Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kongres uchwala tymczasową ustawę, aby uniknąć zamknięcia rządu | Wiadomości z USA

Antygona Davis, globalna szefowa bezpieczeństwa Facebooka, spotkała się już z przesłuchaniem Kongres USA Czwartek na rozprawie badającej wpływ produktów firmy na dzieci.

Czwartkowe przesłuchanie w Senackiej Podkomisji Handlu, Nauki i Transportu następuje po serii raportów Wall Street Journal opartych na wewnętrznych wyciekach z Facebooka, w tym historii Pokazałem Badania pokazujące szkodliwy wpływ Instagrama na zdrowie psychiczne dzieciństwa.

Senatorowie zajęli twarde stanowisko wobec firmy, rozpoczynając badania i podkreślając próby Facebooka, aby zaciemnić ją, co doprowadziło do przesłuchania.

„Facebook zna niszczycielskie konsekwencje projektowania i algorytmów Instagrama dla młodych ludzi w naszym społeczeństwie, ale rutynowo przedkłada szybki rozwój nad podstawowe bezpieczeństwo naszych dzieci” – powiedział Richard Blumenthal, przewodniczący podkomisji. oświadczenie.

„Te badania to bomba” – powiedział Blumenthal. „Jest to mocny, angażujący i trwały dowód na to, że Facebook zna szkodliwy wpływ swojej witryny na dzieci i że ukrył te fakty i ustalenia”.

Blumenthal zauważył, że jego biuro przeprowadziło własne wyszukiwanie na Instagramie, udając 13-latkę i śledząc konta związane z zaburzeniami odżywiania, aby zobaczyć, co poleca Instagram. Odkryłem, że platforma wysłała konto do króliczej nory w poszukiwaniu złośliwej zawartości.

„Nasze badania pokazują teraz, w czasie rzeczywistym, że rekomendacje na Instagramie trzymają się niepewności danej osoby i słabości młodych kobiet wokół jej ciała i wciągają je w ciemne miejsca, które gloryfikują zaburzenia odżywiania i samookaleczenia” – powiedział Blumenthal.

„IG oznacza Instagram, ale oznacza także Insta-greed” – powiedział senator Edward Markey, demokrata z Massachusetts.

Badanie, które wywołało przesłuchanie, które ujawniono w raporcie Wall Street Journal, zostało zlecone przez Instagram, spółkę zależną Facebooka, i wykazało, że aplikacja Zdjęcia może mieć na to wpływ. Zdrowie psychiczne dziewcząt W kwestiach takich jak obraz ciała i samoocena.

Czytaj więcej: