Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Komisja Planowania zatwierdziła rozbudowę tanich baz mieszkaniowych do Polish Hill i Bloomfield

Komisja Planowania zatwierdziła rozbudowę tanich baz mieszkaniowych do Polish Hill i Bloomfield

Ta historia została pierwotnie opublikowana przez PublicSource, partnera informacyjnego NEXTpittsburgh. PublicSource to organizacja medialna typu non-profit, która prezentuje lokalne dziennikarstwo w publicsource.org. Możesz zapisać się do ich newslettera pod adresem publicsource.org/newsletters.

Nowe osiedle mieszkaniowe w Bloomfield i Polish Hill będzie musiało zawierać niedrogie mieszkania zgodnie z zatwierdzoną propozycją Urząd Urbanistyki.

Jeśli zostanie on również zatwierdzony przez Radę Miasta Pittsburgh, środek doda te dzielnice do kompleksowego obszaru zagospodarowania przestrzennego, który obecnie składa się z Lawrenceville. Tam nowi deweloperzy, którzy chcą wybudować 20 lub więcej mieszkań lub domów na sprzedaż, muszą upewnić się, że 10% jest pod ręką przez 35 lat.

Radna Deb Gross, która obejmuje ich dzielnicę, a także Lawrenceville, powiedziała, że ​​te dwie dzielnice są „teraz naprawdę w krzyżowym ogniu”. „Zostali wyprzedzeni przez szybkość, pojemność i finansowanie na rynku prywatnym. Jest to jeden z najgorętszych rynków nieruchomości w mieście”.


Gross szacuje, że prawie 40% najemców w tych dzielnicach jest zagrożonych wymuszeniem, jeśli czynsze będą nadal rosły.

Zgodnie z warunkami rozległego podziału na strefy, przystępność cenowa oznacza, że ​​czynsze za mieszkania są ustalane na rozsądnych stawkach dla gospodarstw domowych o mniej niż połowie średnich dochodów w okolicy. W przypadku domów na sprzedaż ceny sprzedaży powinny być tak zaprojektowane, aby kredyty hipoteczne były dostępne dla rodzin zarabiających 80% lub mniej mediany dochodów na danym obszarze.

Deweloperzy mają możliwość zlokalizowania niedrogich lokali poza pierwotnym terenem pod zabudowę, ale jeśli to zrobią, minimalna liczba lokali, które kontroluje cena wzrośnie do 12% całości.

Nowy burmistrz Pittsburgha Ed Jenny Wskazał na swoje poparcie za totalitarny podział na strefy. Jego mianowany dyrektor ds. budżetu, Jake Pollack, odczytał komisji oświadczenie burmistrza.

READ  Kolęda kawowa „w hołdzie” polskiej dzielnicy i Papieżowi

„Silna i sprawiedliwa polityka rozwoju jest konieczna, aby zapobiec exodusowi populacji o niskich dochodach” – powiedziała Jenny w oświadczeniu. „Nie możemy wypychać ludzi i mówić, że rozwijamy naszą gospodarkę”.

Pollack powiedział, że administracja chce pracować nad strefą włączającą na poziomie miasta.


Adwokaci biologii z Bloomfield, Polish Hill i Lawrenceville opowiedzieli się za rozszerzeniem. Komitet jednogłośnie głosował za poparciem rozszerzenia.

Sagrada Familia w Central Lawrenceville będzie wyglądać tak i obejmować 24 lokale mieszkalne zgodnie z planem przedstawionym przez E Properties & Development i zatwierdzonym przez miejską komisję planistyczną wraz z warunkami.

Podkreślając skutki totalitarnego zagospodarowania przestrzennego, komisja zatwierdziła również plan przekształcenia kampusu Sagrada Familia w Central Lawrenceville w 21 kamienic i 24 kondominia, w tym pięć, które mogą być przystępne.

Apartamenty muszą znajdować się w skorupie kościoła. Domy zastąpią szkołę i rezydencję, która zostanie rozebrana zgodnie z planem zabudowy E. Komitet postawił warunek, aby deweloper pracował nad planem, który przydzieliłby pięć przystępnych cenowo mieszkań między domy i mieszkania.

Komisja wysłuchała również wstępnych informacji na temat dwóch nadchodzących wydarzeń, z których oba będą obejmować niedrogie lokale na wynajem.

Firma McKnight Realty Partners chce zburzyć parterowy budynek w pobliżu rogu Alei Penn i Highland w East Liberty i wybudować sześciopiętrowy budynek przeznaczony na handel i mieszkania. Budynek mieszkalny May Sterns, położony w Kabulu nad teatrem Kelly Strayhorn, będzie składał się ze sklepów na parterze i około 38 mieszkań, w tym czterech niedrogich mieszkań dla rodzin o niskich dochodach.

Moja firma zajmująca się budownictwem mieszkaniowym Stearns

Wizualizacja artystyczna proponowanego projektu mieszkaniowego May Sterns, który architekt złożył 11 stycznia do Komisji Planowania Miasta.

Komisarz Becky Mingo zauważyła „płaski” wygląd interfejsu. „Gdybym szedł przez przyjaźń i dostałem koktajl, a potem poszedłem w swoją stronę i chciałem się zatrzymać i dostać kawę i rogalika, przesunąłbym się po tej fasadzie i powiedział: »To za trudne«, a ja tak naprawdę nie chcę wchodzić do tej przestrzeni handlowej.

READ  Jordańscy politycy wycofują się z porozumienia „energia za wodę” z Izraelem

Architekt projektu Ryan Indovina odpowiedział, że szerokie chodniki i uliczne drzewa „stworzyłyby bardzo wyjątkową sytuację na Pennsylvania Boulevard… stało się prawie jak paryska ulica, żeby nie iść tak daleko”.

Oczekuje się, że komisja odbędzie przesłuchanie i głosowanie nad zatwierdzeniem projektu 25 stycznia.

Oczekuje się również, że komisja podejmie następnie decyzję o zatwierdzeniu zmiany zagospodarowania przestrzennego małej działki w Bloomfield, na której znajduje się niezamieszkany dom. Echo Realty chce, aby działka była częścią nowej lokalizacji sklepu Giant Eagle o powierzchni 28 000 stóp kwadratowych, a także 190 mieszkań, przewidzianych na działce o powierzchni 2 akrów w pobliżu końca mostu Bloomfield. Phil Bishop, wiceprezes Eco Realty, powiedział, że 10% mieszkań byłoby dostępnych.

Komisja odroczyła do 8 lutego rozprawę i głosowanie w sprawie Przejazdy w Auckland Propozycja złożona przez Walnut Capital. Gainey poprosił o opóźnienie, aby dać czas na rozmowy z udziałem grup społecznych, studentów, rzeczników wymiaru sprawiedliwości w sprawach mieszkaniowych i dewelopera. Przewodnicząca Komisji Christine Mundor wymieniła 30 listów, które komisja już otrzymała w związku z tą propozycją ponownego zagospodarowania 18 akrów centralnego i południowego Auckland, aby umożliwić bardziej gęste, wysokie i zróżnicowane użytkowanie po obu stronach Allied Street.


Rich Lord jest korespondentem ds. rozwoju gospodarczego PublicSource. Można się z nim skontaktować pod adresem [email protected] lub na Twitterze Umieść tweeta.


Affordable Housing Pittsburgh Bloomfield Komisja Planowania Miasta Kompleksowe Zagospodarowanie Przestrzenne Dzielnica Lawrenceville Pittsburgh Rada Miasta Pittsburgh Komisja Planowania Polish Hill

O autorze