Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kobieca stacja radiowa w Afganistanie została zamknięta z powodu odtwarzania muzyki podczas Ramadanu | Afganistan

Urzędnik talibów mówi, że prowadzona przez kobiety stacja radiowa w północno-wschodnim Afganistanie została zamknięta z powodu odtwarzania muzyki podczas świętego miesiąca Ramadanu.

Sadai Banowan, co oznacza Głos Kobiet w języku dari, jest jedyną stacją prowadzoną przez kobiety w Afganistanie, która powstała 10 lat temu. Zatrudnia ośmiu pracowników, w tym sześciu kobiet.

Moezuddin Ahmadi, dyrektor ds. mediów i kultury w prowincji Badakhshan, powiedział, że stacja kilka razy naruszyła „prawa i przepisy Islamskiego Emiratu”, nadając piosenki i muzykę podczas ramadanu, i została zamknięta z powodu naruszenia.

„Jeśli ta stacja radiowa zaakceptuje politykę Islamskiego Emiratu Afganistanu i da gwarancję, że nie powtórzy czegoś takiego ponownie, pozwolimy jej znowu działać” – powiedział Ahmadi.

Szefowa ośrodka Najia Soroush zaprzeczyła, jakoby miało miejsce jakiekolwiek naruszenie, mówiąc, że nie ma potrzeby zamknięcia i określiła to jako spisek. Talibowie „Powiedziałeś nam, że nadajesz muzykę. Ona powiedziała: „Nie nadawaliśmy żadnego rodzaju muzyki”.

Soroush powiedział, że przedstawiciele Ministerstwa Informacji i Kultury oraz Dyrekcji ds. Występków i Cnót przybyli w czwartek o godzinie 11.40 na stację i ją zamknęli. Powiedziała, że ​​pracownicy stacji skontaktowali się z Vice and Virtue, ale tamtejsi urzędnicy powiedzieli, że nie mają żadnych dodatkowych informacji na temat zamknięcia.

Wielu dziennikarzy straciło pracę po przejęciu władzy przez talibów w sierpniu 2021 r. Według Afghan Independent Journalists Association, media zostały zamknięte z powodu braku funduszy lub wyjazdu personelu z kraju.

Talibowie zakazali kobietom większości form pracy i edukacji po szóstej klasie, w tym na uniwersytecie. Nie ma oficjalnego zakazu muzyki. Podczas swoich poprzednich rządów pod koniec lat 90. talibowie zakazali większości telewizji, radia i gazet w kraju.

READ  Egipt zamyka pomieszczenia na imprezy w pierwszy poniedziałek Cop27 w ciosie dla organizacji pozarządowych | policjant 27