Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Korea Północna twierdzi, że wystrzeliła próbnie pociski manewrujące, które trafiły w cel oddalony o 1240 mil | wiadomości ze świata

Korea Północna poinformowała, że ​​wystrzeliła w testach pociski manewrujące dalekiego zasięgu, uderzając w cel oddalony o 2000 kilometrów.

lider Kim Dzong Un Państwowe media poinformowały, że jego kraj nadzorował testy i powiedział, że jego kraj powinien rozszerzyć możliwości swojego arsenału nuklearnego, aby odstraszyć wrogów.

Podkreślając, że ostrzał próbny był kolejnym wyraźnym ostrzeżeniem dla swoich „wrogów”, Kim powiedział, że kraj „powinien nadal rozszerzać przestrzeń operacyjną strategicznych sił jądrowych, aby w dowolnym momencie powstrzymać wszelkie kryzysy militarne i decydujące kryzysy wojenne i podjąć niezbędne działania. środki w pełni.” inicjatywę”, według Koreańskiej Centralnej Agencji Informacyjnej (KCNA).

Agencja poinformowała również, że dwa pociski wystrzelone w środę leciały przez 10 234 sekund, „aby wyraźnie trafić w cel w odległości 2000 km”.

Wystrzelenie dwóch pocisków manewrujących „miało na celu zwiększenie skuteczności i zdolności bojowych (jego pocisków)…
Do obsługi taktycznych bomb nuklearnych i ponownego potwierdzenia niezawodności i bezpieczeństwa wszechstronnego systemu operacyjnego aplikacji”.

Czytaj więcej:
Kim Dzong Un obiecuje wzmocnić operacje nuklearne Korei Północnej po testach rakietowych
Korea Północna uchwala prawo umożliwiające zapobiegawcze ataki nuklearne w celu ochrony siebie

To przychodzi po tym, jak powiedział tam pan Kim Nie ma potrzeby dialogu z Północą Wrogowie Korei Po tym, jak zobowiązał się do wzmocnienia operacji nuklearnych swojego kraju.

Państwowe media poinformowały, że we wtorkowym teście nad Japonią wystrzelono nowo opracowany pocisk balistyczny średniego zasięgu (IRBM).

READ  Szwecja: Chirurg uznany za winnego uszkodzenia ciała w wyniku tracheostomii | Szwecja