World

Kraje Europy Wschodniej walczą z wahaniem szczepień, ponieważ COVID-19 wzmacnia swoją przyczepność | wiadomości ze świata

Niektóre kraje europejskie odnotowują odrodzenie się COVID-19, a powszechne wahanie szczepień utrudnia wschodnie narody na kontynencie.

Sondaże pokazują, że zaufanie do instytucji państwowych i publicznej służby zdrowia w Europie Wschodniej jest znacznie niższe niż w pozostałej części kontynentu, o co obwinia się niski wskaźnik szczepień.

Według Komisji Europejskiej co najmniej jedna trzecia osób nie ufa wschodnioeuropejskiemu systemowi opieki zdrowotnej, w porównaniu ze średnią Unii Europejskiej wynoszącą 18%.

A jeśli chodzi o przyjmowanie szczepionek, kraje europejskie o niższych wskaźnikach – Bułgaria, Rumunia, Polska i Łotwa – są częścią byłego bloku komunistycznego.

zdjęcie:
Niemiecki minister zdrowia powiedział, że stan zagrożenia epidemicznego może zakończyć się 25 listopada

• Rumunia odnotowała w tym tygodniu najwyższy wskaźnik zgonów na mieszkańca na świecie, a liczba nowych przypadków wzrosła do 19 000, ale tylko 36% dorosłych zostało zaszczepionych, około połowa wskaźnika UE. Nieufność do publicznej służby zdrowia wynosi 40%

• Rosyjski rząd ogłosił, że miejsca pracy będą zamknięte od 30 października do 7 listopada po tym, jak w czwartek odnotowano 1036 zgonów i 36 339 nowych infekcji – oba rekordy dzienne. Pomimo szybkości produkcji szczepionki Sputnik na wcześniejszym etapie pandemii, wielu Rosjan odrzuciło ją – do połowy października w pełni zaszczepiło się tylko 48 milionów ze 144 milionów mieszkańców.

• W Bułgarii szczepiona jest tylko jedna osoba dorosła na cztery osoby. Liczba osób hospitalizowanych z wirusem wzrosła o 30% w ciągu ostatniego miesiąca, a szpitale w Sofii wstrzymały niepotrzebne operacje

• Łotwa jest z powrotem w zamknięciu na miesiąc. Badanie przeprowadzone przez SKDS wykazało, że wśród rosyjskojęzycznej populacji Łotwy (która stanowi około jednej trzeciej całej populacji) tylko 46% jest zaszczepionych, w porównaniu z 62% wśród etnicznych Łotyszy.

Mężczyzna trzyma córkę, gdy otrzymuje drugą dawkę szczepionki na koronawirusa (COVID-19) podanej przez personel medyczny z jednostki mobilnej we wsi Krušovice w Bułgarii, 10 października 2021 r. REUTERS / Stoyan Ninov / File Photo
zdjęcie:
Ten młody człowiek jest jednym z około 25% dorosłych, którzy zostali w pełni zaszczepieni w Bułgarii

• Polska (52% szczepień) zgłosiła w środę ponad 5000 nowych przypadków – najwięcej od maja – co skłoniło Ministra Zdrowia do ostrzeżenia, że ​​konieczne mogą być drastyczne środki. Absorpcja szczepionek jest szczególnie niska na konserwatywnych obszarach, pozostawiając rządowi dodatkowe dawki szczepionek przekazywane lub sprzedawane za granicą

READ  Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Fajerwerki i przypomnienie epidemii na początku ceremonii otwarcia | wiadomości ze świata

• Słowacja (41% zaszczepionych) zgłosiła najwyższą dzienną liczbę zachorowań we wtorek od 9 marca, a w Czechach (56% zaszczepionych) liczba nowych przypadków przekroczyła 3000 po raz pierwszy od kwietnia

Inaczej wygląda sytuacja w Europie Zachodniej, gdzie wskaźniki szczepień są generalnie wyższe, a ograniczenia słabną wraz z wprowadzeniem korytarzy szczepień w niektórych częściach.

• We Francji liczba nowych przypadków wzrosła do 6127, co stanowi wzrost o 18% w porównaniu z poprzednim tygodniem, po tym jak w środę wzrosła o 8%. Kraj odnotował również 37 nowych zgonów w czwartek, co daje całkowitą liczbę 117 389. Około dwie trzecie ludzi jest w pełni zaszczepionych.

• Włochy (71% zaszczepionych) zgłosiły 36 zgonów w czwartek (wzrost z 33 dzień wcześniej) z 3794 nowymi infekcjami (wzrost z 3702)

Pusty sklep jest postrzegany jako cztery tygodnie blokady koronawirusa (COVID-19), która rozpoczęła się w Rydze na Łotwie, 21 października 2021 r. REUTERS / Jannis Laizans
zdjęcie:
Łotwa ponownie zablokowana ze względu na wzrost liczby przypadków COVID-19

• Niemcy zgłosiły w środę nieco ponad 17 000 nowych infekcji w porównaniu do 11 903 przypadków w zeszłym tygodniu, z 92 zgonami podobnymi do tego samego dnia w zeszłym tygodniu. Prawie dwie trzecie osób zostało w pełni zaszczepionych. Minister zdrowia Jens Spahn powiedział, że kryzys związany z pandemią może zakończyć się 25 listopada, chociaż niektóre środki muszą być kontynuowane.

• Portugalia rozpoczęła rok z jednym z najwyższych wskaźników zakażeń na świecie, ale dzięki pełnemu zaszczepieniu w wysokości 85% zmienia sytuację. Maski są nadal powszechnie noszone, a zaufanie do instytucji państwowych jest ogólnie wysokie. W środę zgłoszono 927 nowych przypadków (wzrost z 828 w poprzednim tygodniu). Odnotowano trzy zgony (spadek z dziewięciu w poprzednim tygodniu)

• Hiszpania zgłosiła 2528 nowych przypadków w środę (spadek z 2758 w poprzednim tygodniu). Odnotowano 31 zgonów (<42), a 78% populacji było w pełni zaszczepionych

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

115 000 pracowników służby zdrowia zmarło z powodu wirusa Corona

READ  Czy Hiszpania może wejść na czerwoną listę? Co oznacza wzrost liczby przypadków Covid dla Brytyjczyków powracających po nadchodzącą aktualizację podróży?

Dyrektor ds. nagłych wypadków WHO Mike Ryan powiedział: „Większość ograniczeń (COVID-19) nie obowiązuje już w wielu krajach i widzimy, że zbiega się to z okresem zimowym, kiedy ludzie poruszają się w pomieszczeniach wraz z nadejściem mrozu. .

„Pozostaje pytanie, czy będziemy mieli takie same doświadczenia, jak w zeszłym roku, gdy systemy opieki zdrowotnej znów będą pod presją”.

About the author

Halsey Pearson

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment