Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Królowa Elżbieta – Ostatnie wiadomości: hołdy płynące po świecie po śmierci króla

Chińscy internauci odpowiedzieli na śmierć królowej wyrazami współczucia, a wielu z nich lamentowało nad „koniec ery”, nawet gdy zwrócili się do humoru i politycznej frustracji z powodu ich przywództwa.

„Miała legendarne i cudowne życie” – skomentował jeden z użytkowników Weibo. „Mam nadzieję, że spoczywasz w pokoju”.

„W mojej pamięci wciąż była piękną babcią, która zawsze nosiła kolorowe garnitury i parasole” – czytamy w innym poście.

Śmierć królowej dała także chińskim internautom możliwość wyrażenia swoich poglądów politycznych.

„Imperium, w którym słońce nigdy nie zachodziło, w końcu ujrzało zachodzące słońce. To był ostatni symbol kolonializmu” – powiedział jeden z użytkowników Weibo.

Inni wzywali obywateli chińskich do upamiętnienia Mao Zedonga, który zmarł 9 września 1976 roku.

Wkrótce po tym, jak rozeszła się wiadomość o śmierci królowej, setki internautów opublikowało zdanie, które brzmiało: „Ten, który powinien umrzeć, nie jest martwy”, co stanowi dorozumianą krytykę chińskiego prezydenta Xi Jinpinga.

Moderatorzy szybko usunęli podobne posty, w tym niektóre wspominające piosenkę malezyjskiego piosenkarza Fisha Leunga zatytułowaną „Szkoda, że ​​to nie ty”.

Seria Netflix koronaktóry śledzi życie królowej, jest popularny w Douban, bazie mediów podobnej do platformy z listami filmów IMDb, gdzie zajmuje drugie miejsce pod względem popularności w programie telewizyjnym.

Hu Xijin, były redaktor i felietonista nacjonalistycznego tabloidu „Global Times”, zabrał na Twittera, by oddać hołd byłemu monarsze.

„Chciałbym wyrazić szacunek zmarłej królowej Elżbiecie. Niech spoczywa w pokoju. Jest przyjaciółką Chin i moim zdaniem zachowała ostatnią godność Wielkiej Brytanii” – napisał, dodając to w swojej pamięci Królowa „nie powiedziała ani nie zrobiła niczego, co mogłoby zdenerwować Chińczyków”.

READ  Organizacja Narodów Zjednoczonych: Pożar statku na Sri Lance spowodował ogromne szkody na planecie | Wiadomości ze Sri Lanki