Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Krakowski urzędnik mówi, że miasto odwołało buggy Rogera Watersa

Treść artykułu

WARSZAWA, Polska – Kraków odwołał koncerty Rogera Watersa, współzałożyciela Banku Floyd, ze względu na jego życzliwą postawę wobec Rosji w jej wojnie z Ukrainą, powiedział w poniedziałek radny i zaprosił piosenkarza do odwiedzenia Ukraina z nim, aby zobaczyć zakres. zbrodni rosyjskich.

Reklama 2

Treść artykułu

Radny Lucas Wantoch powiedział, że miasto jest właścicielem areny, która miała odbyć dwa koncerty Waters w kwietniu, zanim została odwołana. Powiedział, że miasto nie będzie tolerować wykorzystania artysty, który propaguje idee nie do przyjęcia dla większości ludzi w Polsce. Powiedział, że Waters może występować w prywatnym miejscu, jeśli chce.

„On nie zdaje sobie sprawy z prawdy” – powiedział Wanch w wywiadzie dla Associated Press. „Nie rozumie, co się dzieje na Ukrainie”.

W sobotę polskie media podały, że Wagony zostały odwołane przez kierownictwo Waters W reakcji na sprzeciw wobec jego poglądów. Waters zaprzeczył temu w niedzielę, a Wanch potwierdził, że Kraków i klub podjęły decyzję o odwołaniu koncertów.

Wanch, który od początku wojny był na 27 misjach humanitarnych na Ukrainę, doprowadził do symbolicznej decyzji o ogłoszeniu Waters persona non grata w tym mieście. Zaplanowano głosowanie.

Reklama 3

Treść artykułu

Wantuch o nazwie Waters na otwartej przestrzeni Udostępnienie na Facebook w poniedziałek, aby dołączyć do niego z wizytą na Ukrainie, aby na własne oczy zobaczyć zniszczenia spowodowane rosyjskimi atakami.

READ  Zoë Kravitz wpadła na pomysł Pazurów Kobiety-Kota w Batmanie

Reklama 4

Treść artykułu

w Udostępnienie na Facebook W niedzielę Waterswich został oskarżony o „narzucenie drakońskiej cenzury na moją pracę”.

„Wanch wydaje się nie wiedzieć nic o historii mojej pracy, przez całe moje życie, kosztem osobistym, w służbie praw człowieka” – powiedział.

Reklama 5

Treść artykułu

Waters oskarżył o wojnę zarówno NATO, jak i Ukrainę. W tym miesiącu napisał list otwarty do pierwszej damy Ukrainy, Oleny Zełenskiej, obwiniając ukraińskich „ultra-nacjonalistów” za „wprowadzenie swojego kraju na ścieżkę tej katastrofalnej wojny”. Krytykował też Zachód za dostarczanie broni Ukrainie, w szczególności obwiniając Waszyngton.

Wanch napisał w liście otwartym do Watersa, że ​​mając 2,6 miliona obserwujących w mediach społecznościowych, ma potencjał, by wpłynąć na wiele umysłów.

„Wzywacie Zachód do zaprzestania pomocy wojskowej, co w efekcie oznacza kapitulację Ukrainy” – napisał Wanch. „Ukraina się nie podda, będzie walczyć, ale przez ludzi takich jak ty, przez to, co mówisz i piszesz, będzie to o wiele trudniejsza walka”.

    Reklama 1

uwagi

Postmedia zobowiązuje się do utrzymywania aktywnego i obywatelskiego forum do dyskusji i zachęcania wszystkich czytelników do dzielenia się opiniami na temat naszych artykułów. Moderowanie komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się w Witrynie. Prosimy, aby Twoje komentarze były trafne i pełne szacunku. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — otrzymasz teraz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, jeśli pojawi się aktualizacja obserwowanego wątku komentarza lub jeśli jest to użytkownik obserwujący komentarz. Odwiedź nasze Wytyczne dla społeczności, aby uzyskać więcej informacji i szczegółów dotyczących dostosowywania ustawień poczty e-mail.