Economy

Kim są przedsiębiorcy zajmujący się zrównoważonym rozwojem, na których musisz zwrócić uwagę?

W ramach Miesiąca Zrównoważonego Rozwoju w Liderze Biznesu sprofilowaliśmy 12 wiodących marek i ich wyższą kadrę zarządzającą, którzy są gotowi do przekształcenia sektora.

Baner na miesiąc zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska, spraw społecznych i ładu korporacyjnego

Ta lista nie jest ułożona w określonej kolejności. Jeśli uważasz, że są jakieś inne prace do dodania, skontaktuj się z nami, a my je dodamy!

Landon Brand, Mimi Tran Zambite i Rain

Założenie Landon Brand i Mimi Tran Zambitti strzyżyk Po przeczytaniu raportu IPCC z 2018 r. i dowiedzeniu się, jak trudno jest powstrzymać kryzys klimatyczny. Misją Wrena jest pomoc w odwróceniu kryzysu klimatycznego, a robią to za pomocą kalkulatora internetowego, który umożliwia użytkownikom określenie ich śladu węglowego. Ludzie mogą również korzystać ze swojej platformy internetowej do finansowania projektów, które usuwają CO22 Z atmosfery informują Cię na bieżąco o postępach tych projektów.

David Giuliano, Arktyczne Piaski

Firma Arctic Sand produkuje energooszczędne nadprzewodniki, które radykalnie zmniejszają zużycie energii przez laptopy i smartfony, jednocześnie umożliwiając ich budowanie w cieńszych proporcjach. Założyciel firmy, David Giuliano, jest również głównym naukowcem, który pomógł zrewolucjonizować technologię laptopów i smartfonów wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na mniejsze, bardziej wydajne opcje.

Shanal Verma i Muhammad Atish Khan, NatureDots

Firma Deeptech NaturaKropki Jest pomysłem Shanal Verma i Muhammada Atish Khana. Ten startup, założony w New Delhi, tworzy innowacyjne rozwiązania, które rozwiązują problemy natury i społeczne oraz na nowo definiują biznes na rzecz zrównoważonej przyszłości. Jedno z najbardziej udanych rozwiązań, AquaNurch, wykorzystuje sztuczną i naturalną inteligencję do tworzenia zrównoważonych, odpornych na zmiany klimatu łowisk.

Nicola Carlesi, IADYS

Niezależne interaktywne systemy dynamiczne (IADYS) Została założona przez francuskiego przedsiębiorcę Nicolasa Carlesiego w 2016 roku. Ta innowacyjna firma opracowuje robotykę i technologie sztucznej inteligencji, ze szczególnym uwzględnieniem środowiska morskiego. W swojej pierwszej gamie produktów IADYS z powodzeniem opracował małe roboty, które mogą zbierać unoszące się na powierzchni wody odpady i olej – Jellyfishbot.

READ  Duńczycy podejmują środki ostrożności po tym, jak świńska grypa rozprzestrzeniła się w Niemczech

Radoslav Stumpf i Vladimir Myskowski, Viergi

zacznij od słowacji energia Została założona przez Radoslava Stompfa i Vladimira Miskovsky’ego w 2018 roku. Kontynuowali oni rozwój BRAIN, oprogramowania opartego na sztucznej inteligencji, które poprawia zużycie energii i zwiększa wydajność odnawialnych źródeł energii. To innowacyjne rozwiązanie, odpowiednie dla wszystkich rodzajów domów i obiektów komercyjnych, pomogło wielu firmom obniżyć koszty i zużycie energii elektrycznej.

Amanda Lynn i Paul Turner, ULEMCo

Założona przez Amandę Lynn i Paula Turnera Olmko W 2014 r. Ideą tej firmy z Liverpoolu była komercjalizacja własności intelektualnej i możliwości technologii silników spalinowych wodorowych. Konwertują pojazdy tak, aby były napędzane komercyjnie dostępnym wodorem i współpracują z operatorami flot pojazdów ciężarowych i LGV z zeroemisyjnymi pojazdami wodorowymi. Ponieważ samochody ciężarowe odpowiadają za 18% emisji gazów cieplarnianych w Wielkiej Brytanii, ich praca jest kamieniem milowym w przyszłości zrównoważonych dostaw towarów.

Sayan Navaratnam, Facedrive

Startup technologiczny w Ontario Facedrive Została założona przez Sayan Navaratnam w 2016 roku w celu zaoferowania społecznie odpowiedzialnej sieci transportowej. Obecnie działają w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, ale z planami ekspansji na Europę, ich aplikacja oferuje możliwość wspólnych przejazdów, dostarczania przyjaznej dla środowiska żywności, miejsca na zakup kompensacji emisji dwutlenku węgla i innych ekologicznych rozwiązań, pomagając obywatelom zmniejszyć ich wpływ na środowisko .

Jean-Marc Tubiana, Teradona

Jean-Marc Tubiana jest założycielem teradona, francuska firma technologiczna, najlepiej znana ze swojego cyfrowego rozwiązania recyklingu Cliiink®. Cliiink® to pierwszy we Francji program nagród za gesty sortowania, który umożliwia gromadzenie punktów tym, którzy poddają recyklingowi towary przy użyciu pojemników do sortowania. Zdobyte punkty można następnie zamienić na kupony do wykorzystania w lokalnych sklepach lub jako darowizny na rzecz stowarzyszeń. Dzięki 140 000 użytkowników, 70 000 subskrypcji ich ofert i ponad 42 milionom złóż szkła, Terradona pomogła zrewolucjonizować recykling szkła we Francji.

READ  Oto Twój kolor lakieru tej wiosny

Nick Canopoulos, Bright Solar

Została założona w 2009 roku przez amerykańską firmę Nick Canopoulos Jasne słoneczne Specjalizuje się w energooszczędnych rozwiązaniach szklanych dla komercyjnego rynku szklarniowego i architektonicznego. Opracowane przy użyciu zaawansowanej inżynierii nanomateriałów, innowacyjne rozwiązania w zakresie szkła obejmują szkło fotowoltaiczne o przezroczystości 70% oraz szkło fotowoltaiczne, które automatycznie zabarwia się na podstawie poziomu światła.

Hans Tretten, Matisse Tretten i Tony Gursky, Snaz

Hannes, Mattthes i Toni ewoluowali snaz, opartej na sztucznej inteligencji aplikacji modowej w 2019 r. Ponieważ jedna trzecia ubrań produkowanych na całym świecie nie jest sprzedawana, ich platforma cyfrowa walczy z tym, umożliwiając użytkownikom śledzenie najnowszych trendów w modzie, uzyskiwanie wskazówek dotyczących mody oraz projektowanie i kupowanie wymarzonych ubrań w zrównoważony sposób w sposób blokujący modę. Niewykorzystane to marnotrawstwo.

Małgorzata a następnie Jerzy Wysocki, Biotrem

Polski wynalazca Jerzy Wysocki opracował przyjazny dla środowiska proces wytwarzania jadalnych sztućców pszennych, znany jako PEOTRUME, korzystając z naturalnych surowców w 2012 roku. Dziś prowadzi firmę z Małgorzatą, a jej w pełni biodegradowalna oferta obejmuje talerze, miski i sztućce. Chociaż kubki, pojemniki i inne ekologiczne i jadalne rozwiązania z otrębów pszennych są obecnie w fazie rozwoju.

Korona Spinner, Worthmore

Przeprowadzka z Doliny Krzemowej do Kopenhagi, założył przedsiębiorca Tejan Spiner zasługujesz na więcej, platforma internetowa, na której użytkownicy mogą przekazać swoje stare smartfony i zbierać fundusze na wspieranie inicjatyw przyjaznych środowisku, takich jak sadzenie drzew lub usuwanie plastiku z oceanów. E-odpady stają się coraz większym problemem na całym świecie, ale firma Worthmore albo ponownie wykorzystuje lub poddaje recyklingowi stare smartfony, zapobiegając tym samym trafianiu większej ilości e-odpadów na wysypiska.

Kliknij tutaj Więcej treści z Miesiąca Zrównoważonego Rozwoju i Ochrony Środowiska, Spraw Społecznych i Ładu Korporacyjnego, dostarczonych przez grupa finnCap.

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment