Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kosmiczna skała jest warta 25 000 dolarów, jeśli można ją znaleźć na Ziemi

Kosmiczna skała jest warta 25 000 dolarów, jeśli można ją znaleźć na Ziemi

Kosmiczna skała, która wylądowała w Maine, jest warta 25 000 dolarów dla każdego, kto ją znajdzie.

Napisane przez Jessicę Jodrolet | opublikowany

Jeśli mieszkasz w Nowej Anglii, rzuć wszystko, chwyć wykrywacz metalu i udaj się do Maine. Muzeum Minerałów i Klejnotów w Maine oferuje nagrodę w wysokości 25 000 dolarów dla każdego, kto znajdzie kosmiczną skałę, która niedawno uderzyła w Ziemię, zgodnie z… przerywać. Łowcy meteorytów już szukają drogich skał, więc konkurencja może być trudna.

Po prześledzeniu kuli ognia na niebie, NASA uważa, że ​​część meteorytu wylądowała na granicy amerykańsko-kanadyjskiej, najprawdopodobniej w pobliżu White, Maine i Canoes, New Brunswick. Poszukiwanie kosmicznych skał w tym obszarze może być trudne, ponieważ jest to bardzo zalesiony obszar z dużą ilością błota i drzew. Ten rodzaj terenu zapewni wiele dobrych kryjówek dla pozaziemskiego meteorytu i sprawi, że wędrówka przez dżunglę będzie trudniejsza.

Łowca meteorytów, Roberto Vargas, już dwukrotnie dotarł do dżungli w poszukiwaniu Kosmicznej Skały. I tak, łowca meteorytów to prawdziwe określenie. Dotyczy to tych, którzy polują na meteoryty rekreacyjnie lub zajmują się tym zawodowo.

Najlepszym sposobem na znalezienie meteorytów jest użycie wykrywaczy metali i magnesów do zbierania kawałków żelaznej skały kosmicznej, nawet jeśli znajdują się one pod ziemią. Ważne jest, aby szukać meteorytów tak szybko, jak to możliwe, ponieważ zwykle są one zakopane pod roślinnością lub topografią otaczającego obszaru w ciągu kilku miesięcy od lądowania na Ziemi.

asteroida

Muzeum szuka tylko jednokilogramowego okazu kosmicznej skały, który jest mniej więcej wielkości torebki cukru lub ananasa. Jeśli uważasz, że znalazłeś meteoryt, możesz przynieść go do muzeum w celu przetestowania, choć będzie to kosztować opłatę. Jeśli okaże się, że jest to upragniona skała kosmiczna, powinieneś być w stanie pozwolić sobie na test po nagrodzie w wysokości 25 000 $.

READ  Nowy wyścig w kosmos: urzędnik NASA przedstawia plan sprowadzenia Amerykanów z powrotem na Księżyc i dalej and

Muzeum Minerałów i Klejnotów w Maine (znajdujące się w Bethel w stanie Maine) nie może się doczekać dodania nowej kosmicznej skały do ​​swojej już ogromnej kolekcji przedmiotów. Oprócz największego na Ziemi pokazu księżycowych i marsjańskich meteorytów, muzeum jest również dumne z posiadania największego kawałka Marsa – 14,5-kilogramowego fragmentu czwartej planety od Słońca. A jeśli szukasz lokalnej biżuterii, muzeum sprzedaje naszyjniki, pierścionki i inne przedmioty wykonane z kamieni szlachetnych Maine.

Powodem wyjątkowo wysokiej kwoty nagrody jest trudność w znalezieniu kosmicznych skał. W 2016 roku Maine Mineral and Gem Museum zaoferowało nagrodę w wysokości 20 000 dolarów za podobny meteoryt, który wylądował w Maine, tym razem w pobliżu granicy z Quebec. Kilogramowy meteoryt nie został znaleziony, więc miejmy nadzieję, że dodatkowe 5000 $ dodane do tej nagrody przyciągnie więcej łowców meteorytów do znalezienia kosmicznej skały.

Nowa nagroda za meteoryt nie jest przeznaczona tylko dla Amerykanów. Nasi północni sąsiedzi również mogą obrócić kosmiczny kamień i odebrać nagrodę w wysokości 25 000 dolarów.