Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Krajowa Katolicka Rejestracja Katolików Reprezentujących Kościół w Polsce podczas otwarcia procesu synodalnego w Rzymie

Kardynał Mario Grech, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Episkopatu, powiedział, że synod „przekształcił się z wydarzenia w proces”.

WARSZAWA, Polska – Katolicki świecki będzie reprezentował Kościół w Polsce na oficjalnym rozpoczęciu procesu synodalnego prowadzącego do Spotkania Biskupów w 2023 r. w Rzymie.

Arcybiskup Stanisவாaw Kodeக்கிki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, został mianowany profesorem Kościoła w Polsce przez Aleksandra Pakę, profesora Uniwersytetu Śląskiego w Kadowis na południu Polski.

Banga będzie jedną z grupy 10 osób reprezentujących Europę, w tym kardynała Angelo Bugnasco, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Europy (CEE), dwóch biskupów i siedmiu świeckich.

Nominację po raz pierwszy publicznie ogłosili biskupi polscy 25 sierpnia Ogłoszony „Po raz pierwszy świecki będzie reprezentował Kościół w Polsce” procesu synodalnego.

30 sierpnia Banga został mianowany przedstawicielem Komunikat prasowy Na stronie Biskupów Polskich.

Watykan Powiedział Spotkanie biskupów w maju 2023 r. rozpocznie się dwuletnią fazą konsultacyjną obejmującą diecezje katolickie na całym świecie.

Proces synodalny rozpocznie się oficjalnie w październiku 2021 r. „fazą diecezjalną”, a zakończy XVI Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Konferencji Episkopatu w Watykanie zatytułowane „O Kościół synodalny: jedność, uczestnictwo i misja”. Październik 2023.

Kardynał Mario Grech, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Episkopatu, powiedział, że synod „przekształcił się z wydarzenia w proces”.

Dwuletnia „Ścieżka Synodalna” zostanie otwarta w Rzymie w dniach 9-10 października. Spotkania, które następują po początkowej fazie diecezjalnej, zakończą się spotkaniem biskupów z całego świata w Rzymie.

Pascha, mąż i ojciec, Pracuje W Instytucie Filozoficznym Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego.

Autor wielu książek i artykułów, specjalizuje się w przecięciu filozofii i psychologii z historią filozofii, filozofią religii i duchowością chrześcijańską.

Pełnił funkcję przewodniczącego Komisji ds. Świeckich podczas II Konferencji Episkopatu Arcybiskupa Kadovisa i był związany z Centrum Duchowym Ruch światła-życie Arcybiskup Katowicki.

W 2017 r. Artykuł, „Doświadczenie młodości i żywej wiary: istotne cechy drogi do chrześcijańskiej dojrzałości”, Baga zastanawiał się nad malejącym udziałem młodzieży w Polsce w Kościele.

READ  Daily Briefing 15 sierpnia - Rescue Act Polska to nowa fraza Izraela?

„Działania podejmowane w ramach nowej ewangelii są często przyjmowane językiem, wrogością lub jako dziwną, mylącą lub tanią rozrywkę” – napisał.

„Często wiąże się to z pewną niechęcią do nowych społeczności i ruchów odnowy kościołów.

„Potencjał ukryty w tych społecznościach pozostaje nieodkryty i niewykorzystany. Czasami zdarza się, że świeccy w danej społeczności – głównie młodzi ludzie – zostają nawet pozostawieni na swoim.