Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kongres daje MOD więcej pieniędzy na przestrzeń kosmiczną, z zastrzeżeniami

Kongres daje MOD więcej pieniędzy na przestrzeń kosmiczną, z zastrzeżeniami

Rachunek wydatków z 2022 r. dodał prawie 1,3 miliarda dolarów na programy amerykańskich sił kosmicznych i agencji rozwoju przestrzeni kosmicznej, oprócz tego, o co prosiła administracja Bidena.

WASZYNGTON – Rachunek wydatków na obronę w roku podatkowym 2022 An Kongres minął W zeszłym tygodniu Pentagon dostarczył 728,5 miliarda dolarów – o 32,5 miliarda więcej niż przeznaczył na 2021 rok.

Wojskowe programy kosmiczne zyskały duży impuls. Źródła dodały prawie 1,3 miliarda dolarów na projekty dla amerykańskich sił kosmicznych i Agencji Rozwoju Kosmicznego, oprócz tego, o co prosiła administracja Bidena.

Oczekuje się, że prezydent Biden podpisze ustawę o wydatkach federalnych o wartości 1,5 biliona dolarów, zanim obecne finansowanie wygaśnie 15 marca. Rząd działa na podstawie ciągłych decyzji od początku roku podatkowego 2022, który rozpoczął się 1 października.

Kongres dodał 1,3 miliarda dolarów do projektów rozwoju technologii prowadzonych przez siły kosmiczne, aby sfinansować przestrzeń wojskową, płaci za dodatkowego satelitę GPS i zwiększa wydatki na usługi małych startów i satelity do wykrywania rakiet dla Agencji Rozwoju Kosmicznego (SDA).

Jedną z największych pozycji budżetowych jest wart 550 milionów dolarów demonstracja satelitów śledzących pociski, które zostaną opracowane przez SDA. Dowództwo wojskowe USA w regionie Indo-Pacyfiku.

„Zagrożenia napędzają wydatki na przestrzeń kosmiczną” – powiedział Peter Garritson, doradca ds. przestrzeni kosmicznej i obrony oraz starszy członek Rady Polityki Zagranicznej USA. Powiedział, że niedawne oferty Chin w zakresie zaawansowanej technologii kosmicznej nie pozostały niezauważone i że rosną obawy związane z rosyjską agresją.

SDA buduje dużą sieć satelitów na niskiej orbicie okołoziemskiej, aby wykrywać i śledzić wrogie pociski oraz przesyłać dane na całym świecie. Zwiększenie budżetu agencji jest „absolutnie właściwym posunięciem w tym momencie” – powiedział Garritson. „Mam nadzieję, że SDA z wieloma warstwami satelitów wprowadzi Departament Obrony z powrotem w grę szybkich innowacji i rozwoju technologicznego”.

READ  Koniec roku, koniec programu: prom kosmiczny Endeavour na kilka lat znika z pola widzenia

Kongresowe obawy

Fundusze dodane do wojskowych programów kosmicznych odzwierciedlają obawy, które alokatorzy środków na obronność wyrażali od lat.

Powiedział, że rok po roku Kongres „nakłania Departament Obrony do uczynienia kosmosu priorytetem”. Wraz ze wzrostem ustawy z 2022 r. „naprawiają swoje pieniądze”.

Tierney zauważył, że rachunek wydatków obejmuje również język krytyczny wobec zarządzania programami kosmicznymi Departamentu Obrony i wzywa siły kosmiczne do zintegrowania zaawansowanych technologii komercyjnych z systemami wojskowymi.

Na przykład właściciele domów wcześniej wstrzymali finansowanie z Space Warfare Analysis Center (SWAC), organizacji utworzonej w celu projektowania wojskowej architektury kosmicznej przy użyciu cyfrowego modelowania i symulacji. Ustawa z 2022 r. zatwierdziła 37 milionów dolarów od Departamentu Obrony wymagane dla programu SWAC, ale ostrzega, że ​​„pozostają obawy, że proces analizy i podejmowania decyzji w siłach kosmicznych jest zbyt złożony i złożony”.

W raporcie towarzyszącym ustawie o wydatkach na obronę Kongres domaga się „wyjaśnienia ról i obowiązków starszych dowódców cywilnych i wojskowych odpowiedzialnych za przestrzeń kosmiczną” oraz wyjaśnienia, jakie jednostki pozyskiwania przestrzeni kosmicznej, w tym SWAC, Agencja Rozwoju Kosmicznego, Biuro ds. Szybkiego Przestrzeni Kosmicznej, oraz programy kosmiczne w Biurze Departamentu Zdolności Szybkich dla Sił Powietrznych.

Kongres również wydaje się być sfrustrowany staromodnym podejściem Sił Kosmicznych do zakupu nowych systemów, które nie wykorzystują komercyjnych innowacji w obszarach takich jak komunikacja, świadomość kosmiczna, wywiad, nadzór i rozpoznanie.

Ustawa mówi, że Departament Obrony i Siły Kosmiczne „publicznie opowiadały się za hybrydową inżynierią kosmiczną, która obejmuje mieszankę rządowych i komercyjnych usług kosmicznych i pojazdów”, ale Siły Kosmiczne powoli ustalają priorytety komercyjne w swojej inżynierii. Kongres prosi Departament Obrony o przedstawienie „strategii integracji satelitów komercyjnych we wszystkich grupach misyjnych”.

Duży impuls do małego startu, obrony przeciwrakietowej

Rachunek wydatków wojskowych z 2022 r. dodał 70 mln USD na usługi małych startów, w tym 20 mln USD na program Missile Launch Systems i 50 mln USD na nowy program o nazwie Tactically Responsive Launch.

READ  Recenzja: Praca za okruchy, Przestrzeń

„To ogromna kwota jak na mały start”, powiedział Tierney. Ale to nie powinno dziwić. Powiedział, że w ciągu ostatnich kilku lat Kongres stale bił w bębny, aby skłonić Departament Obrony do zwiększenia finansowania małych usług startowych.

Firmy z sektora małych startów, takie jak Virgin Orbit i Rocket Lab, domagają się większego wsparcia Departamentu Obrony, argumentując, że Departament Obrony musi utrzymywać wiele komercyjnych źródeł usług startowych, aby mógł reagować w sytuacjach kryzysowych, na przykład w przypadku uszkodzenia i nowych satelitów USA. . Powinien zostać opublikowany w krótkim czasie.

Powiedział, że podwyżka o 70 milionów dolarów może nadać impet małej premierze po „latach działań Kongresu”.

O 550 milionach dolarów dodanych do satelitów śledzących rakiety SDA, Tierney opisał to jako duże poparcie dla planu agencji, aby wykorzystać satelity na niskiej orbicie okołoziemskiej do krytycznych zdolności wojskowych.

Początkowo Senat wprowadził 750 milionów dolarów na demonstrację Indo-Pacyfiku, ale Izba Reprezentantów wycofała się. To, że ostatecznie wytargowali 550 milionów dolarów, pokazuje wpływ chińskich testów naddźwiękowych pocisków, powiedział Tierney. „Kongres daje im ogromną sumę pieniędzy, aby mogli przejść na proces w ramach ważnej, priorytetowej misji bezpieczeństwa narodowego”.