Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Krążą pogłoski o premierze „nieuchwytnego” iPhone’a 14 firmy Apple |  jabłko

Krążą pogłoski o premierze „nieuchwytnego” iPhone’a 14 firmy Apple | jabłko

Zaproszenie na najnowsze wydarzenie związane z premierą iPhone’a Apple miało miejsce w środę, gdzie firma ma ujawnić nowe wersje iPhone’a i Zegarek Appleprzedstawia gwiazdę w kształcie logo firmy, z napisem „Away”.

Zaproszenia na imprezy firmowe często zawierają namacalną wskazówkę dotyczącą nadchodzących wiadomości, zwykle widoczną tylko w lusterku wstecznym. Ale chociaż niektóre z oczekiwanych zapowiedzi firmy prawdopodobnie wywołają poczucie zaskoczenia, nie wszystkie mogą być zgodne z tonem, na jaki liczył zespół marketingowy Apple.

Kontynuując wzorzec ustalony cztery lata temu, nowe iPhone’y prawdopodobnie zostaną podzielone na dwie linie i Iphone Bezklasowy i tańszy iPhone 14 Pro i iPhone 14, każdy dostępny w standardowych i dużych rozmiarach. Ale po raz pierwszy od czasu premiery iPhone’a 3G w 2008 roku, niektóre nowe modele mają mieć tę samą serię procesorów, chipy Apple A15 Bionic, które były już używane w iPhone’ie 13, co wskazuje, że jest mało prawdopodobne, aby była zauważalna różnica w wydajności między starym a nowym.

Podczas gdy droższy iPhone 14 Pro będzie miał chipset A16 Bionic, kontynuując wieloletnie podejście firmy do debiutu nowego krzemu w nowym iPhonie, tańszy iPhone 14 nie będzie miał, według raportów analityka Ming-Chi Kuo. Firma cierpi z powodu niedoborów chipów, z którymi boryka się większość branży, a także zakłóceń łańcucha dostaw z powodu trwającej blokady Covid w Chinach i napięć geopolitycznych między Tajwanem a Pekinem.

Zamiast oferować szybsze telefony, oczekuje się, że nowe urządzenia będą miały kolejną ważną aktualizację: ekrany „zawsze włączone”. Najnowsze urządzenia będą prawdopodobnie miały ekran blokady, który można przyciemnić bez całkowitego wyłączenia, dzięki czemu czas i powiadomienia będą zawsze wyświetlane.

Oprócz rozwiązania ograniczeń podaży, dalsze stosowanie starego chipa w tańszych telefonach wyróżniłoby dwie linie iPhone’a w oczach konsumentów. Kiedy Apple po raz pierwszy wprowadziło wysokiej klasy model iPhone’a z iPhone’em X, różnice między nim a tańszym iPhone’em 8 były oczywiste, a wszystko, od rozmiaru ekranu, wyglądu i obecności Face ID, było inne. Jednak w ostatnich latach różnica zmniejszyła się do niewielkiej różnicy w wykończeniu i dodatkowego aparatu w droższych telefonach – nawet jeśli różnica w cenie wzrosła do 270 funtów.

READ  Funkcja Circle to Search przez długi czas będzie dostępna wyłącznie na urządzeniach Google i Samsung

Ale z drugiej strony obie linie iPhone’ów staną się bardziej podobne, ponieważ oczekuje się, że Apple zakończy produkcję mniejszego iPhone’a mini. Po raz pierwszy wydany z iPhonem 12, mini miał 5,4-calowy ekran, w porównaniu do 6,1 cala w standardowych iPhone’ach i 6,7 cala w maksymalnych iPhone’ach.

Ale chociaż urządzenie przetrwało dwa lata, firma podobno była rozczarowana wynikami sprzedaży i nie zwróci urządzenia przez trzeci rok.

Mini został doceniony za to, że jest jednym z niewielu telefonów na rynku, który pozwolił ludziom o małych dłoniach uniknąć konieczności narażania swoich wyborów technologicznych. Chociaż telefon koniecznie ma mniejszą baterię niż standardowe iPhone’y, wszystko inne było jak jego większe rodzeństwo.

Caroline Criado Perez, autorka Invisible Women, książki o tym, jak świat jest zaprojektowany dla mężczyzn, Mini było chwalone za premierę, opisując to jako „wskazówkę, że największa firma technologiczna na świecie doszła do wniosku, że kobiety nie tylko istnieją, ale kochają dobrą technologię tak samo jak mężczyźni”. Teraz najmniejszym telefonem firmy będzie prawdopodobnie iPhone SE, który jest znacznie większy niż iPhone mini.

Oczekuje się również, że Apple ujawni przeprojektowanie Apple Watch, dzieląc go na dwa poziomy, podobnie jak jego starszy brat. Oczekuje się, że „Apple Watch Pro”, opublikowany przez Marka Gurmana z Bloomberga, będzie miał tytanową obudowę i będzie większy niż obecne modele, z większym ekranem i trwalszą konstrukcją, która spodoba się entuzjastom sportów ekstremalnych.

Produkty zostaną uruchomione wraz z zapowiedzianymi już aktualizacjami oprogramowania, w tym najnowszymi wersjami iOS i macOS, które zawierają nowe funkcje, takie jak Continuity Camera, która pozwala użytkownikom używać iPhone’a jako kamery internetowej. Kolejna wersja iPada została opóźniona i nie zostanie wydana wraz z nowymi urządzeniami.

Jeśli chodzi o logo „away”, istnieją pewne domysły, co może zwiastować. Jednym z nich jest to, że firma planuje uruchomić funkcję, o której od dawna mówiono, że łączy się z satelitami ratunkowymi, umożliwiając wysyłanie powiadomień tekstowych do służb ratunkowych nawet na obszarach bez zasięgu komórkowego.

Innym jest to, że firma może planować ulepszenie teleobiektywu dostarczanego teraz w iPhone’ach Pro, zwiększając 3-krotny zoom telefonu do 10-krotnego lub nawet 40-krotnego oferowanego przez niektórych konkurentów, takich jak Samsung czy Huawei.