Kobiety z Bradford City miażdżą Alnwick, aby odetchnąć

BRADFORD City Women odniosło zwycięstwo 5-1 w kobiecej lidze piłkarskiej w pierwszej lidze północnej nad Alnwick Town w swoim pierwszym meczu na Horsfall Stadium, aby oddalić się o cztery punkty od strefy spadkowej.

Alnwick jest przesiąknięty dolną trójką, a obecnie znajduje się na dnie skalnym z tylko jednym punktem poza jego nazwą.

Ale to Bantams rozpoczęli w niedzielę ciężki start, ponieważ ich goście szybko zaatakowali.

Błąd w obronie City spowodował, że napastniczka Alnwick Lucy Bowman posłała piłkę obok bramkarza Skye Kirkham zaledwie w trzech minutach meczu.

Alnwick miał jeszcze dwie złote szanse na zdobycie bramki na początku, ale strzelił celnie.

Bantamowie odpowiedzieli, gdy otrzymali rzut wolny. Maisie Nord podała dobrą piłkę do kapitan Katie Woodcock, która skierowała piłkę do domu na wyrównanie.

W 21. minucie Nordy posłał kolejnego znakomitego rzutu wolnego do Woodcocka, który jako pierwszy skierował piłkę głową, dając City prowadzenie.

Sześć minut później zespół wcisnął się, zanim Charlotte Stewart podała do napastnika Hope Knight, który trafił piłkę w prawy górny róg siatki.

W ostatnich minutach pierwszej połowy Stewart wbiegł do siatki, po czym wbił piłkę do siatki.

Kiedy City jest teraz na łatwej ulicy, menedżer Chris Hames dokonał zmiany godzinę później, a nowy sygnatariusz Chynna Harris debiutuje.

Bantams zdobył piątą bramkę, gdy Knight posłał wspaniałym dośrodkowaniem w pole karne w kierunku Sophie Hawkins, która podkręciła piłkę obok bramkarza, aby dodać tortu odrobinę urody.

Dramat rozegrał się 20 minut przed końcem meczu, ponieważ Knight miał kłopoty z rozmową z sędzią, ale drużyna nie była pod wrażeniem, ponieważ nadal naciskali na kolejnego gola.

Stewart wykonała ostatni skok na bramkę na 10 minut przed końcem meczu, ale głową skierowała piłkę tuż nad poprzeczką.

READ  Grenlandia mogła być zielona i wolna od lodu 416 000 lat temu | wiadomości ze świata

Następnie Nordy próbował zrobić to sześć razy odważnym kopnięciem z roweru, ale piłka trafiła w słupek.

Jednak mecz został już wygrany, a sędzia gwizdał przez cały czas, a Bantams wygrał 5-1 i zdobył trzy ważne punkty.

Hames był dumny z dziewcząt w swoim pierwszym meczu w Horsfall, mówiąc: „Kiedy zaczynasz w nowym miejscu, musisz wrócić do domu.

„To był dobry sposób na start, jeśli chodzi o wyniki i teraz musimy cieszyć się byciem tutaj”.

Hammes był również pod wrażeniem swojego nowego amerykańskiego podpisu, Harrisa, mówiąc: „Jest silna, tak dobrze rozumie futbol, ​​że nie możemy się doczekać, aby w pełni zintegrować ją z drużyną”.

W następnym meczu ligowym City w niedzielę zagra Stockport County w środku tabeli na wyjeździe.

„Musimy iść dalej” – powiedział Hamis – „Musimy budować ciąg wyników, ponieważ punkty oznaczają dla nas w tej chwili cały świat.

„Jeśli spojrzymy na Stockport, gry, które mamy, naprawdę chcę je skierować i zobaczyć, jak blisko jesteśmy dobrego zespołu”.