Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kolumna #SpaceWatchGL: Przestrzeń dla biznesu – Moduł 2 w Carcavelos – Dzień 4

Deszcz ustał w samą porę, by niewielka grupa kosmicznych maniaków pożegnała się z wybrzeżem Carcavelos i wsiadła do autobusu, by pojechać do Lizbony. Dziś, ostatniego dnia 1. części, mieliśmy zaszczyt odwiedzić Deimos i Luso Space.

Deimos Engenharia dostarcza zaawansowane rozwiązania projektowe i gotowe do użycia systemy oprogramowania kosmicznego od 2002 roku. Firma koncentruje się na inżynierii systemów, segmencie naziemnym, analizie i projektowaniu misji, rozwiązaniach oprogramowania wbudowanego, a także integracji satelitarnej w obszarach nauki , eksploracja, nawigacja satelitarna, obserwacja Ziemi i orientacja sytuacyjna.Urządzenia kosmiczne i startowe.

Narzędzia Deimos do śledzenia i pomiaru prądów; Zdjęcie dzięki uprzejmości Chiary Munther

Pokazano nam urządzenia, które mogą pomóc mierzyć i śledzić prądy oceaniczne (patrz zdjęcia) i dowiedziałem się, że obecnie nie ma misji satelitarnych, które mierzą prądy, więc te żółte, przezroczyste kulki dostarczają wielu ważnych danych naukowcom i rządom!

W Luso Space powitał nas CEO, Ivo Yves Vieira. Uruchomiona również w 2002 r. firma Luso Space to firma zajmująca się zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami inżynieryjnymi z multidyscyplinarnym zespołem, który projektuje, rozwija, prototypuje, integruje i testuje zaawansowane i innowacyjne systemy i komponenty technologiczne.

Pierwszym produktem stworzonym przez Luso Space był magnetometr. Magnetometry to rodzaj kompasu kosmicznego, który pozwala kierować i monitorować położenie satelitów w czasie rzeczywistym, obliczając pole magnetyczne. Luso Space pracuje nad wprowadzeniem tej technologii do różnych misji Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Chiara w pokazach; Zdjęcie dzięki jej uprzejmości

Moim głównym wnioskiem dzisiaj było to, jak można wykorzystać rozszerzoną rzeczywistość, aby produkcja i montaż były bardziej wydajne, czyste i kontrolowane. W rzeczywistości rozszerzonej nie ma potrzeby stosowania fizycznych list kontrolnych i instrukcji oraz istnieje możliwość bezpośredniej kontroli jakości poprzez rejestrowanie wykonywanych operacji. Podczas naszej wizyty w Luso Space wypróbowaliśmy zestaw słuchawkowy Augmented Reality (a właściwie zestaw słuchawkowy Mixed Reality), który był niesamowity!

Przez cały dzień ludzie zaczęli wyjeżdżać z lotami, aby zarezerwować i umówić się na spotkanie. Poza Luso Space wszyscy się pożegnaliśmy i już w październiku spodziewamy się trzeciego i ostatniego egzemplarza. Nie mogę się doczekać, kiedy wkrótce znów zobaczę tych niesamowitych ludzi.

READ  Geny japońskich naukowców zachowane w kosmosie mogą być „Arką Noego”

Wczoraj dowiedzieliśmy się, jak będzie wyglądał nasz tydzień w Rotterdamie – wszystko, co mogę powiedzieć, to Bądźcie czujni!

dla Was,

kiara