Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kolęda kawowa „w hołdzie” polskiej dzielnicy i Papieżowi

Kolęda kawowa „w hołdzie” polskiej dzielnicy i Papieżowi

Nate Whipple powiedział, że on i jego żona mają dar gościnności i ewangelizacji, i marzył, że pewnego dnia będzie mieć przestrzeń, w której będzie można przyjmować ludzi i budować relacje.

Pierwszym krokiem było założenie w zeszłym roku palarni kawy w północno-wschodnim Minneapolis w garażu. Zamiast tostera można by to nazwać studiem, powiedział lekko Whipple. Piecze fasolę w tym samym lokalu, co jego żona, malarz olejny. „A więc dwie trzecie to pracownia malarstwa olejnego, a jedna trzecia to toster” – powiedział. Ale mają plany na więcej.

Nate’a Whipple’a

Para nazwała swoją firmę Karol Coffee na cześć ulubieńca Papieża, św. Jana Pawła II, urodzonego w Karolu Wojtyle w Polsce. Whipple wspomniał ostatnio o tosterze I jej imię Podczas wywiadu z gospodarzem programu radiowego „The Practicing Catholic” Patrickiem Conleyem w nadchodzącym odcinku.

„Zawsze był dla mnie inspiracją” – powiedział Whipple, który uczęszcza i pracuje w Holy Cross w północno-wschodnim Minneapolis, historycznej polskiej parafii, w której nadal odprawiane są nabożeństwa w języku polskim. Nadanie firmie nazwy Karol Coffee to „swego rodzaju hołd złożony sąsiedztwu”. „I… patronowi naszej wspaniałej rodziny” – powiedział.

Biorąc pod uwagę Święty Jan Paweł II Wartości i wizja To człowiek, którego łatwo jest wesprzeć i wesprzeć, ponieważ żył pełnią życia. Whipple’a Powiedział.

Żona Whipple’a zleciła mu namalowanie portretu św. Jana Pawła II na ich ślub, który jest prezentem, który wisi w salonie.

Whipple powiedział, że ma nadzieję pewnego dnia otworzyć kawiarnię. Marzeniem zawsze było posiadanie przestrzeni, w której można przyjmować ludzi i „rodzaj miękkiej promocji wiary katolickiej, aby móc inwestować w relacje i budować relacje, aby ostatecznie powitać ludzi z powrotem w kościele lub w kościele”. ” Powiedział.

Jak więc Whipple opisuje swoją idealną filiżankę kawy? usłyszeć jego odpowiedź, Posłuchaj całego wywiadu, słuchając Ten odcinek programu „Ćwicz katolicyzm”, który zadebiutuje 1 września o 21:00 w powiązanym radiu o 13:30 i będzie powtarzany 2 września o 13:00 i 3 września o 14:00.

READ  Sposoby Johnsona? Zaczął mówić o Śwince Peppa

Aby dowiedzieć się więcej o Carol’s Coffee, odwiedź stronę karolcoffeeco.com.

Najnowszy program, wyprodukowany przez Relevant Radio i Archidiecezję St. Paul i Minneapolis, zawiera wywiad z Kelly Lester, która przed klinikami aborcyjnymi omawia siłę modlitwy antyaborcyjnej oraz Beth Davis z „Błogosławiona jest Ona”, która omawia wspólnotę katolickich kobiet i znaczenie „palić się dla Boga”.

Posłuchaj wywiadów po ich emisji PracticingCatholicShow.com Lub wybierz platformę nadawczą pod adresem anchor.fm/practicing-catholic-show.