Koszykówka chłopców: Freeport wykorzystuje rozmiar, aby powstrzymać Polskę

Polska – Polska wciąż nadchodziła, ale Freeport wciąż odpowiadał.

W końcu przewaga wielkości Falcons i gra na czas były zbyt duże i uciekli z Poland Regional High School, wygrywając w sobotę 78-69 Western Maine Conference w koszykówkę chłopców.

„Ale to był dobry mecz. To była świetna zabawa”, powiedział trener Knights, Bill Flynn. „Powiedziałem chłopakom, że ciężko jest to przełknąć, wiesz, ponieważ grasz ostro, a my tak naprawdę nie robiliśmy zbyt dobrze. wiele błędów, tak po prostu działa koszykówka”.

Freeport szybko objął prowadzenie i zmusił Polskę do gry od tyłu przez większą część meczu.

Rycerze walczyli przez cały mecz, kilka razy zbliżając się do ataku – raz nawet objęli prowadzenie – ale za każdym razem JT Pound i Falcons powstrzymywali próbę powrotu Polski.

„Myślę, że to naprawdę stawia nas za tym”, powiedział Pound, „naprawdę zaczynając nasze gry i strzelając”.

Rycerze są szczególnie niebezpieczni spoza łuku za 3 punkty. Czternaście z 24 zdobytych rzutów z gry to rzuty za 3 punkty.

„Trafili 3s, ale trafiliśmy dwie lub trzy dwójki na jedną z ich 3s i byliśmy w stanie przejąć prowadzenie” – powiedział trener Falcons Tyler Tracy, który wcześniej trenował Rycerzy i był trenerem w Polsce po raz pierwszy. Od wyjazdu w 2021 r.

Pound, junior big man Freeport, trafił w słupek, ale także trafił trzy razy za trzy punkty i zakończył mecz z rekordowym dla zespołu 29 punktami.

„To jego gra. On wchodzi i wychodzi. „Jest bardzo dynamiczny” — powiedziała Tracy. „Kiedy uderza w deski i uderza pod spodem, może wyjść i powalić go, co utrudnia obronę”.

Dwóch innych czołowych graczy Freeport, Cody Wall i Will Manekis, zdobyło odpowiednio 15 i 10 punktów z ławki.

Najlepszym strzelcem wszystkich strzelców był reprezentant Polski John Padenat, który zdobył 33 punkty. Senior Hayden Christner trafił 6 trójek i zakończył z 19 punktami.

READ  „Turcja wspiera sojuszników, przede wszystkim Polskę, w białoruskim kryzysie migracyjnym” - Obserwacja Bliskiego Wschodu

Sokoły (3-3) zdobyły pierwsze siedem punktów gry, aby ustawić ton.

Patenaut zszedł z ławki i zdobył pierwsze punkty Rycerzy w meczu, wywołując ich pierwszą wymianę. Batenat zdobył dla Polski pierwsze 10 punktów, a Christner trafił za trzy punkty w pierwszej kwarcie, zmniejszając prowadzenie Freeport do 19-13.

Rycerze (2-5) zremisowali na 19-19 z 3 sekundami do końca drugiej i zdobyli 3, aby objąć prowadzenie 22-21. Ale ich liczne błędy w pierwszej kwarcie powróciły, aby ich prześladować, a wielkość Freeport była korzystna.

Rzuty wolne i punt zapoczątkowały serię 14-0, która zamieniła ich jednopunktową stratę w przewagę 36-22. Funt zdobył 11 punktów w kwarcie i 15 w pierwszej połowie.

Pound powiedział, że Freeport wykorzystał różnicę wielkości, „wykorzystując nasze zagrania i publikując, naprawdę pieczętując i wykonując szybkie ruchy”.

Prowadzenie wzrosło do 40-25, ale Polacy zamknęli połowę biegiem 8-0, aby zredukować go do 40-33.

Patenaut, który zdobył 17 punktów w pierwszej połowie, i student pierwszego roku Damon House trafili po dwie trójki w drugiej, a Christner i Gio Warren mieli po jednej.

„Kiedy Johnny złapie rytm”, powiedział Flynn, „wślizguje się do kosza, potrafi naprawdę dobrze strzelać z zewnątrz, a kiedy już się rozkręci, bardzo trudno go zwolnić. I pomyślałem, że otworzył grę dla Haydena , który jest równie dobrym strzelcem jak każdy.” Gracz, zwłaszcza w złap i strzelaj.

Treys Christnera i Shane’a Yorkeya oraz pięć punktów Patenauta dały Polsce punkt, 45-44, w połowie trzeciej kwarty.

Pound spędził większość czasu na ławce po tym, jak odebrał swój trzeci faul, Connora Slocuma, czwartego mniej niż minutę po tym, jak Pound został wezwany do swojego trzeciego.

Pod nieobecność Pounda Wall zdobył sześć punktów, a Falcons objęli prowadzenie 51-46 w czwartej kwarcie.

„Connor Slocum jest naszym najbardziej konsekwentnym i konsekwentnym zawodnikiem, który miał paskudne kłopoty. Miło było widzieć, jak zespół reaguje wraz z nim (poza grą), ponieważ może być naszym emocjonalnym przywódcą i uspokoić nas, gdy robi się trochę bałagan — powiedział Tracy.

READ  Align Technology otwiera swój pierwszy regionalny zakład produkcyjny w regionie EMEA we Wrocławiu, Polska

Pound zdobył pięć punktów w czwartej rundzie i asystował przy łyżce Manekisa, gdy Falcons otworzyli ostatnią tercję serią 7-0.

Christner trafił trzy trójki w czwartej, w tym czteropunktową grę, a Rycerze walczyli dalej, ale najbliżej trafili kilka razy w odległości sześciu punktów. Max Manekis poprowadził Freeport do zwycięstwa za trzy punkty i parę rzutów wolnych.

„Koszykówka to fajna gra i sprowadza się do dwóch, trzech posiadania” – powiedział Flynn. „Czułem, że zrobiliśmy rzeczy po naszej stronie, aby zrobić to, co musieliśmy zrobić, ale na koniec wykonali trzy dobre wiadra i to nas rozdzieliło”.

Funt zdobył 11 punktów w czwartej kwarcie, podobnie jak w drugiej kwarcie.

Slocum zakończył mecz z dziewięcioma punktami, poprawiając 7 z 11 rzutów z linii rzutów wolnych, podczas gdy Max Manekis zdobył siedem punktów.

Przed meczem Polska przekazała wyrazy uznania dla Tracy’ego podczas jego 11 sezonów trenowania Rycerzy przez system nagłośnieniowy. Poprowadził Polskę do finału klasy B South w 2014 roku i był trenerem Maine McDonald’s Class B South w 2012 i 2015 roku. Przed rokiem 2021-22 przeniósł się do Freeport, gdzie był nauczycielem. sezon

„Jestem zawodnikiem i jeśli piłka pójdzie w górę, to wszystko dla mnie” – powiedział Tracy. „Ale oczywiście jest tu wielu ludzi, na których mi zależy i których kocham, i wiele dzieci, które trenowałem od zawsze.

„Pod koniec było ciężko, obserwując ich i wiedząc, że walczyli, byli dziś twardzi i przegrali. Kocham ich, wiesz, nie lubisz widzieć smutnych ludzi, których kochasz. To była najtrudniejsza część.

Skorzystaj z poniższego formularza, aby zresetować hasło. Po przesłaniu adresu e-mail konta wyślemy wiadomość e-mail z kodem resetowania.