science

Kongijski przedsiębiorca anuluje plany wystrzelenia świnki morskiej w kosmos po petycji PETA, wygrywa nagrodę

Do natychmiastowego wysłania:
10 sierpnia 2021

Kontakt:
Tasgulla Brunner 202-483-7382

Kinszasa, Demokratyczna Republika Konga – Świnka morska o imieniu Galaxionaut pozostanie na Ziemi, gdy wspierany przez Szwajcarię Développement Tous Azimuts (DTA) wystrzeli rakietę Troposphere 6. Decyzja została podjęta po liście PETA i jej spółki zależnej PETA Switzerland do Jean-Patrice Kika Ohmba Okesa, założyciela DTA, nakłaniając go do anulowania planów Wyślij małe zwierzątko w kosmos. W dowód wdzięczności PETA przyznała nagrodę Keka Award, która również zgodziła się na zakaz każdy Kosmiczne eksperymenty na zwierzętach z nagrodą Life Saving Award 2021.

Keka napisał do PETA:

Po zapoznaniu się z waszymi argumentami z zainteresowaniem, podejmuję stanowczą decyzję i zobowiązuję się do całkowitego zakazu wykorzystywania zwierząt w kosmicznych eksperymentach DTA, a poza tym rezygnujemy z naszego planu włączenia Galaxionauta na pokład tego startu, zapewniając was. Natychmiast powróci do swojego naturalnego środowiska. Zamiast tego kapsuła Mpongo (misa) zostanie wyposażona w różne czujniki, co jest alternatywnym sposobem osiągnięcia tego samego wyniku bez użycia zwierząt.

„Pan Kika działał szybko i zdecydowanie, aby oszczędzić słabej śwince morskiej przerażającej, mylącej i śmiertelnej podróży w kosmos” – mówi wiceprezes PETA Shalin Gala. do wyścigu kosmicznego tylko dla ludzi”.

Po energicznych kampaniach PETA, NASA i Europejska Agencja Kosmiczna – która reprezentuje Szwajcarię wśród 22 państw członkowskich – zakończyły eksperymenty kosmiczne na małpach, a agencje przyznały, że wyniki tych eksperymentów nie mają znaczenia dla ludzkich astronautów.

PETA – której hasło brzmi po części, że „zwierzęta nie są dla nas eksperymentami” – sprzeciwia się teorii gatunków, światopoglądowi, który jest lepszy od człowieka. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową PETA.org lub podążaj za grupą Świergoti Facebook, lub Instagram.