Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kim Nilsson, Dan Bewley i Jack Holder napisali Speedway GP 2023 na pozycjach, gdy Max Fricke stracił 3 miejsce w powtórce

Kim Nilsson, Dan Bewley i Jack Holder napisali Speedway GP 2023 na pozycjach, gdy Max Fricke stracił 3 miejsce w powtórce

Szwedzka gwiazda Kim Nilsson, brytyjska strzelanka Dan Bewley i Australijczyk Jack Holder to pierwsi zawodnicy, którzy zapewnili sobie miejsce w serii 2023 FIM Speedway Grand Prix.

Nelson w sobotę odniósł niespodziewane zwycięstwo w FIM GP Challenge w Glasgow, wygrywając dogrywkę przed FIM Speedway GP Wielkiej Brytanii – zwycięzca Cardiff Bewley stanął na podium po zdobyciu 13 punktów.

Holder zajął ostatnie miejsce w kwalifikacjach w 2023 roku, pokonując partnera Maxa Frika z VIM MotoGP World Championship w powtórce o trzecie miejsce po ukończeniu 12. poziomu.

Żużel GB

„Jeźdźcy mnie szanują, a ja ich szanuję” – Za kulisami z dyrektorem wyścigu Philem Morris

14.08.2022 o 19:24

To była noc pełna dramatu w Szkocji, gdy zawodnik żużlowy Anders Thomsen wypadł z FIM GP Challenge ze złamaną nogą.

Miało to miejsce niedługo po tym, jak mistrz świata 2012 Chris Holder trafił do szpitala po kłopotliwym upadku w biegu 12, kiedy to Francuz David Béligo nie był w stanie uniknąć i rzucić się na dotkniętego Australijczyka. Holder potwierdził, że ma złamany obojczyk, dwa złamane żebra i złamaną dolną część pleców.

Gdy fani czekają na więcej informacji o stanie kontuzjowanej pary, była to niezapomniana noc dla Nelsona, który przygotowuje się do pełnoetatowego życia na JP Speedway w 2023 roku.

Zaskoczony Szwed powiedział: „Nie mogłem w to uwierzyć, zwłaszcza że nie wygrałem spotkania. Moim celem była pierwsza trójka, ale nie wiedziałem, czego się spodziewać. Nigdy wcześniej nie byłem w Glasgow i byłem otwarty”.

„W przyszłym roku znów będę otwarty. Zrobię co w mojej mocy i postaram się stworzyć wokół siebie dobry zespół, abym mógł dać z siebie wszystko, co mogę.

„W tej chwili nie mam tak wysokich oczekiwań. Zbuduję rzeczy w zimie. Zrobię wszystko, co w mojej mocy i dam z siebie wszystko w każdym upale. Nie mogę zrobić nic więcej.”

Światowy numer piąty Fredrik Lindgren jest jedynym szwedzkim motocyklistą w 2022 roku, a Nilsson z przyjemnością rozszerza swoją obecność na największej scenie tego sportu. Dodał: „To zdecydowanie ważne dla szwedzkich autostrad. Myślę, że to może być zachęta do zdobycia kolejnego Szweda – i nowej nazwy. Mam tylko nadzieję, że zrobi coś dla szwedzkiej autostrady”.

Brytyjski mistrz Bewley być może zapewnił sobie status wyścigów motocyklowych na kolejny rok. Ale wspiął się na czwarte miejsce w tabeli w 2022 r. dzięki wygranej w Cardiff w zeszły weekend, nie zmięknie go, ponieważ jest tylko o jeden punkt za Patrickiem Doddickiem na trzecim miejscu.

Cumbrian powiedział: „Po ostatnich kilku rundach celem jest próba zdobycia medalu. Dobrze jest być zakwalifikowanym – nigdy nie wiadomo z autostradą, co się wydarzy. Dobrze jest mieć to, co można powiedzieć, że jest wsparciem plan. Mam nadzieję, że go nie potrzebuję, ale jeśli go potrzebuję, dobrze jest go mieć. To była wspaniała noc i miło było znów być w Glasgow.

Zajmujący trzecie miejsce Holder musiał przezwyciężyć mękę zobaczenia starszego brata Chrisa opuszczającego Ashfield karetką po tym, jak rozbił się, gdy spotkali się w wyścigu 12, a ich rodzina obserwowała go z trybun.

Ale gwiazda Speedway GP wykazał się niesamowitym opanowaniem, aby zdobyć ostatnie miejsce w kwalifikacjach, zapewniając sobie drugi sezon z rzędu w Mistrzostwach Świata SGP.

„Wszystko zaczęło się dobrze, ale potem czerwone światła zgasły w upale 12 i zobaczyłem Chrisa na ziemi” – powiedział Holder. „Zatrzymałem się szybko i zauważyłem, że trochę go boli, ale było ciężko, ponieważ Musiałem się ścigać.

„Zdecydowanie był to ogromny test psychiczny. Trudno było to zobaczyć, kiedy musiałem robić to, co robiłem. Ale tak właśnie jest. Byłem w stanie zachować głowę i wykonać swoją pracę”.

Tegoroczni Speedway GP zdobędą również kwalifikacje do 2023 Series, wraz ze zwycięzcą European Speedway Championship i pięcioma dzikimi kartami wybranymi przez komisję SGP.

Jeśli Bewley lub Holder ukończą szóste miejsce w tegorocznym Speedway GP, Frick zdobędzie miejsce w kwalifikacjach, które zdobył w FIM GP Challenge, zajmując czwarte miejsce w Glasgow. Gwiazda Wielkiej Brytanii, Robert Lambert, zajął piąte miejsce z 10 punktami – numer ten dorównał mistrzowi Danii Rasmusowi Jensenowi na szóstym miejscu.

Kontynuacją tegorocznego wyścigu Mistrzostw Świata będzie Betard FIM Speedway GP – Wrocław w przyszłą sobotę, aw piątek po południu odbędą się Mistrzostwa Polski Beckhoff FIM SGP3 dla gwiazd sportu poniżej 16 roku życia.

Żużel GB

’Wspaniały!’ Flint ulega awarii w „krytycznym momencie” w SGP2

14.08.2022 o 19:21

Żużel GB

Cerniak wygrywa kolejne zwycięstwo w SGP2, ponieważ spotkanie zostało zwołane wcześnie ze względów bezpieczeństwa

14.08.2022 o 16:33