Kończy je druga połowa powstania Litwy przeciwko Polsce – eliminacje FIBA ​​olimpijskie Canos, Litwa 2020

Kanaz (Litwa) – Litwa stworzyła mocną scenę drugiej połowy przed finałem, pokonując Polskę 88-69, aby zachwycić swoich kibiców w Kanazie.

Ponieważ jutrzejszy zwycięzca zapewnił sobie miejsce na igrzyskach w Tokio 2020, organizatorzy turnieju rozpoczęli w niedzielę starcie ze Słowenią, z perspektywą utrzymania rekordu rywalizacji na wszystkich igrzyskach olimpijskich od 1992 roku.

Punkt zwrotny:
Litwa zdobyła pierwsze siedem punktów w meczu przed migracją do Polski. Potem najbardziej wyrównana była pierwsza połowa, w której gospodarze mieli punktową przewagę na przerwie. W trzeciej kwarcie Litwa utrzymała rywalki na zaledwie sześciu punktach, co było kluczowym okresem w meczu, w którym krajowa drużyna ustanowiła dwucyfrowy materac i dalej budowała.

Bohaterowie gry: Jonas Valencianas nadał ton drużynie wcześnie i zakończył z 15 punktami i 8 zbiórkami. Kiedy wielki człowiek o wymiarach 6’11” (211 cm) wyszedł z meczu po tym, jak poniósł swój czwarty faul, obrażenia były już zaliczone. Strzelanie razem z 8 było skończone, ponieważ obaj bardzo wykorzystywali swój rozmiar i wzrost w walce. farba.

Statystyki nie kłamią: Polska walczyła z powrotem na boisku, gdy Litwa wygrała wojnę 38-20. Dotyk partytur doprowadził ich do krytycznego momentu; Kiedy w pierwszej połowie zaczęli strzelać z 58 procentami, w końcu trafili 44 procent prób z wiadrem. Tymczasem Litwa utrzymała 60-procentową stałą wydajność w pierwszej i drugiej części gry.

Konkluzja: Ostateczny mecz, na który większość ludzi czekała przed meczem finałowym, jest już ustawiony. Litwa zebrała swój najlepszy dotychczasowy występ w tym tygodniu, ponieważ udało im się uciec, aby uniknąć jakiejkolwiek późnej gry, a kibice gospodarzy będą gotowi, aby jutro ponownie stanąć za drużyną. Jeśli chodzi o Polskę, to nie byli w stanie połączyć 40 minut pełnego występu i nie byli w stanie skrócić swojej olimpijskiej wyprawy do Tokio.