Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Konkurs udaremniony: Lauren Serges, Nowicjusz Roku | Sporty

W tym roku na Harvardzie było wielu utalentowanych wczesnych lat, ale nikt nie był lepszy niż szermierka chipem Lauren Scruggs, która była hitem zarówno w kraju, jak i za granicą.

Scruggs, mający zaledwie 19 lat, ma cztery złote medale w mistrzostwach juniorów, pierwsze miejsce w North American Cup National, drugie miejsce w NCAA National i drugie miejsce w drużynie All-America. Nadal dodaje do tej listy osiągnięć ciężką pracę, wytrwałość i poświęcenie, które wykazała przez cały sezon juniorów.

Scruggs przeniósł się do szermierki zespołowej w zeszłym roku, wnosząc na studia duże doświadczenie z międzynarodowych zawodów. Scruggs był najmłodszym amerykańskim szermierzem, który zdobył złoty medal w mistrzostwach juniorów, wchodząc do klasy U20 w wieku zaledwie 16 lat w 2019 roku.

Tej jesieni Scruggs przystosował się do nowego trenera i nowej drużyny — w swoim ostatnim sezonie wyprodukował pięciu All-American.

„W tym roku chodziło o dostosowanie się do równowagi szermierki na studiach. Myślałam, że mam dobry sezon, biorąc pod uwagę to wszystko” – powiedziała.

Scruggs szybko zauważyła, że ​​jej sukces w tym roku nie byłby możliwy bez wsparcia jej kolegów z drużyny i trenerów.

„Wyższa klasa naprawdę pomogła w dostosowaniu” – powiedziała. „Wielu z nich miało to samo doświadczenie, co ja z reprezentacją narodową. Słuchanie od nich o tym, jak zrównoważyć szkołę, było naprawdę pomocne.”

Kolejny wkład w sukces zespołu: trener szermierki kobiet Daria Schneider, która zdobyła tytuł United States Fencing w 2011 roku i zdobyła tytuł Trenera Roku Ivy League z Cornell w 2018 roku, zanim przeniosła się na Harvard przed sezonem 2021-22.

„[Schneider] Robi wiele, aby upewnić się, że wszyscy mają na uwadze ich potrzeby” – powiedział Scruggs.„Zawsze mogę się do niej udać, jeśli mam jakiś problem i naprawdę to doceniam. Całkowicie rozumie nasze życie osobiste i to, że poza pojedynkiem dzieją się inne rzeczy. Ogólnie rzecz biorąc, mamy wyszkolony personel, któremu naprawdę zależy”.

READ  Francis M. Downey Bischoff 1941-2022 | Wiadomości, sport, praca

Powiedziała, że ​​wsparcie i kultura zespołowa pomogły Scruggsowi stać się lepszą osobą i lepszym szermierzem.

„Lauren jest bardzo inspirująca. Jest jedną z najciężej pracujących osób, jakie kiedykolwiek spotkałem, i zauważam, że rzadko narzeka, a nawet dyskutuje o tym, jak ciężka jest jej praca – wykonuje swoją pracę, jednocześnie dobrze się bawiąc i pozytywnie prezentując się na zespołu” – dodała koleżanka i pierwszoroczna szermierz Ebby, Emily Vermeul, o wpływie Scruggsa na program.

Mimo młodego wieku Scruggs wnosi na arenę międzynarodową duże doświadczenie, na razie radząc sobie ze stresem i nerwami. Jej poprzednie walki nauczyły ją, jak radzić sobie w ważnych momentach w tak młodym wieku z pewnością siebie i hartem ducha.

„Nauczenie się radzenia sobie przez kontuzje i barierę z tym pomogło mi w tym sezonie” – powiedziała. „Słucham dużo muzyki przed szermierką, ponieważ pomaga mi to wyjść z mojej głowy. Nie powiedziałbym, że mam dużo stresu podczas zawodów, ale kiedy jestem, muzyka naprawdę pomaga.”

Patrząc w przyszłość, Scruggs ma nadzieję, że uda jej się przenieść swój mały sukces na wyższy poziom.

„Naprawdę chcę się poprawić na poziomie seniorskim” – powiedziała. „Chcę nadal osiągać lepsze wyniki w tych dużych turniejach. To jedna z moich nadziei, aby iść naprzód.”

Scruggs niedawno pojechał do Dubaju na Mistrzostwa Świata Juniorów. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich zabrała do domu swój drugi złoty medal po wygranej również w Toruniu w 2019 roku. Ma kolejny rok zakwalifikowania się do klasy U20 i ma nadzieję obronić tytuł w 2023 roku. Jej występ w światowym konkursie daje jej w rywalizacji o kadrę Drużyna, która będzie reprezentować Stany Zjednoczone na Igrzyskach Olimpijskich 2024 w Paryżu.

Nowojorczycy z Queens wracają tego lata do domu, aby osiągnąć ten cel. Pod przewodnictwem swojego byłego trenera młodzieżowego wkroczy z innym balansowaniem: letnim stażem. Tak jak Scruggs zmierzył się z wyzwaniem masowego szermierki, prowadzenie biznesu wraz z szermierką jest czymś, co musi zrobić szermierka ich kalibru.

READ  Rosyjski gaz i unijne prawo w centrum uwagi po wizycie Schulza w Polsce

„Prawdopodobnie chodzę co najmniej trzy razy w tygodniu” – powiedział Serges. „Będę dużo trenować, aby stać się lepszym i przejść do następnego sezonu, co bardzo mi pomaga, gdy trenuję z moim trenerem”.

Mając jeszcze trzy lata kwalifikacji do college’u i przechodząc od młodości do starości w polu widzenia, Scruggs bierze to dzień w dzień.


Z pisarzem Hannah Bebar można się skontaktować pod adresem [email protected].