Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kosmiczny Teleskop Webb NASA sprawia, że ​​korekta w połowie kursu ma krytyczne znaczenie czasowe

O 19:50 EDT, 25 grudnia 2021 r., Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba rozpoczął pierwszą korektę wypalania, aby ustawić kurs na swoją końcową orbitę. Źródło: Centrum Lotów Kosmicznych Goddarda NASA

w 19:50 czasu wschodniego, sieć Pierwsze wypalanie korekcji w połowie ścieżki wydać się. Kontynuuję 65 minut Jest teraz gotowy. To oparzenie jest jednym z kluczowych kamieni milowych, które są kluczowe dla czasu – pierwszym był rozmieszczenie paneli słonecznych, co wydarzyło się wkrótce po uruchomieniu.

To oparzenie wyznacza drogę Webba w kierunku drugi punkt Lagrange’a, znany jako L2. Po wystrzeleniu Webb musi wykonać własne manewry korekcyjne w połowie kursu, aby osiągnąć swoją orbitę. Jest to zgodne z projektem: Webb otrzymał niewielkie, celowe spalenie od Ariane-5, które wystrzeliło go w kosmos, ponieważ nie można było go skorygować pod kątem przeciążenia. Gdyby Webb otrzymał zbyt duży ciąg, nie byłby w stanie zawrócić w kierunku Ziemi, ponieważ wystawiłoby to optykę i strukturę teleskopu bezpośrednio na Słońce, przegrzało je i przerwało misję naukową, zanim mogła się rozpocząć.

Dlatego tłumimy prawidłową prędkość w trzech etapach, uważając, aby nie wprowadzać zbyt dużego ciągu – w sumie na środku pasa będą trzy manewry korekcyjne.

Po tym skopiowaniu nie ma kluczowych momentów, więc kolejność, lokalizacja, czas i czas trwania wdrożeń mogą ulec zmianie.

możesz śledzić Gdzie Webb w procesie i przeczytaj o tym Nadchodzące wpisy. NASA Ma szczegółowy plan rozmieszczenia Teleskopu Kosmicznego Webba w ciągu około dwóch tygodni. Proces wdrażania nie jest automatyczną sekwencją laissez-faire; Jest kontrolowany przez człowieka. Zespół monitoruje Webba w czasie rzeczywistym i może w dowolnym momencie wstrzymać nominalne publikowanie. Oznacza to, że wdrożenia mogą nie następować dokładnie w kolejności lub w pierwotnie planowanych terminach.