Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kościół w Meksyku: Dziewięć osób zginęło, a 20 zostało uwięzionych po zawaleniu się dachu w Tamaulipas

Kościół w Meksyku: Dziewięć osób zginęło, a 20 zostało uwięzionych po zawaleniu się dachu w Tamaulipas

Wyjaśnienie wideo,

Obejrzyj: Moment zawalenia się dachu kościoła w Meksyku

Dziewięć osób zginęło, a około 20 zostało uwięzionych po zawaleniu się dachu kościoła w Meksyku.

Lokalne media podały, że 49 osób trafiło do szpitala po zawaleniu się kościoła Santa Cruz w Ciudad Madero.

Policja w nadmorskim stanie Tamaulipas podała, że ​​w tym czasie we mszy uczestniczyło około 100 osób. Lokalne media podały, że był to chrzest.

Uważa się, że wśród uwięzionych jest kilkoro dzieci, a akcja ratownicza nadal trwa.

Zdjęcia opublikowane w mediach społecznościowych pokazały ruinę budynku kościoła, a ludzie tłoczyli się wokół gruzów, desperacko szukając uwięzionych w środku.

Lokalny dziennikarz Frank Contreras powiedział programowi BBC World Newsday, że załamanie nastąpiło w kluczowym momencie nabożeństwa.

„Kościół był wypełniony około stu osobami i ludzie ustawiali się w kolejce do przyjęcia Komunii – oczywiście jest to swego rodzaju punkt kulminacyjny katolickiej mszy – i wtedy runął na nich dach; cegły, beton, i oczywiście stalowe konstrukcje wsporcze opadające na ludzi”.

Dodał, że według urzędników Czerwonego Krzyża strop zawalił się na ławki w kościele, umożliwiając przeżycie każdemu, kto został tam uwięziony w kieszeniach powietrznych.

Mówi się, że ludzie przybyli z łopatami i łopatami, aby spróbować przenieść gruz.

Późniejsze posty wskazywały, że służby ratunkowe były na miejscu po zawaleniu się w niedzielne popołudnie.

W mediach społecznościowych pojawiły się apele o materiały medyczne i ratunkowe, które mogłyby pomóc osobom poszukującym ocalałych.

Władze miały poprosić o ciszę osoby zgromadzone na miejscu zdarzenia, aby móc usłyszeć, czy ktoś uwięziony w środku woła o pomoc.

Biskup diecezji Tampico, José Armando Álvarez Cano, wysłał do wspólnoty wiadomość w mediach społecznościowych, w której poinformował, że trwają prace nad „odnalezieniem osób pod gruzami”.

Powiedział, że to „trudny czas” i zakończył swoje przemówienie wideo słowami: „Niech Bóg ci pomoże”.

READ  Można było uniknąć testów Covid dla podróżnych z Chin, mówi poseł | Korona wirus