Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kim Dzong Un buduje nowe pałace, podczas gdy Korea Północna głoduje

Kim Dzong Un buduje nowe pałace, podczas gdy Korea Północna głoduje

Kim był szczególnie przywiązany do swojej willi w Wonsan, malowniczym nadmorskim miasteczku na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Koreańskiego, i podobno gościł Dennisa Rodmana w swoim prywatnym nadmorskim kurorcie podczas jednej z podróży gwiazdy koszykówki do stanu pariasów.

Zdjęcia satelitarne pokazują, że obiekt będzie wyposażony w luksusowe statki wycieczkowe, przystań, jazdę konną, strzelnicę i park wodny, z dziesięcioma willami rozłożonymi na 530-metrowej piaszczystej plaży, zadbanymi ogrodami i ścieżkami spacerowymi.

Spośród czterech statków wycieczkowych Kima, najdłuższy ma 80 metrów długości i wcześniej zgłoszono, że ma podwójne kręte zjeżdżalnie wodne i wielopokładową część wypoczynkową.

Uważano, że został wyremontowany w 2020 roku, inny 55-metrowy statek został niedawno odmalowany, a jego pokład powiększony.
Odnowienie nastąpiło podczas pandemii, kiedy gospodarka znalazła się pod kolejnymi napięciami z powodu rygorystycznego zamykania granic, pogłębiającego niedobory żywności spowodowane klęskami żywiołowymi i sankcjami.

Jednak Chung powiedział, że niektórzy Koreańczycy z Północy nie wiedzieli o ogromnym kompleksie wypoczynkowym rodziny Kim, zablokowali dostęp do Internetu i podsycali propagandę w państwowych mediach na temat skromnej diety i braku snu Kim Dzong Una z powodu oddania jego ludziom.

„Jestem tak onieśmielony tym, jak dobrze propaganda współpracuje z Kimem, że Koreańczycy czczą go tak samo jak oni” – powiedział.

READ  Talibowie oskarżony o zabicie 20 cywilów w Dolinie Pandższir | Talibowie