Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kontrakty na polski projekt o mocy 1,2 GW zostaną rozstrzygnięte w ciągu najbliższych sześciu miesięcy

Zgodnie z najnowszym komunikatem prasowym Baltic Power, spółki joint venture polskiej spółki, wkrótce rozpoczną się procedury wyboru dostawców dla polskiego projektu morskiej energetyki wiatrowej o mocy 1,2 GW, aw ciągu najbliższych sześciu miesięcy zostaną podpisane duże kontrakty na ten projekt. PKN ORLEN i Canadian Northland Power.

„Główne umowy na projekt zostaną podpisane w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, a główni wykonawcy zaczną wybierać i współpracować z nowymi partnerami, w tym lokalnymi dostawcami” Powiedział Jarosław Broda, Prezes Zarządu Administracji Energetyki w regionie bałtyckim.

Według Brody Baltic Power dąży do tego, aby kontrakty z lokalnymi firmami stanowiły około 20-30 procent całkowitych kosztów projektu.

„Aby usprawnić ten proces, organizujemy nasze konferencje, które są platformą do nawiązywania relacji biznesowych pomiędzy potencjalnymi głównymi kontrahentami a polskimi dostawcami, z którymi mogą chcieć współpracować” Powiedział Jarosław Broda.

Oczekuje się, że morska farma wiatrowa o mocy 1,2 GW na Morzu Bałtyckim, położona około 23 km na północ od wybrzeża Morza Bałtyckiego, w pobliżu Chuqiu i Iba, ma rozpocząć budowę w 2023 roku i zakończyć w 2026 roku.

W dniach 30 listopada i 1 grudnia deweloperzy odbyli dwudniowe spotkanie dotyczące łańcucha dostaw, aby przedstawić aktualne informacje na temat projektu, w tym aktualny harmonogram, informacje dotyczące postępowań zakupowych i planu łańcucha dostaw, a także szczegółowe plany i wymagania dotyczące projektu. siedem pakietów instalacyjnych: turbiny wiatrowe, fundamenty, logistyka, eksploatacja i konserwacja, podstacje kablowe, morskie i lądowe.

W wydarzeniu wzięło udział blisko 600 przedstawicieli 369 firm i organizacji, poinformował Baltic Power 14 grudnia.

Baltic Offshore Wind Supply Chain Meeting 2021 jest kontynuacją dialogu z polskimi firmami zainicjowanego przez PKN ORLEN w 2020 roku. Pierwsze spotkanie zgromadziło blisko 400 przedstawicieli z 273 firm, dając im możliwość zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem projektów, zakupów, działalność i plany Rozwój morskich projektów wiatrowych w Grupie ORLEN.

READ  Lawrence Reed odznaczony najwyższym odznaczeniem polskiego rządu