Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Koronawirus: Trudeau mówi, że nieszczepieni turyści nie będą długo podróżować do Kanady — tak się stało

Koronawirus: Trudeau mówi, że nieszczepieni turyści nie będą długo podróżować do Kanady — tak się stało

Bank Rezerwy Federalnej w Minneapolis to zrobi Wymaga pełnego szczepienia obecnych i przyszłych pracowników przeciwko Covid-19. Neil Kashkari, prezes banku, ujawnił w poście na blogu, że bank powiedział 1100 pracownikom, że będą musieli ich w pełni zaszczepić do końca sierpnia, aby móc dalej tam działać.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson Odrzuć sugestie osób, u których wynik testu na koronawirusa był negatywny كورونا Po poproszeniu o samoizolację powinna zostać wypuszczona za darmo. Obecnie osoby, które miały kontakt z kimś, kto uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19, proszone są o samoizolację przez okres do 10 dni, nawet jeśli wynik testu jest negatywny.

Urzędnicy ds. Zdrowia w Missisipi, najmniej szczepionym stanie w Stanach Zjednoczonych, ujawnili, że ponad 75 procent zakażeń koronawirusem W ciągu 10 dni w czerwcu przypadki wariantu delta były. Thomas Dobbs, stanowy urzędnik ds. zdrowia, powiedział na Twitterze, że 78 procent przypadków Covid-19 z 16-25 czerwca było najbardziej zakaźną odmianą.

Podczas gdy Stany Zjednoczone, Chiny i Europa wykazują oznaki silnego ożywienia gospodarczego po pandemii koronawirusa, Wiele krajów boryka się z rosnącym wskaźnikiem infekcjipowiedziała Kristalina Georgieva, dyrektor zarządzająca Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Georgieva ostrzegła przed „pogłębiającą się rozbieżnością” między krajami w notatce obserwacyjnej G20, przed spotkaniem tej grupy w dniach 9-10 lipca w Wenecji we Włoszech.

Ministrowie Wielkiej Brytanii są Umożliwienie kierowcom ciężarówek dłuższej pracy próbuję rozwiązać Poważny niedobór personelu To zakłóca dostawy i grozi wzrostem cen konsumenckich. Jednak zarówno przewoźnicy, jak i związki zawodowe twierdzą, że zmiana przepisów mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa nie zrobiłaby dużej różnicy w perspektywie krótkoterminowej – i zaostrzyłaby długoterminowe problemy z zatrudnieniem w sektorze, zmniejszając atrakcyjność i tak już trudnych warunków pracy.

Nowy Jork w środę Uczcił swoich kluczowych pracowników pokazem taśm na ich cześć, ale Ostrzeżenie o wysokiej temperaturze Obchody skrócone. Ratownicy, lekarze, pielęgniarki, nauczyciele i pracownicy transportu przejechali kilkanaście boi przez miejską Dolinę Mistrzów na dolnym Manhattanie, a woda krążyła wzdłuż trasy parady.

READ  Nagroda Nobla trafia do naukowców, którzy opracowali szczepionki mRNA Covid
Ludzie kibicują pracownikom pierwszej linii w Nowym Jorku podczas pokazu taśm wzdłuż Valley of Champions © Getty Images

Wspomniałem o dotkniętym brazylijskim stanie Amazonas Zero zgonów związanych z wirusem Corona po raz pierwszy od początku epidemii. Rozległy stan lasów deszczowych był miejscem przerażających scen pandemii, szczególnie w styczniu tego roku, kiedy brak tlenu w stolicy, Manaus, spowodował wiele zgonów z powodu uduszenia.

Wielka Brytania jest Podziel się technologią sekwencjonowania genetycznego z innymi krajami Wraz z rosnącym zaniepokojeniem na całym świecie rozprzestrzenianiem się nowych rodzajów wirusa Corona. Public Health England poinformował w środę, że wyśle ​​sprzęt, porady techniczne i szkolenia do Brazylii, Etiopii, Kenii, Nigerii i Pakistanu, co pomoże im zidentyfikować i prześledzić wirusa.

globalny popyt na Podróże lotnicze „utrudniają” nadmierne ograniczenia rządowe, powiedziało Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych. IATA podała, że ​​całkowity popyt na loty nieznacznie wzrósł w maju, ale nadal jest o 62 procent niższy od poziomu odnotowanego w tym samym miesiącu w 2019 roku. Dane z kwietnia wykazały 65 procentowy spadek.