Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

King Salman Relief Center podpisuje dwie umowy o wartości 5 milionów dolarów na pomoc ukraińskim uchodźcom w Polsce

King Salman Relief Center podpisuje dwie umowy o wartości 5 milionów dolarów na pomoc ukraińskim uchodźcom w Polsce

Mekka: Generalne Prezydium ds. Dwóch Świętych Meczetów ogłosiło niedawno, że tysiące wolontariuszy pracuje w Wielkim Meczecie podczas świętego miesiąca Ramadanu.

Obszary, w których pracują wolontariusze, były różne, od tłumaczenia po pomoc osobom starszym w korzystaniu z usług transportowych (samochody elektryczne). Wolontariusze rekrutowani byli za pośrednictwem Krajowej Platformy Wolontariatu Ministerstwa Zasobów Ludzkich i Rozwoju Społecznego.

Stało się to w czasie, gdy saudyjski Czerwony Półksiężyc ogłosił, że 1728 jego członków, w tym lekarze, specjaliści i ratownicy medyczni, zgłosiło się na ochotnika do Wielkiego Meczetu w miesiącu Ramadan. Skutecznie zapewnili opiekę w nagłych wypadkach odwiedzającym Wielki Meczet za pośrednictwem 18 głównych stacji ratunkowych, wraz z dodatkowymi podstacjami obejmującymi pozostałe części meczetu.

NUMBER

Zarejestrowano godzinę wolontariatu, podczas gdy ochotnicy odpowiadali na 1650 chorych przypadków.

Do tej pory zarejestrowano 20 736 godzin wolontariatu, a wolontariusze odpowiedzieli na 1650 przypadków chorobowych. Jednak większość przypadków, na które zareagowali, była łagodna z powodu zmęczenia.

Wolontariusze Czerwonego Półksiężyca stacjonują obok głównych zespołów ratunkowych w obszarze Mataf Wielkiego Meczetu, w strefie wieczornej, na pierwszym i drugim piętrze, na placach i korytarzach.

Niektóre przypadki są przenoszone do klinik Wielkiego Meczetu, podczas gdy większość osób szukających pomocy w nagłych wypadkach jest leczona na miejscu.

Wysiłki te są kontynuacją wolontariatu, który rozpoczął się wiele lat temu w Wielkim Meczecie. Wolontariusze zwiększyli swoją obecność w Wielkim Meczecie, aby we współpracy z władzami pomagać w rozdawaniu posiłków iftar pielgrzymom i wiernym.

Saudyjski Czerwony Półksiężyc pracuje nad zwiększeniem liczby dostępnych co roku możliwości wolontariatu, aby dotrzeć do miliona wolontariuszy w 2030 r., co jest zgodne z wizją i celami Królestwa na 2030 r.

Dr Mustafa Jamil BelgounDyrektor Generalny Czerwonego Półksiężyca w regionie Mekki

Dr Mustafa Jamil Belgoun, dyrektor generalny Czerwonego Półksiężyca w regionie Makkah Al-Mukarramah, podkreślił znaczenie wolontariatu.

READ  Wybrzeże Moskitów zostało dziś przeprojektowane, z różnymi rezultatami

Powiedział Arab News: „Wzmaga poczucie odpowiedzialności wśród naszych młodych mężczyzn i kobiet, ponieważ praca wolontariacka wzmacnia poczucie przynależności do społeczności i pozwala naszej młodzieży poczuć wagę uczestnictwa i pomagania w budowaniu narodu i służeniu Wielkiemu Meczet. odwiedzających, co pozytywnie odbija się na budowaniu zdolności”.

Powiedział: „Saudyjski Czerwony Półksiężyc pracuje nad zwiększeniem liczby dostępnych możliwości wolontariatu każdego roku, aby dotrzeć do miliona wolontariuszy w 2030 r., co jest zgodne z wizją i celami Królestwa na 2030 r.”.

„Wolontariat jest honorowy i stanowi fundamentalny filar społeczeństwa, zwłaszcza w miesiącu Ramadan, ucieleśniający wartości dawania, solidarności i współpracy” – powiedział Ehsan Hawsawi, jeden z wolontariuszy zespołu l2jlkyawatan.

Ma na celu pozostawienie znaczącego wpływu w sercach odwiedzających Dwa Święte Meczety, nauczenie pokoleń wymiarów tej pracy, a także jej interaktywnych i kulturowych wartości oraz zintegrowanie koncepcji innowacji i różnorodności w dziedzinach religijnych, kulturowych i społecznych . Wolontariat związany ze zdrowiem i turystyką.

Abeer Faqira, szef zespołu wolontariuszy w Hoor Makkah, powiedział: „Nadal dajemy w krainie dobrych uczynków. Ludzie ze swej natury nie mogą żyć sami. Muszą być częścią społeczności i grupy ludzi, czy to w domu, w miejscu nauki, czy w miejscu pracy. Dzieje się tak, ponieważ cechy społeczne należą do cech ludzkich. Zdrowy rozsądek zawsze wzywa ludzi do czynienia dobra i odkładania na bok zła na czas nieokreślony.

Powiedziała, że ​​praca wolontariacka jest jednym z najważniejszych źródeł dobrych uczynków, ponieważ pomogła odzwierciedlić pozytywny wizerunek społeczeństwa i ujawniła jego zamożność oraz stopień rozpowszechnienia dobrych obyczajów wśród jego członków.

Zespół Wolontariuszy Free Makkah co roku iw tym roku przyczynia się do służenia gościom Wielkiego Meczetu w Mekce. Dodał, że pomógł w udzielaniu pierwszej pomocy i obsłudze organizacyjnej niektórych podmiotów, którym powierzono zapewnienie bezpieczeństwa zwiedzającym meczet.

Faqira powiedział, że z usług zespołu skorzystało 30 000 pielgrzymów i odwiedzających, podczas gdy liczba usługodawców płci męskiej i żeńskiej osiągnęła 145. „To niewielki ułamek tego, na co zasługuje nasz kraj”.

READ  Zagubieni w tłumaczeniu: stracona szansa 1899

Faqira powiedział: „Naszym celem jest, aby Bóg nagrodził nasze dobro, aby Mekka stała się pierwszym miastem na świecie”.