Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Klasyczne, gniewne kosmetyki Halo Infinite są droższe od gry, na której bazują

Klasyczne, gniewne kosmetyki Halo Infinite są droższe od gry, na której bazują

Chociaż Halo Infinite w końcu dodało zbroję Mark V z Halo Combat Evolved jako przedmiot kosmetyczny, fani są zdenerwowani jej wysoką ceną.

Prawie trzy lata po premierze Halo Infinite gra doczekała się wreszcie długo oczekiwanej kosmetycznej odświeżenia.

Zestaw zbroi Mark V z oryginalnej gry Halo: Combat Evolved to klasyczny wygląd Master Chiefa, którego fani oczekiwali od jakiegoś czasu. Do gry w końcu dodano klasyczną zbroję, a jej projekt został dobrze przyjęty przez społeczność Halo.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Jest jednak duży haczyk. 343 Industries pobiera wygórowane opłaty za pakiet, a cena rozgniewała graczy Halo.

Samo Halo Combat Evolved jest tańsze niż zbroja Mark V z Halo Infinite

Frustracja związana z mikrotransakcjami nie jest niczym nowym, ale gracze Halo Infinite są z ich powodu szczególnie wściekli Kolekcja Marka V Biorąc pod uwagę jego znaczenie dla franczyzy i cen, które wykorzystują popyt fanów.

Zestaw, który zawiera również pancerz Viridescent Ring, pancerz Cinder Ring i tarczę Aurum Evolved, kosztuje 2200 punktów, czyli 19,99 dolarów. Jak wielu zauważyło, jest to coś więcej niż tylko niektóre pełne gry, w tym tytuły Halo.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Dla kontekstu Aura walki ewoluowała Na Steamie kosztuje tylko 9,99 USD, a kolekcja Master Chief czasami spada do tej ceny. Nawet jeśli nie jest w promocji, kosztuje 39,99 dolarów za sześć pełnych gier – to znacznie lepsza wartość niż 20 dolarów za kilka kosmetyków.

Cena rozgniewała fanów, a niektórzy podzielili się swoją frustracją w Internecie.

READ  Apple rozmawia o kupnie potencjalnych konkurentów od EA, Disneya i Amazona - 9to5Mac

tak jak Jeden użytkownik Reddita Innymi słowy: „Pomysł wspierania skórki kosztującej jedną trzecią ceny gry jest szalony”. Wielu graczy wyraziło podobne odczucia, twierdząc, że chociaż podoba im się projekt, nie mogą uzasadnić wydawania takich pieniędzy na zwykłe kosmetyki.

Artykuł kontynuowany po reklamie

„Wiesz, że pakiet map kosztował 10 dolarów… To, jak dotarliśmy do tego punktu, jest jednocześnie frustrujące i niepokojące” – powiedział. Kolejny użytkownik RedditaWskazując, jak ceny zawartości do pobrania (DLC) gwałtownie wzrosły na przestrzeni lat.

Inni postrzegają to jako kolejny przykład tego, co jest nie tak z Halo Infinite. „Przykro mi wkładać więcej wysiłku w kosmetyki[n] „prawdziwa gra” – powiedział jeden z użytkowników Twitterapowołując się na długotrwałe problemy Infinite z takimi rzeczami, jak niestandardowe gry offline.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Cena 20 dolarów za zestawy zbroi premium nie jest niczym nowym dla Halo Infinite, ale dla graczy fakt, że nie jest to tak naprawdę niespodzianka, jest częścią problemu. Chociaż po ogromnej aktualizacji w sezonie 5 pojawiły się pewne pozytywne oznaki dla gry, błędy takie jak te pokazują, że 343 Industries ma wiele do zrobienia, jeśli chce zdobyć zaufanie graczy Halo.