Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Korea Południowa twierdzi, że pomyślnie przetestowała swoją pierwszą rakietę kosmiczną na paliwo stałe

Korea Południowa twierdzi, że pomyślnie przetestowała swoją pierwszą rakietę kosmiczną na paliwo stałe

SEOUL (Reuters) – Wojsko Korei Południowej poinformowało, że w środę pomyślnie wystrzeliło rakietę kosmiczną na paliwo stałe, co według nich ostatecznie pomoże wystrzelić konstelację satelitów w celu lepszego monitorowania zagrożeń, takich jak Korea Północna. Korea.

Wystrzelenie, pierwsze tego rodzaju od czasu, gdy Korea Południowa i Stany Zjednoczone uzgodniły w zeszłym roku zakończenie dziesięcioleci ograniczeń w rozwoju balistyki i rakiet na południu, ma miejsce niecały tydzień po tym, jak Korea Północna przeprowadziła najwyższy w historii test rakietowy.

„Sukces startu testowego kosmicznego pojazdu nośnego o napędzie stałym jest kamieniem milowym we wzmacnianiu siły obronnej autonomicznego pola obserwacji i rozpoznania przestrzeni kosmicznej naszego wojska w bardzo krytycznym momencie” – czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Obrony Narodowej. Oświadczenie, powołujące się na przeprowadzony w zeszłym tygodniu przez Koreę Północną test ICBM.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

W oświadczeniu stwierdzono, że minister obrony monitorował uruchomienie pocisku, który został opracowany „przy użyciu czystej koreańskiej technologii”.

W październiku Korea Południowa przeprowadziła pierwszy testowy start rakiety Nuri na paliwo płynne, pierwszego wyprodukowanego w kraju pojazdu kosmicznego. Nouri wystartował, ale nie udało mu się umieścić na orbicie całkowicie atrapy satelity, z mieszanymi wynikami, jak na testowy start, będący ogromnym skokiem dla ambitnych planów kosmicznych kraju.

Departament Obrony powiedział, że w przeciwieństwie do projektu Nuri na paliwo ciekłe, pocisk na paliwo stałe, taki jak testowany w środę, byłby prostszy, tańszy w opracowaniu, szybszy w rozwoju i szybszy do wystrzelenia.

Środowy test zweryfikował duży silnik na paliwo stałe, separację aerodynamiczną, separację faz i technologię kontroli położenia górnego stopnia, które są niezbędnymi technologiami dla kosmicznych pojazdów nośnych.

Ministerstwo poinformowało, że planuje w przyszłości użyć rakiety do umieszczenia jednego lub kilku bardzo małych satelitów na niskiej orbicie okołoziemskiej, a później przenieść część technologii do sektora prywatnego, aby pomóc ożywić lokalny przemysł kosmiczny.

Sprawozdawczość Josha Smitha. Edytowanie przez Jerry’ego Doylea

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.