Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Klub Literacki Doki Doki Plus!  przegląd (przełącz)

Klub Literacki Doki Doki Plus! przegląd (przełącz)

Być może słyszałeś o Klub Literacki Doki Doki. Symulator randek anime został spopularyzowany w dużej mierze pocztą pantoflową, a wersja Switch — o której jest ta recenzja, pojawia się około cztery lata po debiucie, co oznacza, że ​​już w nią grałeś lub słyszałeś o niej i nie 't, albo… no po prostu wiesz nic. I zaraz dostaniesz smakołyk.

[SPOILER WARNING from this point on — We have kept it to only the vaguest, most minor spoilers, but if you want to go into Doki Doki Literature Club completely blind, then stop here, and play it. To summarise the rest of the review: It’s really really good, with some extra content that’s nice to have, but the PC version is a slightly 'truer’ version of the story.]

Zwykle, pisząc komentarze, możemy mówić o tym, co sprawia, że ​​gra jest dobra lub zła, nie psując wiele z tego, o czym jest fabuła. Ale z Klubem Literackim Doki Doki jest to trochę trudniejsze i nie możemy nawet powiedzieć, dlaczego. Możemy powiedzieć, że gra zaczyna się od ostrzeżenia: „Ta gra nie jest odpowiednia dla dzieci lub tych, którym łatwo przeszkadza”. Być może zastanawiasz się, co może być tak przerażającego w grze symulacyjnej randkowej w kolorze cukierków, ale jesteśmy tutaj, aby ci powiedzieć Po prostu zaufaj ostrzeżeniu, dobrze?

Klub literacki Doki Doki zaczyna się jako miejsce publiczne, jak gdziekolwiek indziej: twój najlepszy przyjaciel z dzieciństwa ograniczył cię do dołączenia do honorowego klubu literackiego i pomimo twoich zastrzeżeń do poezji, decydujesz się na to, przynajmniej dlatego, że wszyscy dziewczyny w klubie Atrakcyjny. Po kilku małych grach w pisanie poezji, które dostarczają ci listy słów, które mają przyciągnąć jedną z trzech dziewczyn, w końcu przyciągniesz uwagę co najmniej jednej.

READ  Apple przedstawia istotne zmiany w swoich laptopach Macbook Pro i AirPods podczas ostatniej premiery | nowości naukowe i technologiczne

Sayuri, twoja najlepsza przyjaciółka, jest zabawną i ekstrawertyczną dziewczyną, która pragnie, abyś był szczęśliwy bardziej niż cokolwiek innego. Natsuki jest chłopcem grupy. W prawdziwym stylu animacji randkowej jest to kolczasty, tsundere, który wygląda na około dwanaście lat. Yuri to czarnowłosy powieściopisarz, który kocha dramat, śmierć i dekadencję – przynajmniej w sensie literackim. I oczywiście jest Monica, prezes klubu, pewna siebie i zorganizowana, ale niestety nie jest mile widziana. Poprzez swoje wiersze i wybory poznasz je wszystkie – ale to tylko pastelowa, cukierkowa powłoka na tabliczce czekolady pełna żalu i rozpaczy.

Wiemy, wiemy — bardzo denerwujące jest czytanie recenzji, która ciągle o tym sugeruje Nadchodzą ciemne rzeczy I nie chce ci o nich mówić, ale zaufaj nam: Klub Literacki Doki Doki to jedna z najbardziej kreatywnych i innowacyjnych powieści wizualnych, w jakie graliśmy. chociaż Typ powieści wizualnej Dekady temu dopiero całkiem niedawno deweloperzy zaczęli bawić się metagierami – częściami gry, które istnieją jako urządzenia wyświetlające, takie jak menu, interfejsy, logi tekstowe itp. Jeśli zagrasz w którąkolwiek z Zero Ucieczka gry, lub Dom w Fata MorganaDowiesz się, co mamy na myśli: to gry, które po prostu obniżyły Twoje oczekiwania.

Doki Doki Literature Club pierwotnie pojawił się na PC, a sam PC jest dużą częścią absurdalnego absurdu DDLC. Wiele osób widząc, jak DDLC pojawia się na Switchu, miało jedno główne pytanie: Jak sobie poradzą? [REDACTED]? To uczciwe pytanie, ponieważ [REDACTED] niezbędne dla platformy.

Z przyjemnością dowiesz się, że tak dobrze radzi sobie na Switchu. Nie możemy powiedzieć, jak, bo wiesz, spoilery, ale wydaje nam się, że wersja na PC nie daje grze tak daleko, jak się wydaje. Oczywiście to nic wielkiego – wersja Switch to sprytna adaptacja – ale jeśli chcesz prawdziwej okazji, jeśli chodzi o trochę dziwnego Klubu Literackiego Doki Doki, lepiej trzymaj się Steam. Fajnie było zobaczyć, jak DDLC gra z Switchem w ten sam sposób, ale możemy zrozumieć, dlaczego nie było to możliwe, oprócz czasu i wysiłku potrzebnego do przeniesienia.

READ  Twórca No Man's Sky mówi, że następna gra jest „bardzo ambitna”

Ogólnie rzecz biorąc, wersja na Switch jest świetna, a jeśli szukasz więcej metafikcji na konsoli hybrydowej, jest to jedna z najlepszych. Zespół Salvato wykorzystał wiele sprytnych, kreatywnych i nieoczekiwanych narzędzi w swoim arsenale, aby stworzyć doświadczenie, które zawsze będzie Cię zaskakiwać, spanikować i zdenerwować. Trudno sobie wyobrazić, jak powieść wizualna może pozostawić cię niespokojnym, dopóki nie stanie się tak często i bez ostrzeżenia.

Co więcej, wersja na Switcha technicznie nazywa się „Doki Doki Literature Club Plus!” Obejmuje to grafiki koncepcyjne, grafikę podstawową, odtwarzacz muzyki i „historie poboczne”, które dostarczają więcej informacji o czterech dziewczynach, zanim się pojawiłeś. Poboczne historie są słodkie i zwięzłe, ich przeczytanie nie zajmuje więcej niż pięć do dziesięciu minut, a granie ich po głównych wydarzeniach fabularnych dobrze uosabia postacie, dodając słodko-gorzkiego smaku wszystkiemu, czego się nauczyłeś. Odświeżono również oprawę wizualną, aby była w jakości HD, a do posłuchania jest trzynaście nowych utworów.

Aby uciec od prozy i [REDACTED], jednak — w końcu to recenzja — w wersji na Switcha są pewne drobne problemy, które utrudniają grę. A najstraszniejszy jest rozmiar tekstu, który w trybie ręcznym jest bardzo mały i niewiele lepszy niż dokowanie. Tekst jest biały z czarnym konturem na jasnoróżowym tle, co jest bardzo trudne do odczytania, a opcje – pozwalające na szybkość tekstu, ostrzeżenia o treści i możliwość pomijania dialogów – nie mają żadnych ustawień rozmiaru, czcionki ani koloru . Powodzenia, jeśli twoje oczy są starsze niż dziewczyny w grze; Będziesz się gapił przez wiele dni.

Czy klub literacki Doki Doki jest dobry? Bez warunków i bez zastrzeżeń odpowiedź brzmi głośne „tak”. Jeśli lubisz powieści wizualne, powieści postmodernistyczne lub horrory lub po prostu szukasz czegoś nieco innego niż zwykła taryfa, wypróbuj DDLC. Gra zajmuje tylko około pięciu godzin (jeśli nie zagrasz ponownie od razu, tak jak my), co jest świetną ceną za przerażającą postać, która pozostawi cię w pamięci na kilka dni.

READ  Nowy tablet Amazona z Androidem pokazuje „przyszłość komputerów” Google.

wniosek

Nie dyskontuj Doki Doki Literature Club, ponieważ jest urocza, ponieważ jest różowa lub dlatego, że jest to randkowa gra anime – to jedna z najbardziej niepokojących i skutecznych horrorów na Nintendo Switch. Dodatkowa treść ładnie dodaje pełzającego niepokoju A Przerażająca historia, ale wersja na Switcha wydaje się nieco gorsza od wersji na PC, pomimo wielkiego wysiłku, który wszedł do portu. Nic nie stracisz grając w tę wersję – jeśli to ta, której chcesz, idź!