Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kraje bałtyckie i Polska gotowe do budowy nowych korytarzy logistycznych z Ukrainy – Baltic News Network

Kraje bałtyckie i Polska gotowe do budowy nowych korytarzy logistycznych z Ukrainy – Baltic News Network

Kraje bałtyckie i Polska są gotowe pomóc Ukrainie w znalezieniu nowej logistyki, która umożliwi jej eksport produktów rolnych do tego ogarniętego wojną kraju.

Podczas wspólnego spotkania z ministrem infrastruktury Ukrainy Ołeksandrem Kubrakowem oraz ministrem polityki rolnej i żywnościowej Ukrainy Mykołą Solskim w środę 20 kwietnia łotewski minister transportu Thalis Lingites omówił tę opcję z kolegami z Litwy, Estonii i Polski.

Jak poinformował łotewski minister, trzy główne porty morskie i terminale zbożowe na Łotwie są gotowe do obsługi ładunków z Ukrainy. Największym problemem jest jednak w tej chwili transport towarów do krajów bałtyckich.

Według Ministerstwa Transportu BNN Łotwa jest gotowa współpracować ze swoimi litewskimi, polskimi i ukraińskimi odpowiednikami, aby sprostać tym wyzwaniom.

„Poświęcenie i praca ukraińskich kolegów w tym trudnym czasie nie jest zaskoczeniem, a Łotwa jest gotowa zrobić wszystko, co w jej mocy, aby wesprzeć wysiłki kraju na rzecz eksportu swoich produktów rolnych” – powiedział minister.

Czytaj więcej: Zdjęcie | Kobiety zebrały się przed rosyjską ambasadą, by zaprotestować przeciwko okrucieństwu rosyjskiego wojska wobec kobiet

Ukraina jest jednym z największych eksporterów zboża na świecie. Ale nie mógł korzystać ze swoich portów morskich na Morzu Czarnym i Morzu Azowskim z powodu wojny. Minister Infrastruktury Ukrainy powiedział, że poszukiwanie nowych logistycznych sposobów zmniejszenia ryzyka niedoborów żywności na świecie jest bardzo ważne w obecnej sytuacji.

READ  Cel Polski - zdobyć gospodarcze dziedzictwo II wojny światowej