Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kojoty dodają europejskiego talentu i więcej głośności drugiego dnia

Po wyselekcjonowaniu trzech graczy z Ameryki Północnej w pierwszej rundzie, Arizona Coyotes przystąpiły do ​​drugiego dnia NHL Draft i wybrały pięciu europejskich graczy spośród siedmiu selekcji.

Napastnik Julian Lutz z drugiej rundy i Maximilian Zuber z szóstej rundy byli jedynymi dwoma niemieckimi graczami, którzy zostali z 225 draftu. Obaj grali w EHC Monachium w najwyższej lidze niemieckiej.

8 lipca 2022 r.;  Montreal, Quebec, Kanada;  Julian Lutz udziela wywiadu po tym, jak został wybrany przez Arizona Coyotes w drugiej rundzie NHL Draft 2022 w Bell Center.

Lutz wyleczył kontuzję pleców w tym sezonie i wrócił w lutym, aby strzelić jednego gola i dwie asysty w 14 meczach.

„Myślę, że przez cały sezon miałem największy związek z Arizoną. Byłem często kontuzjowany i przez cały czas utrzymywali kontakt, jakbym śledził każdy ruch. Również w kombajnie rozmawiali z ja i to był pierwszy raz, kiedy widziałem dyrektora generalnego i była to prawdopodobnie najlepsza rozmowa, jaką miałem”.

Zuber urodził się w Polsce i jest pierwszym urodzonym w Polsce zawodnikiem, który wszedł do draftu od 18 lat.

Niemiec Maximilian Zuber (w środku, nr 4) walczy z 29. Martinem Resavim i 17. Tomasem Schlubną z Czech w trzeciej tercji Mistrzostw Świata Juniorów IIHF 2022 na Rogers Place 27 grudnia 2021 w Edmonton w Kanadzie.

Zespół Coyotes poprowadził rosyjskiego obrońcę Artema Dudę w swojej pierwszej selekcji w drugiej rundzie i fińskiego skrzydłowego Mikko Matikę w trzeciej rundzie. Matika jest zdeterminowana, aby jesienią zagrać dla University of Denver, mistrz National League.

Podsumowanie pierwszej rundy:Arizona Coyotes nazwała Logana Cole’a trzecim w NHL Draft 2022

Rozmiar był popularnym tematem w tym projekcie dla wilków z pięcioma graczami o wzroście powyżej 6 stóp i 3 z jej 10 selekcji. Mając 6 stóp i 7 cali, Maverick Lamoreaux jest drugim najwyższym graczem w klasie draftu. Drugiego dnia Coyotes schwytał obrońcę 6 stóp i 5, Matthew Mordena. Kanadyjczyk chce zagrać na Harvardzie w przyszłym sezonie z Johnem Farinacci z Coyote.