Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Konsorcjum Uniwersytetów ds. Badań Kosmicznych wybiera Uniwersytet w Zurychu na członka uniwersytetu

Konsorcjum Uniwersytetów ds. Badań Kosmicznych wybiera Uniwersytet w Zurychu na członka uniwersytetu

Kolumbia, MarylandI 20 kwietnia 2022 /PRNewswire/ – Uczelnia Zurych (UZH), słynna uczelnia in SzwajcariaDołącz do szeregów Uniwersyteckiego Konsorcjum Badań Kosmicznych (USRA). UZH został wybrany przez obecnych członków uniwersytetu USRA i został oficjalnie zainaugurowany w stowarzyszeniu w 25 marca 2022Zwiększenie liczby członków stowarzyszenia do 115 uczelni.

Dzięki 150 instytutom, 30 000 studentom z całego świata i domowi 12 laureatów Nagrody Nobla, uniwersytet znajduje się w czołówce 10 „Najbardziej innowacyjnych uniwersytetów” Reuters.

Kryteria kwalifikacyjne do członkostwa w USRA obejmują znaczący wkład wydziałów w dziedzinie badań kosmicznych i kosmicznych oraz znaczne zaangażowanie w studia i badania naukowe prowadzące do uzyskania stopnia doktora w jednej lub więcej pokrewnych dziedzinach. Członkowie uczestniczą w zarządzaniu USRA poprzez wybór członków do Rady Powierniczej USRA i tworzenie Statutu Stowarzyszenia.

Dr Jeffrey Isaacson, prezydent i dyrektor generalny USRA, powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z powitania University of Zurych Jako członek USRA. Wybitna praca Uczelni – zwłaszcza w dyscyplinach związanych z przestrzenią kosmiczną – stanowi o kolektywnej sile naszego Stowarzyszenia. Z niecierpliwością czekamy na Uniwersytet Zurych Aktywny udział i wkład w Radę Instytucji USRA.

Uniwersytet Zurych (www.uzh.ch) jest dumny ze swoich skojarzeń z laureatami Nagrody Nobla m.in. Alberta Einsteina i Williama Conrada Roentgena. Słynie z Centrum Kosmicznego, w skład którego wchodzą:

  • 100 naukowców zajmujących się obserwacją Ziemi, astrofizyką i naukami o życiu kosmicznym. Roboty, ekonomia kosmosu, prawo kosmiczne, podróż człowieka w kosmos
  • doktorat Programy obejmują udaną współpracę przemysłową.
  • Możliwości lotów badawczych z Bazy Sił Powietrznych Dubendorf (do obserwacji Ziemi i równoważnych lotów w warunkach mikrograwitacji)
  • Dostęp do lotów suborbitalnych i orbitalnych oraz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej
  • Kryty mikro-powietrzny ośrodek testowy i zestaw testowy Alpine UAV / MAV
  • 50 krajowych i międzynarodowych partnerów kooperacyjnych

Tematy badawcze w Centrum Kosmicznym obejmują obserwację Ziemi, astrofizykę i nauki przyrodnicze w kosmosie. Robotyka, Podróż człowieka w kosmos, Ekonomia Kosmiczna, Prawo Kosmiczne, Finanse i Ubezpieczenia Kosmiczne, Etyka, Filozofia i Teologia. (www.spacehub.uzh.ch)

READ  Radują się łowcy meteorytów: na Antarktydzie prawdopodobnie znajduje się 300 000 nieodkrytych kosmicznych skał

Członkowie UZH Space Hub mają rozległe i dogłębne doświadczenie w pracy z lokalnymi i międzynarodowymi partnerami akademickimi i przemysłowymi oraz w partnerstwach publiczno-prywatnych.

O USRA |
Założone w 1969 r. pod auspicjami Narodowej Akademii Nauk na wniosek rządu Stanów Zjednoczonych Stowarzyszenie Badań Kosmicznych Uniwersytetu (USRA) jest zarejestrowaną organizacją non-profit zajmującą się rozwojem nauki, technologii i Inżynieria. USRA prowadzi instytuty i obiekty naukowe oraz prowadzi badania i inne ważne programy edukacyjne. USRA angażuje społeczność uniwersytecką i zatrudnia wewnętrzne kierownictwo naukowe, innowacyjne badania i rozwój oraz doświadczenie w zarządzaniu projektami. Więcej informacji o USRA jest dostępnych na stronie www.usra.edu.

Kontakt z Public Relations:
Soraya Faroukhidr hab.
[email protected]
443-812-6945 (komórka)

ŹRÓDŁO Konsorcjum Uczelni Badań Kosmicznych