Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kontrowersyjna wyłączność na konsolę Xbox 360 przez ograniczony czas

Kontrowersyjna gra na konsolę Xbox 360 jest bezpłatna przez ograniczony czas dla wszystkich użytkowników konsoli Xbox 360, Xbox One, Xbox One X, Xbox Series S lub Xbox Series X i nie jest wymagana usługa Xbox Live Gold. Podczas Xbox 360 Xbox stworzył i wydał kilka świetnych gier. W rzeczywistości era Xbox 360 może być najlepszą erą Xbox do tej pory, co odzwierciedla fakt, że Xbox 360 jest najlepiej sprzedającą się konsolą Xbox wszech czasów, z dużym marginesem. Xbox Series X prawdopodobnie uzurpuje sobie ten tytuł, ale na razie jest zbyt wcześnie, aby wysuwać jakiekolwiek ostateczne roszczenia w taki czy inny sposób. Nie wszystko, co Xbox zrobił w tej epoce, się sprawdziło. Na przykład w erze Xbox 360 stworzyłem polubienia sprzęt wojennyrównież wydane gry, takie jak bardzo ludzki, gra, która ma nie tylko przeciętną reputację, ale jest kontrowersyjna. Jak łatwo się domyślić, jest to darmowa gra, o której mowa.

Nie jest jasne, dlaczego gra jest darmowa, ponieważ tak nie jest Kwietniowe darmowe gry ze złotymi grami. Nie jest też jasne, od jak dawna jest dostępne za darmo, ale w chwili pisania tego tekstu Pobranie jest w 100% darmowebez zobowiązań.

Opracowana przez nieistniejących już Silicon Knights i opublikowana przez Xbox, RPG została wydana w 2008 roku jako ekskluzywna dla Xbox 360, platforma, która nadal jest dostępna wyłącznie dla niej. W momencie premiery gra ma 65 punktów w serwisie Metacritic. Przy takiej partyturze miał zostać szybko zapomniany, ale kontrowersje potwierdziły jego spuściznę.

W latach 2007-2012 gra była przedmiotem sporu między Epic Games a Silicon Knights. Ostatni pozew dotyczył użycia pierwszego silnika, Unreal Engine 3, i zakończył się pierwszą wygraną. Za stratę Silicon Knights musieli zapłacić Epic Games 4,5 miliona dolarów i zniszczyć kod dla każdej gry, którą wykonali na silniku, w tym bardzo ludzki, który ma być potrójny. Ostatecznie zbankrutowało studio w 2014 roku, 22 lata po założeniu. Teraz, w 30. rocznicę istnienia studia, gra, która była częściowo odpowiedzialna za jej zabicie, jest teraz darmowa dla wszystkich użytkowników Xbox, przynajmniej w Stanach Zjednoczonych.

READ  Sean Layden zdradza, dlaczego odszedł z Sony

Aby uzyskać więcej informacji na temat wszystkich rzeczy związanych z Xbox — w tym wszystkiego, od najnowszych oficjalnych wiadomości po największe nowe plotki — kliknij tutaj.