Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba należący do NASA – jak dotąd najbardziej niesamowite zdjęcia

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba należący do NASA – jak dotąd najbardziej niesamowite zdjęcia

Od czasu wystrzelenia w Boże Narodzenie 2021 roku należący do NASA Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba (JWST) był zajęty odkrywaniem tajemnic wszechświata i ujawnianiem majestatu wszechświata poprzez oszałamiające pokazy astrofotografii. Tutaj w IGN kuratorujemy i aktualizujemy galerię najbardziej niesamowitych i ważnych zdjęć JWST w miarę ich publikowania.

Uruchomienie JWST było wynikiem dziesięcioleci spędzonych na planowaniu i rozwoju, podczas których wydano wiele miliardów dolarów, a dzięki pomysłowości i wytrwałości pokonano tony metrycznych wyzwań i przeszkód inżynierskich.

Teleskop krąży teraz wokół Słońca w odległości 1,5 miliona kilometrów w obszarze przestrzeni znanym jako drugi punkt Lagrange’a. Stąd obserwatorium może pozostawać w synchronizacji z naszą planetą, gdy porusza się wokół Słońca, jednocześnie utrzymując wszystkie ważne osłony słoneczne we właściwej pozycji, aby zasłaniać delikatne lustra i instrumenty.

W swojej krótkiej karierze naukowej ogromne 6,5-metrowe złote oko Teleskopu Webba zobrazowało Wszechświat z oszałamiającymi szczegółami w podczerwieni, zaglądając w głębiny Wszechświata, ponownie odwiedzając słynne obiekty, takie jak planety naszego Układu Słonecznego i różne horyzonty, w tym Filary Stworzenia.

Koniecznie zajrzyj do galerii, aby zobaczyć najbardziej ekscytujące przykłady astrofotografii JWST, i udaj się na stronę naukową IGN, aby zapoznać się z największymi wiadomościami o kosmosie i nauce.

Anthony jest niezależnym współpracownikiem zajmującym się wiadomościami naukowymi i grami wideo dla IGN. Ma ponad osiem lat doświadczenia obejmującego przełomowe osiągnięcia w wielu dziedzinach nauki i absolutnie nie ma czasu, aby cię oszukać. Śledź go na Twitterze @BeardConGamer

READ  Europejska Agencja Kosmiczna zawiesza misję Marsa z Rosją o wartości 1 mld euro | Mars