Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Koncentracja na danych: Fintechy w obszarze płatności odnotowują wzrost zainteresowania inwestorów

Poniedziałkowe ogłoszenie rywala o karty kredytowe, Slice, że zamieni się w jednorożca po zebraniu 220 milionów dolarów, po raz kolejny rzuciło światło na krajową przestrzeń fintechową, zwłaszcza na sektor płatności.

Dzięki nowym innowacjom i ogromnemu niewykorzystanemu rynkowi, firmy fintechowe, a zwłaszcza na arenie płatności, zaczęły pozyskiwać fundusze, chociaż niektóre firmy miały mieszane losy po wejściu na giełdy.

Niedawny raport S&P Global Market Intelligence ujawnił, że firmy fintech płatnicze nadal przyciągają lwią część finansowania fintech w regionie Azji i Pacyfiku, przyczyniając się do siedmiu z dziesięciu największych transakcji w trzecim kwartale.

Podczas gdy aplikacje płatnicze zorientowane na konsumenta dominowały w przeszłości w sektorze płatności, fintechy płatnicze przyciągnęły ostatnio większe zainteresowanie inwestorów. Cztery z największych transakcji zostały zgłoszone przez firmy płatnicze zorientowane na B2B ”, zgodnie z raportem finansowania za trzeci kwartał APAC Fintech, zauważając, że inwestorzy zostali przyciągnięci do firm, które ułatwiają akceptację płatności cyfrowych dla akceptantów i firm fintech, które oferują transgraniczne rozwiązania płatnicze dla firm .

Inwestycje w prywatne spółki Fintech

Ogólnie rzecz biorąc, inwestycje w prywatne firmy fintech z siedzibą w regionie Azji i Pacyfiku wzrosły o 68 procent w porównaniu z poprzednim kwartałem do 5,47 miliarda dolarów w trzecim kwartale, osiągając nowy kwartalny rekord od pierwszego kwartału 2019 r.

Proces pozyskiwania funduszy przez PineLabs jest w rzeczywistości najważniejszą transakcją.

„Istnieje ogromne zainteresowanie fintechem, nie tylko w Indiach, ale na całym świecie” – powiedział Deepak Gupta, współzałożyciel WEH Ventures.

Powiedział, że Indie tradycyjnie były krajem z deficytem bankowym, ale dzięki wysiłkom rządu zmierzającym do otwarcia konta bankowego, startupy wykorzystały te paski do stworzenia nowych modeli, dodając, że w dziedzinie płatności UPI okazał się przełomem.

Według ekspertów sektor czeka kolejny impuls, ponieważ Bank Rezerw Indii ma wprowadzić ramy wdrażania cyfrowych płatności detalicznych w trybie offline w całym kraju.

READ  Brian Cox zakończył pytanie Lauren Kelly o „duchach” dosadną odpowiedzią: „Nie!” | nauka | Aktualności

O zainteresowaniu inwestorów tym sektorem świadczy również gwałtowny wzrost liczby firm, które uzyskały status nosorożca.

Niedawny raport PricewaterhouseCoopers India zatytułowany „Perspektywa startowa – Q321” ujawnił, że sektor Fintech odnotował inwestycje o wartości 2,4 mld USD w porównaniu z 53 zamkniętymi transakcjami w trzecim kwartale 2021 r. na różnych etapach inwestycji.

Sześć firm z sektora fintech i płatności uzyskało status jednorożca, w tym fintech płatności komercyjnych BharatPe, firma technologii bankowej Zeta i CRED.

Indie mają obecnie tylko dwa dziesięcioboje w segmencie rynku prywatnego, z których jeden pochodzi z przestrzeni płatniczej – Paytm. Drugi jest dla Peugeota.

Według raportu, Decacorn to firma wyceniana na ponad 10 miliardów dolarów, a obecnie 38 prywatnych startupów zostało sklasyfikowanych w rankingu Decacorn.