Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Koreański film „Space Sweepers” nominowany do Hugo Award 2022

Koreański film „Space Sweepers” nominowany do Hugo Award 2022

koreański film miotły kosmicznez udziałem Song Joong-ki i Kim Tae-Ri, jest nominowany do Hugo Awards 2022, nagrody przyznawanej dziełom science fiction lub fantasy.

Film, napisany i wyreżyserowany przez Jo Seung Hee, znalazł się w gronie sześciu nominowanych do kategorii Najlepszy Dramatic Show, Long Form. Będzie konkurować z filmem science fiction Denisa Villeneuve Wydmy , Disney zaklętyDavid Lowry zielony rycerzStudio Marvela” Shang Chi i legenda dziesięciu pierścieni I WandaVision.

Kategoria ta obejmuje filmy teatralne, odcinki telewizyjne lub inne dramaty związane z science fiction lub fantasy, które zostały wydane w poprzednim roku kalendarzowym. Poprzednimi zwycięzcami są gra o tron (Pierwszy sezon), powaga I marsjański.

miotły kosmiczne Jest to oryginał Netflix i pierwsze koreańskie dzieło, które otrzymało nominację do Hugo Awards od czasu przyznania nagród w 1953 roku.

Film przedstawia grupę astronautów poszukujących gruzu, aby zarobić pieniądze. Akcja rozgrywa się w roku 2092, w fikcyjnym świecie, w którym Ziemia jest prawie zniszczona przez zanieczyszczenia, a elita mieszka na nowej, nadającej się do zamieszkania planecie. Pozornie lekkomyślna załoga wędruje w kosmosie w poszukiwaniu wraku, który w najlepszym razie da im życie i potencjalnie zabije.

W poprzednim artykule dla Forbes reżyser powiedział, że w założeniu najbardziej interesuje go szybkość.

„Ponieważ te wyrzucone rzeczy poruszają się szybciej niż kule, niszczą wszystko, z czym mają kontakt” – powiedział Joe. Odpadki dryfujące w kosmosie były dla mnie fascynującym tematem. Dzięki badaniom dowiedziałem się, że wiele filmów animowanych i gier już poruszało ten temat. Szczególnie pod wrażeniem filmu science fiction z 1995 roku wspomnienia Obejmuje to załogę, która ratuje kosmiczne śmieci. Zacząłem więc pracować nad scenariuszem opowiadania, który został zinterpretowany na nowo dla koreańskiej publiczności”.

Film, w którym występują Jin Seon Kyu i Yoo Hye Jin, zadebiutował na pierwszym miejscu w serwisie Netflix w co najmniej 16 krajach i dotarł do ponad 26 milionów widzów w domu w ciągu pierwszych 28 dni od premiery.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 4 września 2022 roku w Chicago.

READ  Eksperci ostrzegają przed kanibalizmem w kosmosie, jeśli systemy żywnościowe kolonistów zawiodą