Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Krytykując Emmanuela Macrona, Liz Truss mówi, że Zachód nie powinien sprzedawać Ukrainy

Krytykując Emmanuela Macrona, Liz Truss mówi, że Zachód nie powinien sprzedawać Ukrainy

Pani Truss i pan Kuleba powiedzieli, że „istotne jest, aby G7 i NATO zademonstrowały w tym tygodniu, że ich zaangażowanie na rzecz Ukrainy nigdy nie zostanie przesłonięte determinacją Putina, by ją zdobyć”.

„Oznacza to zwiększenie i przyspieszenie dostaw ciężkiej broni, dalsze karanie wszystkich współwinnych wojny Putina i całkowite odcięcie importu rosyjskiej energii” – dodali.

Chociaż inni światowi przywódcy odwiedzili Zełenskiego w Kijowie, Johnson starał się przedstawić Wielką Brytanię Jako najbliższy sojusznik Ukrainy.

„Wielka Brytania, USA i inni europejscy przywódcy chcą widzieć to samo – demokratyczną, suwerenną i zamożną Ukrainę zdolną do obrony przed dalszą agresją” – powiedział w sobotę oficjalny rzecznik premiera.

„Premier Odwiedziłem Kijów w zeszłym tygodniu Za rozmowy z prezydentem Zełenskim, który dał jasno do zrozumienia, że ​​Ukraina nie jest zainteresowana zrzeczeniem się suwerenności”.

Wielka Brytania obiecuje również kolejne 429 milionów funtów w pożyczkach Banku Światowego dla Ukrainy, obawiając się, że jej rząd może upaść do jesieni bez dalszego wsparcia.

Obietnica zwiększa całkowite zaangażowanie Wielkiej Brytanii do 1,5 miliarda funtów, w tym 1,3 miliarda funtów w postaci gwarancji kredytowych i 220 milionów funtów w bezpośredniej pomocy humanitarnej.

W tym tygodniu światowi przywódcy zgromadzą się najpierw w Monachium na szczycie G7, a następnie w Madrycie na pełnej konferencji członków NATO.

Oczekuje się również, że przedstawiciele Finlandii i Szwecji wezmą udział w spotkaniu w celu omówienia ich przystąpienia do NATO.

Przywódcy będą dyskutować o wpływie wojny na Ukrainie na gospodarkę światową, bezpieczeństwo żywnościowe i przyszłość sojuszy zachodnich.

Przed szczytami Johnson powiedział: „Przyszłe pokolenia będą przerażone i zainspirowane prawdziwie bohaterskim ukraińskim oporem w obliczu barbarzyństwa Putina.

Ukraina może i wygra. Ale w tym celu potrzebują naszego wsparcia. Teraz nie czas na porzucenie Ukrainy.

„Wielka Brytania będzie nadal wspierać Ukrainę na każdym kroku, ponieważ wiemy, że ich bezpieczeństwo jest naszym bezpieczeństwem, a ich wolność naszą wolnością”.

READ  Wybór Trumpa: Sąd Najwyższy stanu Michigan odrzuca wniosek o dyskwalifikację karty do głosowania