Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Korea Południowa przeprasza po wystrzeleniu rakiety w odpowiedzi na awarię testową Północy | Korea Południowa

Wojsko Korei Południowej przeprosiło po tym, jak pocisk wystrzelony podczas wtorkowego manewru nie powiódł się i spadł na ziemię, wywołując zaniepokojenie okolicznych mieszkańców, którzy myśleli, że zostali zaatakowani przez wojsko Korei Południowej. Korea PółnocnaKtóry przeprowadził dzisiaj próbny ogień pocisku.

Szkolenie ogniowe na żywo, które obejmuje: Korea Południowa A Stany Zjednoczone miały być pokazem siły przez aliantów, kilka godzin po tym, jak Korea Północna wysłała pocisk średniego zasięgu nad północną Japonię.

Zamiast tego zakończyło się zakłopotaniem, gdy pocisk balistyczny krótkiego zasięgu Hyumoo-2 rozbił się o ziemię w bazie lotniczej w pobliżu portowego miasta Gangneung w Korei Południowej.

Chociaż pocisk nie eksplodował, wynikający z niego hałas i pożar sprawiły, że niektórzy mieszkańcy Gangneung uwierzyli, że Korea Północna rozpoczęła atak, według doniesień medialnych. Nie było doniesień o urazach.

Wojsko Korei Południowej potwierdziło incydent kilka godzin po tym, jak internauci opublikowali filmy przedstawiające pomarańczową kulę ognia wyłaniającą się z obszaru, który opisali w pobliżu bazy lotniczej Gangneung.

Wojsko poinformowało, że bada przyczynę „nienormalnego lotu” rakiety południowokoreańskiej – istotnej części strategii prewencyjnego i odwetowego uderzenia na Koreę Północną.

Incydent miał miejsce, gdy siły zbrojne Korei Południowej i USA wystrzeliły zaporę pocisków na Morze Wschodnie – znane również jako Morze Japońskie – w odpowiedzi na Korea Północna wystrzeliwuje pocisk balistyczny nad Japonię Po raz pierwszy od pięciu lat.

Kraj uzbrojony w broń nuklearną wystrzelił pocisk balistyczny średniego zasięgu, który przeleciał rekordowe 4600 kilometrów (2850 mil) na wysokości 1000 kilometrów, w najbardziej prowokacyjnych pokazach broni od lat. Ten zasięg sprawia, że ​​region Guam, w którym znajdują się amerykańskie bazy wojskowe, znajduje się w odległości spaceru.

Pocisk wylądował na Oceanie Spokojnym, około 3200 km na wschód od Japonii.

Japoński rząd wydał ostrzeżenie, wzywając mieszkańców do ukrycia się, gdy pocisk przeleciał wysoko nad Hokkaido i prefekturą Aomori na dalekiej północy kraju.

Siły zbrojne USA i Korei Południowej wystrzeliły na wody dwa pociski balistyczne bliskiego zasięgu ATACMS, aby „dokładnie uderzyć w hipotetyczny cel”, powiedział Połączony Szef Sztabów.

W oświadczeniu napisano, że ćwiczenia „demonstrowały zdolność i chęć zneutralizowania źródła prowokacji przy zachowaniu postawy ciągłego monitorowania”.

We wtorek południowokoreańskie i amerykańskie myśliwce przeprowadziły ćwiczenia bombardowania celu na Morzu Żółtym.

Rzecznik amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby powiedział CNN, że ćwiczenia mają na celu „upewnienie się, że mamy zdolności wojskowe gotowe do reagowania na prowokacje Północy, jeśli do tego dojdzie”.

„To nie powinno nadejść. Wyjaśniliśmy przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Unowi, że jesteśmy gotowi usiąść bez warunków wstępnych. Chcemy zobaczyć denuklearyzację Półwyspu Koreańskiego” – powiedział.

„Nie wykazał się chęcią podążania w tym kierunku – szczerze mówiąc, idzie w przeciwnym kierunku, kontynuując testy rakietowe, które są pogwałceniem rezolucji Rady Bezpieczeństwa”.

Ostatnia premiera Pjongjangu jest częścią rekordowego roku testów broni niszczących sankcje przez izolowany reżim, który niedawno zrewidował swoje prawa, aby uznać się za „nieodwracalną” energię jądrową.

Prezydent USA Joe Biden i premier Japonii Fumio Kishida potępili ostatni start Korei Północnej „w najostrzejszych słowach”.

Prezydent Korei Południowej Yoon Seok-yeol nazwał to otwarcie „prowokacją” i obiecał „surową odpowiedź”.

Wtorkowym testem było wystrzelenie piątej rakiety Pjongjang w ciągu 10 dni. Korea Północna nie komentuje rutynowo swoich testów broni w państwowych mediach.

Przedstawiciele Korei Południowej i USA od miesięcy ostrzegali, że Kim przygotowuje się do kolejnego testu nuklearnego, mówiąc w zeszłym tygodniu, że może to nastąpić wkrótce po tym, jak Chiny, główny sojusznik Phenianu, zorganizowały 16 października kongres Partii Komunistycznej.

Wiceprezydent USA Kamala Harris odwiedziła Seul w zeszłym tygodniu i zwiedziła silnie ufortyfikowaną strefę zdemilitaryzowaną, która dzieli Półwysep Koreański, podczas podróży, aby podkreślić zaangażowanie jej kraju w obronę Korei Południowej.

Około 28 500 żołnierzy amerykańskich stacjonuje w Korei Południowej, aby pomóc chronić ją przed północą.

READ  Tajna umowa między Chinami a Światową Organizacją Zdrowia w celu ukrycia pochodzenia „Covid”