bez ostrzeżenia do liberalnych jurysdykcji.

Agencje Delaware i Biały Dom Spędziłem dzień na przygotowaniu za niespodziewane lądowanie w pobliżu domu na plaży prezydenta Bidena w Rehoboth Beach.

Według usług śledzenia lotów samolot mógł dotrzeć tylko do New Jersey.

Gubernator Florydy Ron DeSantis powiedział na wtorkowym wydarzeniu, że „nie może potwierdzić” podróży do Delaware, chociaż skrytykował prezydenta Bidena, który, jak powiedział, „stworzył kryzys” na granicy.

Jednak agencje państwowe i grupy społeczne były gotowe nieść pomoc humanitarną.

Grupa 48, głównie wenezuelskich imigrantów, których stan Floryda zabrał w zeszłym tygodniu w niespodziewanej podróży do Martha’s Vineyard, pozwała gubernatora Rona DeSantisa za „oszukańczy i dyskryminujący plan”.

Lokalni urzędnicy oraz gubernator Kalifornii wezwał do Gubernator Florydy w sprawie śledztwa w sprawie lotów, na którym podobno się opierała Fałszywe twierdzenia o pomocy Oficjalnie po to, by zachęcić imigrantów do wstąpienia na nią.

Gubernator DeSantis i jego doradcy oraz gubernator Teksasu Greg Abbott bronili wysyłania imigrantów do stanów i miast kierowanych przez demokratów w proteście przeciwko temu, co nazywali polityką „otwartych granic” prezydenta.

1663743584

Biden odpowiada żartem na pogłoski o podróży imigrantów do Delaware

prezydent Joe Biden Odpowiedział na doniesienia, że ​​gubernator Florydy Ron DeSantis ona ma azorganizował kolejną podróż wysyłać imigranci Tym razem na północny wschód Wyślij samolot do Delaware W pobliżu domu prezydenta USA na plaży.

W niepisanych uwagach skierowanych do dziennikarzy po wypowiedzeniu się na temat finansowania kampanii, Biden sprowokował republikańskiego gubernatora do ostatniego wyczynu politycznego.

„Powinien nas odwiedzić, mamy piękną plażę” – powiedział Biden dziennikarzom we wtorek, gdy poproszono go o odpowiedź na najnowszy gambit DeSantis.

1663740944

Zgłoszony lot Delaware dla imigrantów sprawia, że ​​urzędnicy zaczynają się mieszać

Biały Dom koordynuje działania z urzędnikami państwowymi i grupami pomocy, aby przygotować się na ewentualne przybycie Samolot z imigrantami wysłane z Teksas Na wybrzeże Delaware W pobliżu domu na plaży prezydenta Joe Biden.

Lot, który ma przylecieć we wtorek po południu, może być drugim lotem w tygodniu organizowanym przez Floryda Gubernator Gubernator Ron DeSantisPrzenieś ludzi szukających azylu w San Antonio do północno-wschodnich miast.

READ  Przywódcy UE zgadzają się na częściowy zakaz importu rosyjskiej ropy

Sekretarz Prasowy Białego Domu Karen Jean-Pierre reporterom.

1663738244

Twarda taktyka GOP wobec imigrantów zmienia kierunek debaty śródokresowej

Dostarczali imigrantów samolotami i autobusami do Waszyngtonu i Nowego Jorku, a nawet do Martha’s Vineyard. Republikańscy gubernatorzy Florydy i Teksas Być może dopiero zacząłeś.

rządy. Ron DeSantis z Florydy i Greg Abbott of Texas twierdzi, że tak dramatyczne kroki są konieczne, aby podkreślić prawdziwy kryzys na granicy amerykańsko-meksykańskiej, z tysiącami nielegalnych imigrantów napływających każdego dnia do kraju. Ale tygodnie po ich konkurencyjnej reelekcji zarówno przyjaciele, jak i wrogowie przyznali, że taka twarda taktyka przesunęła – przynajmniej tymczasowo – w listopadowe wybory śródokresowe z prawa do aborcji i skierowała je na sprawę bardziej przyjazną Republikanom.

Wyzywający DeSantis skrytykował we wtorek bezczynność administracji Bidena na południowej granicy i świętował jego politykę uczynienia nielegalnej imigracji „poważnym problemem” przed wyborami w połowie kadencji.

1663735544

Presja prawna na DeSantis w związku z lotami migrantów z pozwem

Prawnicy dla grupa imigrantów którzy odbyli niezapowiedziane loty do Martha’s Vineyard z San Antonio, Teksas Złożył federalny pozew zbiorowy przeciwko gubernatorowi Florydy Ron DeSantisktóry rzekomo wyreżyserował „oszukańczy i dyskryminujący plan” przeniesienia grupy 50 osób, w tym rodzin z małymi dziećmi, w ramach politycznego wybiegu.

Pozew twierdzi, że gubernator i członkowie jego administracji wzięli na cel imigrantów niedawno zwolnionych ze schronów fałszywe obietnice zatrudnienia, edukacji i pomocy finansowej przed ich przybyciem na wyspę, przy dobrowolnym wsparciu grup lokalnych i pomocy w nagłych wypadkach ze strony agencji państwowych.

Prawnicy twierdzą, że migranci byli wykorzystywani do „celów politycznych” po przybyciu na wyspę w zeszłym tygodniu.

Zdobądź wszystkie szczegóły dotyczące kombinezonu bombowego.

1663732844

Dlaczego obu stronom nie udało się stworzyć stabilnego systemu imigracyjnego?

Prawica co kilka miesięcy ogłasza nowy „kryzys” na granicy amerykańsko-meksykańskiej. W rzeczywistości obie strony stworzyły niestabilny amerykański system imigracyjny przez dziesięciolecia bezczynności.

READ  Chiński reżim mówi, że zwolennicy niepodległości Tajwanu zostaną wciągnięci na czarną listę | Tajwan

Niestety, ten artykuł z zeszłego lata jest nadal aktualny, ponieważ wiele fałszywych twierdzeń i bezradnych rozwiązań dotyczących imigracji po raz kolejny krąży po dyskursie politycznym.

1663730144

Jak „fałszywy podręcznik” pomógł przyciągnąć imigrantów na wycieczki po winnicach Marty

Zanim weszli na pokład samolotów do Martha’s Vineyard, grupa około 50 imigrantów była San AntonioA Teksas, Otrzymali potrójną broszurę zatytułowaną „Świadczenia dla uchodźców z Massachusetts”.

Przednia okładka zawierała obraz znaku autostrady Departamentu Transportu stanu Massachusetts z napisem „Massachusetts Welcomes You” nad ilustracją stanu.

Nazwa, numer telefonu i strona internetowa Biura ds. Uchodźców i Imigrantów w Massachusetts pojawiły się w języku angielskim i hiszpańskim, agencji rządowej, która pomaga agencjom przesiedleńczym i współpracuje z grupami społecznymi, aby zapewnić pomoc nowo przybyłym uchodźcom.

Ale agencja nie ma nic wspólnego z prospektem. Broszura została wyszydzona jako dokument rządowy, błędnie wskazując, że grupa głównie Wezeulan ubiegająca się o azyl w Stanach Zjednoczonych będzie uprawniona do pomocy pieniężnej, mieszkania, wyżywienia, szkolenia zawodowego, rozmów kwalifikacyjnych i innych świadczeń.

Alex Woodward Ma szczegóły.

1663727144

Czy loty imigrantów Rona Diantesa były nielegalne?

The Ministerstwo Sprawiedliwości Wykorzystywane przez Kalifornia Gubernator Gubernator Gavin Newsom Aby zbadać, czy Floryda Gubernator Gubernator Ron DeSantiskontrowersyjne dla Wyślij dwa loty imigrantów Północ byłaby „porwaniem”.

„Zdecydowanie wzywam Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych do wszczęcia dochodzenia w sprawie potencjalnych kryminalnych lub cywilnych naruszeń prawa federalnego w oparciu o ten rzekomy oszukańczy plan”, napisał Gough Newsom w liście z 15 września do amerykańskiego prokuratora Merricka Garlanda.

Joanna Chisholm Ma historię.

1663724444

ICMYI: Burmistrz Teksasu bada Florydę w sprawie przeniesienia imigrantów do Martha’s Vineyard

Sharif w Teksas Otwórz dochodzenie, czy grupa imigranci byli „Lista” w samolocie W zeszłym tygodniu loty z San Antonio do Massachusetts.

READ  Kobieta umiera po tym, jak samochód „wpada do rzeki”, podczas gdy dwoje dzieci ucieka z tonącego samochodu Nowości

loty, powszechne kpiny Zaprojektowana przez niego polityczna sztuczka Florydagubernator republikański Ron DeSantis Przeciwko demokratycznej polityce „sanktuarium” stanęli przed międzynarodową kontrolą po doniesieniach, że migranci i ich rodziny zostali zwodniczo schwytani na samoloty poza stanem po złożeniu wniosku o azyl w Stanach Zjednoczonych.

1663721744

Fałszywe obietnice, dochodzenie prawne i tajemnicza kobieta: pytania bez odpowiedzi dotyczące podróży migrantów Rona DeSantisa

Dwa samoloty przewożące 48 migrantów, z których większość uciekła Wenezuela W następstwie politycznego i gospodarczego załamania tego kraju 14 września samolot bez ostrzeżenia wylądował w Martha’s Vineyard u wybrzeży Massachusetts.

Ale wiele pozostaje niejasne na temat podróży imigrantów, w jaki sposób urzędnicy z Florydy identyfikują i zbierają imigrantów w innych stanach w ramach usankcjonowanych przez stan planów republikańskiego gubernatora, aby wysłać ich do stanów i miast kierowanych przez Demokratów, oraz w jaki sposób finansowanie jego programu zostało asygnowany. Płacą za to z kilku stanów.

Alex Woodward Zobacz, co robimy i czego nie wiemy o kontrowersyjnym schemacie latania.

1663719044

Ron Dientis przyznaje, że imigracja nie jest dużym problemem na Florydzie

Ron DeSantis stał się twarzą ruchu antyimigracyjnego dzięki swoim wyjazdom imigrantów na Florydę, ale jest w nich po prostu coś dziwnego.

Masowa imigracja nie jest ważnym czynnikiem na Florydzie, a same loty zaczęły się od odbierania imigrantów w Teksasie, stanie bardziej powiązanym z imigracją transgraniczną niż Meksyk.

„Nie widzimy ich masowych ruchów na Florydę” – powiedział DeSantis we wtorek na spotkaniu, opisując powolny napływ imigrantów przybywających „w młodym wieku” do Sunshine State.

Według najnowszych numerów Border Patrol sektor graniczny obejmujący Florydę Był zajęty około 400 razy tych na południowym zachodzie.