Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kobieta Tulsa opowiada o wolontariacie w Polsce i pomocy Ukraińcom

Tulsa, Okla – Kobieta z Tulsy, która zgłosiła się na ochotnika do pomocy ukraińskim uchodźcom w Polsce, dzieli się swoim doświadczeniem prawie dwa tygodnie później.

Pam Ballard spędziła w zeszłym miesiącu prawie dwa tygodnie pod Warszawą, pomagając Ukraińcom w ucieczce z ich rozdartego wojną kraju.

„Widzisz sceny, w których mamy i ich dzieci opuszczają domy i uciekają z zatłoczonych autobusów, a każda ich część jest prawdziwa” – mówi Ballard.

Ballard jest jednym z wielu wolontariuszy pracujących w Dworku w Polsce. Pracowali z Polakami, aby zapewnić podstawowe zaopatrzenie, żywność i wsparcie dla uchodźców.

„Po południu przychodzili do Dworku, oddzielaliśmy mamy od ich dzieci, relaksowaliśmy się z mamami, robiliśmy z nimi przysmaki artystyczne, dawaliśmy im inną rozrywkę. Czas porozmawiać o tym, co lubią i czują . Pracujemy z dziećmi z innymi. Potem około. O 6 spotykamy się razem na rodzinny obiad. „

To jego pierwsza zagraniczna podróż. Mówi, że kiedy zobaczył, co się dzieje na Ukrainie, wiedział, że potrzebuje pomocy.

„Dewastacja spowodowana II wojną światową jest jeszcze większa. Więc jeśli coś takiego stanie się w moim życiu, mam nadzieję, że coś zrobię. Nieważne jak małe, zrobię coś.”

Ballard mówi, że zdecydował się na wolontariat, ponieważ żadna osoba ani kraj nie są bezpieczne przed tragedią.

„Jeśli moja córka i moje dzieci uciekną, czy potrzebuję kogoś, kto poświęci im trochę czasu, pobawi się z dziećmi i nakarmi je wieczorem? Wiem, że ktoś bierze sobie wolne”.

Ballard dodał, że niektórzy z poznanych przez niego osób stali się dla niego jak rodzina i czuł, że jego misja w Polsce jeszcze się nie skończyła. Do Polski wraca w lipcu, aby zostać wolontariatem w Dworku.

Ballard jest dyrektorem generalnym Rady Opieki Społecznej w Tulsa, który sam zaplanował i opłacił podróż.


Popularne historie:

Bądź z nami w kontakcie zawsze i wszędzie –

READ  Według agencji Reuters, projekt spirali węglowej w Polsce jest nadal w toku